Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Przednim Hamulcem, Klamką


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quattro Formaggi

Quattro Formaggi
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 sierpień 2014 - 20:58

Witam,

osprzęt to Shimano 105 hamulec U brake (dual action side pull brakes).

 

Na wstępie powiem, że zawsze mam problemy z hamulcami różnego typu i ciężko jest mi znaleźć odpowiedzi na moje problemy (pomimo przeglądania różnych forum i youtube), tak jak np. na ten:

 

Rower stał tydzień pod chmurką, kiedy wyjechałem zorientowałem się po chwili, że przedni szczęki przedniego hamulca są zaciśnięte. Kiedy ostatni raz byłem na rowerze działał na pewno, zawsze używałem tylko przedniego hamulca. Próbowałem go dzisiaj naprawić, ale pomimo obejrzenia kilka filmików i przeczytania dziesiątek tematów, odpowiedzi nie znalazłem.

 

Problem:

Klamka od hamulca jest luźna, po naciągnięciu linki jest twarda, ale po naciśnięciu staje się znów miękka i nie wraca do swojej pozycji.

 

Przypuszczenia:

Z tego co wyczytałem to radzą wymieniać linkę z pancerzem, bo chyba coś takiego nie powinno mieć miejsca i nie ma jak tego wyregulować?



#2 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2014 - 21:58

Wymień pancerz i linke, wyreguluj hamulec baryłką jak jest taka możliwosć i powinno być ok.

 

Albo jesli nie padało to możesz spróbować poluzować lekko śrube mocującą hamulec bo jeśli to są te starocie o których myśle to też może być problem, pobawić się baryłką bo jak sucho było to nie ma co linek zmieniać.



#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 22 sierpień 2014 - 23:01

"Rower stał tydzień pod chmurką"

 

 

Zdejmij hamulec. Popsikaj wszystkie ruchome łączenia i powierzchnie styku części WD-40, odstaw na kilka godzin, potem spróbuj poruszać. Jak jest lżej to zakropl jakimś rzadkim olejem, poczekaj z godzinę i ruszaj aż każda część będzie chodziła płynnie.Powycieraj z nadmiaru oleju, załóż. Zdejmij linki z pancerzami, wyjmij linkę, sprawdź, czy gdzieś po drodze nie ma korozji, tak samo na końcach pancerza. Jak jest to znowu - kąpiel w WD-40, czyszczenie, linkę przepuścić przez szmatkę z małą ilością smaru, tak, żeby w dotyku była śliska i możesz na nowo założyć pancerz.

 

Nieważne czy nie padało, z rana jest straszna wilgoć, która włazi wszędzie i robi spustoszenie. Trzymaj rower w jakiejś komórce jeśli nie możesz w domu.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#4 Quattro Formaggi

Quattro Formaggi
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 sierpień 2014 - 11:15

dzięki za odpowiedzi :-D

 

 

Albo jesli nie padało to możesz spróbować poluzować lekko śrube mocującą hamulec bo jeśli to są te starocie o których myśle to też może być problem, pobawić się baryłką bo jak sucho było to nie ma co linek zmieniać.

 

Tak właśnie to jest już wiekowy rower marki Peugeot :)

Śruba mocująca to ta co jest widoczna jak się naciśnie klamkę?

I jakie linki i pancerze? Te Shimano 105 są pomalowane metalicznym lakierem.

http://gyazo.com/83e...4f5604e6afcfeba

 

Przez ten tydzień jak stał 3 razy była mocna ulewa. Rower trzymam (ale chyba już nie będę) przed domem z wygody.

 

Hamulec mam poprowadzony pod taśmą(owijką), więc już będzie nie do użycia i muszę zamówić nową?



#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2014 - 11:22

Takiego Peugeota na Reynoldsie 531 nie wypada trzymać na dworze.





Dodaj odpowiedź