Skocz do zawartości


Zdjęcie

TdF


71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 czerwiec 2007 - 06:23

LINK

- Nie pozwolimy, aby w Tour de France wystartowali kolarze, którzy nie podpiszą karty antydopingowej UCI, nawet jeśli będą bronić się przed Sportowym Trybunałem Arbitrażowym - mówi dyrektor Tour de France Christian Prudhomme. Podpisy złożyło na razie 63 kolarzy.

ciekawe ilu zlozy ;-)
dobrze, ze tak sie dzieje. trzeba z tym skonczyc w jakis sposob chociaz w tych najwazniejszych tourach. to co sie dzieje w Polsce (i nie tylko).. eeh szkoda gadac.

#2 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 27 czerwiec 2007 - 06:37

Wątpię, a by wszyscy kolarze na tegorocznym TdF byli czyści. Co roku jest jakaś wpadka. Niestety... obym się mylił...:)

#3 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 27 czerwiec 2007 - 07:04

- Nie pozwolimy, aby w Tour de France wystartowali kolarze, którzy nie podpiszą karty antydopingowej UCI…Podpis zawodnika oznacza również … zapewnienie, że nigdy w swojej karierze nie stosował dopingu.

:mrgreen:
Pozwolę sobie mieć zdanie przeciwne,… żeby dyskusja mogła się rozwijać też. :-P
To tak, jakby każdy kierowca musiał podpisać zobowiązanie, że w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości zapłaci mandat 10000zł. Podpis oznacza również, że w swojej „karierze” kierowcy, nigdy prędkości nie przekroczył. W przeciwnym razie ma zakaz poruszania się po drogach krajowych. Może sobie jeździć po drogach powiatowych, albo gminnych, bo na tych drogach prędkości można przekraczać na ogólnych zasadach. ;-)

pozdro horny

#4 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 27 czerwiec 2007 - 09:40

Akurat ten podpunkt ma charakter czysto moralny, bo nikt im już tego nie udowodni (w większości).

#5 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 27 czerwiec 2007 - 10:01

Masz rację, że trudno udowodnić, ale nie jest to niemożliwe, zwłaszcza jeżeli chodzi o dużą kasę :-P
Mnie jednak niepokoi coś innego. Dlaczego wprowadza się to tylko na TDF i tylko kolarzom? Czy nie oznacza to pośrednio, że inne wyscigi tolerują doping, ... np TDP, przez co obniża im się rangę.
IMO zaostrzenie sankcji w przypadku wykrycia stosowania dopingu powinno dotyczyć wszystkich wyścigów. Zastanawiam się nawet na tym, czy to właśnie kolarz powinien być karany. Gdyby potężne kary nakładano na grupy kolarskie, to właśnie w ich interesie byłoby dopuszczanie do wyścigu "czystych zawodników". Nawet musieliby sami wewnętrznie robić swoim zawodnikom kontrole antydopingowe, bo byłoby to sporo tańsze niż ewentualna kara.

pozdro horny

#6 Marcinn

Marcinn
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądBędzin

Napisano 27 czerwiec 2007 - 15:41

To nie jest tylko na Tour de France, to jest dokument tyczący się wszystkich wyścigów UCI. W tym newsie chodzi o to, że organizatorzy TdF odnoszą się do tego kodeksu, zabraniając kolarzom, którzy tego nie podpiszą, startu, choć prawnie chyba takie gadanie nie ma żadnej mocy. I tak nie wszyscy to podpiszą, a wystartują.

#7 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:43

Masz rację, źle się wyraziłem. Dokument ma szersze znaczenie, co wcale nie rozwiewa moich wątpliwości nad sensem takiego ogłaszania wszem i wobec, jaki to TDF jest praworządny i uczciwy,... zwłaszcza że najprawdopodobniej jak sam mówisz

... prawnie chyba takie gadanie nie ma żadnej mocy. I tak nie wszyscy to podpiszą, a wystartują.



pozdro horny

#8 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 05 lipiec 2008 - 21:39

Witam
Więc oto ruszyła Wielka Pętla. Dziś oglądałem I etap - live. Ale gdzie nasi znani i lubiani komentatorzy???
Pozdrawiam Brać Szosową

#9 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2008 - 22:04

Witam
Więc oto ruszyła Wielka Pętla. Dziś oglądałem I etap - live. Ale gdzie nasi znani i lubiani komentatorzy???
Pozdrawiam Brać Szosową


No właśnie gdzie ? ... Już myślałem ,że coś w menu dekodera poprzestawiałem. Czyżby koledzy Jaroński i Wyrzykowski pogniewali się z Eurosportem :?:

#10 mariusz19

mariusz19
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądRadzyń Podlaski

Napisano 05 lipiec 2008 - 22:41

No co wy ? komentowali Transmisja zaczela sie o 12 komentowal Adam Probosz a pozniej o 12:15 Jaronski i Wyrzykowski

#11 pawella

pawella
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 lipiec 2008 - 23:41

Wracając do dopingu, to myślę, że tam gdzie są pieniądze (czytaj wymagający sponsor) tam nie będzie czysto. Wynik ma być. Tak już to jest prawie w każdej dziedzinie sportu. Stało to się „normą”. Prawdziwe i smutne. Czysta rywalizacja odeszła do lamusa. Podejrzewam, że zawodnik najmniej ma do powiedzenia kiedy przedstawia mu się nieczystą grę.
Obym się mylił.
Mam taką cichą nadzieję. :-)

#12 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 06 lipiec 2008 - 22:16

Witam
W sprawie TdF 2008. Mój kolega ma Eurosport z kablówki i miał tłumaczenie , ja mam z satelity i nie miałem. Zadzwoniłem do BOK Polsatu i powiedziano mi, ze jest jakiś problem nad którym już pracują. Też myślałem, że coś w dekoderze poprzestawiałem. Prosili o cierpliwość. Więc na razie ogladam wyścig live i szlifuję mój ubogi angielski. :mrgreen:
Ale już dwa etapy w plecy bez naszych gwiazd. A propo czy już pozdrowili Pana Czesława Langa?
Pozdrawiam Brać Szosową.

#13 naginator3000

naginator3000
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lipiec 2008 - 22:24

Sam pomysł może nie jest taki zły, jednak ma kiepskie umocowanie prawne że tak się wyrażę. Jednak zapewnienie, że nigdy wcześniej nie brało się dopingu to przegięcie. Myślę, że w swoim czasie mogłoby to zostać brutalnie i podstępnie wykorzystane przeciwko kolarzom.

#14 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 06 lipiec 2008 - 22:45

Dziś sprawdzono 36 kolarzy...zobaczymy ;)

A tak z innej beczki to gdyby nie nasi panowie komentatorzy to pewnie nie oglądałbym tak chętnie przez 3 godziny TdF czy innych wyścigow, (polecam rowniez biathlon z ich udziałem) Pana Czesława Langa oczywiście pozdrowili, nawet nieraz ;)

#15 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 07 lipiec 2008 - 15:25

walka z dopingiem w kolarstwie jak najbardziej ale organizatorzy Wielkiej Pętli chyba trochę przesadzają.zwycięzca Giro nie jedzie. chyba bardzo im zależy aby w końcu wygrał Francuz. tak na marginesie. mam cyfrowy polsat w tym eurosport i niestety komentarz do relacji z TdF ( i nie tylko) mam po angielsku. ciekawe dlaczego.pozdrawiam brać szosową. :-D

#16 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 09 lipiec 2008 - 08:28

walka z dopingiem w kolarstwie jak najbardziej ale organizatorzy Wielkiej Pętli chyba trochę przesadzają.zwycięzca Giro nie jedzie. chyba bardzo im zależy aby w końcu wygrał Francuz.


oj to by musieli jeszcze sporo zawodników wykluczyć :)

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#17 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2008 - 09:52

walka z dopingiem w kolarstwie jak najbardziej ale organizatorzy Wielkiej Pętli chyba trochę przesadzają.zwycięzca Giro nie jedzie. chyba bardzo im zależy aby w końcu wygrał Francuz. tak na marginesie. mam cyfrowy polsat w tym eurosport i niestety komentarz do relacji z TdF ( i nie tylko) mam po angielsku. ciekawe dlaczego.pozdrawiam brać szosową. :-D

W ogóle to popaprani francuzi od lat walczą ze wszystkimi. Prześladowali Armstronga i zniszczyli kariery wielu kolarzy. A co do anglojęzycznego komentarza to sie wkur...em i na ten protest postanowiłem wcale nie oglądać relacji z wyścigu. Co mnie u licha obchodzą jakieś przepychanki pomiędzy polsatem cyfrowym a cholera wie kim jeszcze . Zapewne chodzi o kasę . A srał ich pies.

#18 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 09 lipiec 2008 - 11:51

arnoldzik masz rację. mnie też jakoś nie kręci oglądanie czegoś czego nie rozumiem. wczoraj wczoraj zrobiłem 58km ze średnią 27,43 ale jakieś 20km jechałem po tragicznie beznadziejnej drodze (betonowe płyty). pulsometr się nie sprawdził. muszę doczytać instrukcję obsługi.dziś kolejny wypad tym razem w okolice Międzychodu.może droga będzie lepsza. pozdrawiam brać szosową. :mrgreen:

#19 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 09 lipiec 2008 - 23:02

Witam
Hej Arnoldzik a ja w końcu mam tłumaczenie na cyfrowym Polsacie. Zadzwoniłem do BOK Polsatu i koleś powiedział mi co poprzestawiać w pilocie i juz słucham relacji Panów Jarońskiego i Wyrzykowskiego. Jeśli masz dekoder Samsunga DSB-S 305G to na pilocie na samym dole masz 4 kolorowe przyciski: zielony ( text), żółty ( alt) , niebieski ( audio) i czerwony ( I) . Wciskasz przycisk żółty i wybierasz polską wersję Eurosportu i już szafa gra. Jeśli masz inny dekoder to dzwoń do Polsatu. Pozdro.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#20 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 10 lipiec 2008 - 08:19

aby wygrał francuz to musieliby wywalić każdego kto tym francuzem nie jest. Nielogicznośc w zapraszaniu na wyścigi nie dotyczy tylko TDF choć w wypadku tego wyscigu te sprzecznosći są jak najbardiej jaskrawe.
Przyczyna takiego stanu rzeczy jest działanie zbyt wielu organizacji i chaosu kodeksowego który powstał w takiej sytuacji. jest UCI, Związek zawodowy kolarzy, są organizatorzy wyscigów a w końcu każda ekipa ma inne reguły dot zatrudniania podejrzanych kolarzy. jeśli stwierdzimy ze każda z tych jednstek ma inne przepisy i inny proces decyzyjny to mamy co mamy. ASO dąży do tego i w końcu to uzyskała zeby na tdf UCI nie miała nic do powiedzenia. Generalnie to popieram bo światowe związki sportowe działają na zasadach zalegalizowanej mafii - czytaj UEFA, FIFA, FIVB i wiele eiele innyh które tworzą w krajach związkowych filie (np PZPN) które tak naprawdę działają na krawędzi prawa - np wymuszenie zapisu w UStawie sejmowej prawa przezesa Rady ministrów do możliwosci odwołania prezesa PZPN.
Czas skończy z wszechwładzą takich ludzi i związków które pogrążają sport nie robiac nic aby ratować go przed upadkiem. uCI nie robiła nic praktycznie w walce z dopingiem bo dla UCI liczyla sie kasa i dlatego nikt nigdy tak naprawdę nie scigał Armstronga co nie podobało się ASO. To ze nie zapraszają teraz Astany jest po części pokłosiem afery Armstronga któremu dopingu nie udowodniono ale poszlaki były tak silne że chyba nieliczni mają wątpliwosci. Bruynell po prostu musi zapłacić za przekręty w US postal. nikt chyba przy zdowych zmysłach nie wiery ze Landis zaczął brac dopiero jak przeszedł do PHonaku?
Też nie podoba mi się ze w Tourze nie jedzie Contador i cała Astana - ale cóz - decyzja jest jaka jest i tyle.
Nie podoba mi sie tylko to że jedzie w peletonie kilku zawodników którzy ewidentnie nie powinni tam jechać. Zreszta jakby przyjrzeć się kolarzom dokładnie to nikt nie powinien tam jechac.
Skorzysta na tym konkurencja - Giro i Vuelta a może i TDP. Najlepsi bedą tam jeździć.



Dodaj odpowiedź