Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przesiadka z manetek na ramie na klamkomanetki


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 jeyu

jeyu
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 14 sierpień 2009 - 13:58

Witam wszystkich,

no i wlasnie, jak w temacie - czy sa jakies patenty zeby majac miejsce po wymontowaniu manetek na ramie zamontowac staly punkt do osadzenia pancerza od linek przerzutek - wyglad mniej istotny, ale czy sa takie jakies wynalazki. Nic na necie nie moge namierzyc, nawet nie wiem pod jaka nazwa tego szukac :-?

pozdrawiam

#2 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2009 - 14:03

Popytaj w sklepach rowerowych o przelotki na ramę do założenia klamkomanetek, czasami są na allegro właśnie jako "przelotki". Sam niedawno robiłem taką zmianę i wiem jak ciężko je dostać ale w końcu kupiłem w sklepie w Warszawie plastikowe za 2 dychy i są ok.

#3 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 sierpień 2009 - 14:04

możesz użyć coś takiego:
http://www.allegro.p...od_1zl_bcm.html

lub czegoś normlaniejszego podobnego do tego wyżej tylko to coś nakręca się na to gdzie nakręca manetki (brakło mi słowa :mrgreen: ) i przez to puszczasz linki do przerzutek. A fachowo nazywa sie to przelotka i szukaj tego na allegro po czesto sie trafia :>

#4 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2009 - 16:59

Ten link co podałeś to nie jest dokładnie to co jest potrzebne, mi to wygląda na takie opaski przytrzymujące pancerze np od hamulca przy ramie. Kolega potrzebuje czegoś takiego:
http://allegro.pl/it...opower_alu.html
z pewnością ten sprzedawca ma tego więcej na stanie, warto zagadać.

#5 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 sierpień 2009 - 19:30

alez napisałem własnie o tym, a ten link to tylko przykład.

#6 jeyu

jeyu
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 15 sierpień 2009 - 15:19

OK, Dominik - o to wlasnie chodzilo, dzieki Panowie za pomoc

#7 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpień 2009 - 18:18

spytaj w Cykloturze (http://www.cyklotur.com/), ja tam kupowalem i wtedy mieli po 17zl, teraz co prawda na stronie nie widze, ale nie zaszkodzi sprobowac, u nich nazywali to "oparcie na rame"

#8 mr40164

mr40164
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpień 2009 - 20:41

Mam podobny problem... Z tym, że w mojej ramie są tylko dwa otwory po bokach i nie wiem jak się do sprawy zabrać...

#9 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 23 sierpień 2009 - 21:13

http://allegro.pl/it...o_dura_ace.html coś takiego i śrubki przekładasz przez te otworki i dokręcasz do tych w ramie. Tylko poszukaj na allegro coś taniej.

#10 doken

doken
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądleśna

Napisano 04 wrzesień 2009 - 18:47

Witam,
jakie polecacie klamko manetki i gdzie szukać? Korba 2 tarcze, kaseta 6 tarcz. I jak bym chiał z tyłu założyć kasete z większą ilością tarcz to musze wymieniać całe koło?

#11 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2009 - 19:26

doken jeżeli masz w kole 6 zębatek a nie jest to kaseta to zapewne tak, koło do wymiany. A co klamkomanetek to zależy od Twoich finansów, acha kto szukał tak zwane przelotki mam shimano dura ace używki w super stanie proszę na pw 8-)

#12 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2009 - 19:36

doken jeżeli masz w kole 6 zębatek a nie jest to kaseta to zapewne tak, koło do wymiany.


Niby tak, ale do 8b (kiedy to zaczęła się era klamkomanetek) rozstaw koronek był w zasadzie niezmienny (podobny, przynajmniej w Sh.), podobnie jak i szerokości łańcuchów. Zatem można ożenić klamkomanetki 8b. i trybik 6b. i pojedzie (ograniczyć skok na przerzutce, żeby łańcuch nie spadał). A potem zmienić piastę i kasetę założyć 8b (o ile rozstaw widelca wyda). jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie, żeby Kolegi w błąd nie wprowadzić. Ze swej strony mogę pomierzyć rozstaw 5- i 6-biegowych wolnobiegów.

#13 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2009 - 20:00

doken jeżeli masz w kole 6 zębatek a nie jest to kaseta to zapewne tak, koło do wymiany.


Niby tak, ale do 8b (kiedy to zaczęła się era klamkomanetek) rozstaw koronek był w zasadzie niezmienny (podobny, przynajmniej w Sh.), podobnie jak i szerokości łańcuchów. Zatem można ożenić klamkomanetki 8b. i trybik 6b. i pojedzie (ograniczyć skok na przerzutce, żeby łańcuch nie spadał). A potem zmienić piastę i kasetę założyć 8b (o ile rozstaw widelca wyda). jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie, żeby Kolegi w błąd nie wprowadzić. Ze swej strony mogę pomierzyć rozstaw 5- i 6-biegowych wolnobiegów.


Przeczytaj co napisałeś 10 razy i zastanów sie, jeżeli wg Ciebie 6 biegów ma taki sam rozstaw jak 8.
Na tym forum chyba już pisano o tym sporo, troche inwencji twórczej w poszukiwaniu.
Zaden rozstaw sie nie zgadza.

Sa takie serwisy i tacy spece co tak zakładaja, ale powodzenia przy mocniejszym wdepnięciu, mozna w najgorszym porzypadku łeb robić.

6 to 6, 7 to 7, 8 to 8, 9 to 9, 10 to 10, 11 to 11 .

Łańcuch na 9 pójdzie na kasecie 9 i 8 - odwrotnie nie
łańcuch od 8 pójdzie na 8 , 7 i 6, ale odwrotnie nie
łańcuch 6-7 nie pojdzie wyżej.
Łańcuch od 1 pójdzie tylko na 1.

10 i 11 to już odrębna sprawa, choć 10 pójdzie na 9 , ale nie odwrotnie.
11-tki nie sprawdzałem, bo nie mam.

Manetki - to samo 6 to 6, 7 to 7, 8 to 8, 9 to 9 itd.

8 na 6 nie pojedzie bo na 3 biegu wynika już różnica w skoku znaczna.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź