Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przesiadka Z Crossa Na Szose


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 arczi1000

arczi1000
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 07:38

Witajcie serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i od razu z prośbą/pytaniem.
 
Ponad rok temu kupiłem crossa (Lazaro integral V3) dzięki poradom kolegów z sąsiedniego forum. Rower sprawuje się idealnie, przejechane ma ponad 6k kilometrów, a jedyne co przy nim robię to czyszczenie i smarowanie łańcucha. Dojeżdżam nim do pracy, po pracy robię trasy 50-100 km w zależności od dnia. Ostatnimi czasy zacząłem nim jeździć nieco szybciej (AVG 28km/h) i zacząłem myśleć o zakupieniu szosy.
Fundusze jako tako mam nieokreślone, myślę, że maksymalnie chciałbym wydać 1.5k zł, ponieważ crossa chciałbym sobie pozostawić (na długie wyprawy) i dojazdy do pracy.
Zainwestować także chciałbym w pedały i buty SPD (chwalone przez znajomych, aczkolwiek nigdy nie próbowałem).
Mój wzrost: 175cm, krok 80cm. 
Nie mam za bardzo czasu na "dłubanie" przy rowerze, poza tym się na tym nie znam. Chciałbym aby śladem crossa jedynym przeze mnie wykonywanym serwisem było smarowanie.
Znalazłem w okolicy taką używkę:
Co o niej myślicie?
Z góry dzięki za porady!


#2 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 08:23

Za tą cenę chyba jest ok.
Skoro masz na wydanie 1500zł, to polecam : http://www.decathlon...id_8239800.html
Chociaż dobrze było by dołozyć i kupić ten : http://www.decathlon...id_8239801.html
Nie będę się więcej rozpisywał o tych rowerach, bo na tym forum znajdziesz bardzo dużo informacji o nich.

#3 arczi1000

arczi1000
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 10:03

Dzięki za podpowiedzi, 

jak sprawa z rozmiarówką tych decathlonowych szosówek? Który rozmiar będzie na mnie ok? Zaznaczę, że jeżdżę teraz na ramie Lazaro Integral 19'' z kołami 28'' i jest super, na mniejszych źle się czuje.

 

Co do tej używki, pewnie pojadę ją sprawdzić, na co zwracać uwagę?



#4 boincowiec

boincowiec
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądhome

Napisano 09 sierpień 2014 - 16:56

Rozmiar 54/57 różnią się jedynie długością dolnej rury. Sam mam Integrala 19" a Tribana brałem 57.



#5 Jojek_uznam

Jojek_uznam
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 13:08

ja jeszcze mam pytanie odnośnie mejskiego roweru szosowego,nie koniecznie z barankiem w łapach bo chwilowo siadłem na sąsiada kolarzówkę i pozycja jak na motorze,chyba to jednak nie dla mnie.Jedynie prosta kierownica i szosówka miejska to idealny pomysł i przerzutka z normalnego miejskiego roweru na grubych laczkach.

 

Chodzi mi jakie ramy i jakie wymiary,koła,i reszta tak po taniościbo znam się jedynie na rolkach i wszystko co w nim związane-wieloletni staż był,pro też ale lata lecą szukam coś innego dla siebie

 

jakaś porada dla początkującego z miejskim szosowym bo spodobały mi się te rowery i chciałbym zacząć śmigać sobie,tylko nie wiem jakie koszta jak na złożenie lub kupienie w całośći używanego roweru lub części.

 

Dziękuję,Pozdrawiam z nad morza.



#6 cokolwiek

cokolwiek
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 14:12

Decathlon ma "cywilne" odpowiedniki szos z prostą kierownicą, określa je mianem fit.

Tylko to co opisałeś jest na tyle blisko crossa ze sztywnym widelcem, że nie wiem czy jest sens kupować kolejny rower.

#7 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 15 sierpień 2014 - 15:36

daj sobie do crossa lepsze oponki na miasto

ale oprócz tego kup typową szosę :)





Dodaj odpowiedź