Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manetka Sora 3500 Kompatybilność Tylniej Przerzutki


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 wrzesień 2014 - 18:32

Witam. Ktoś znajomy chce mi zrobić prezent i kupić coś do roweru. Wpadłem na pomysł, że fajnie by było przynajmniej na tyle mieć 105. Z klamkami 3500  Sora będzie grała 105 RD 5701 czy może coś innego? Nie chce szaleć i zmieniać klamek. 9 rzędów mi odpowiada i chcę przy tym zostać. Sora generalnie też jakoś mi nie przeszkadza ale mam kaprys i chcę zmienić tył. Co myślicie?



#2 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 01 wrzesień 2014 - 19:09

Ja mam dokładnie  taki zestaw( Manetki ''nowa stara ''Sora 3500 bez dzyndzla + przerzutka tylna 105 RD 5701 GS-długi wóżek)  Do tego korba 50-34 , kaseta 11-34 przerzutka przód też 105  i normalnie ciągle działa przynajmniej po ca. 6 tyś. km .

 

 

( Ale rożnicy miedzy przerzutką tylną Tiagrą GS(taką miałem przez jakiś czas potem władowałem ją do MTB)  a tym 105 nie widzę , nie oczekuj cudów.

Taka wymiana bardziej dla wymiany.)



#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 wrzesień 2014 - 19:26

Cudów nie oczekuje. Teraz mam Sorę którą nawet lubię i jestem w stanie jej bronić, a jak ktoś chce mój uśmiech to cieszyć się będę ze 105. Co do działania to razem z nowymi linkami coś tam usprawni.



#4 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 wrzesień 2014 - 22:57

Jestem szczęśliwym posiadaczem starej sory z dzyndzlem jak w campie, szczęśliwym bo przy dobrze wyregulowanej przerzutce i zadbanym napędzie działa odpukać bez zarzutu, co ciekawe, rower kupiłem używany i ze mną przejechał już ponad 8 tysięcy, a jeszcze poprzedni właściciel ujeżdżał, ta stara sora już trochę ma, nie wiem z którego ona dokładnie jest, ale wydaje mi się, że to nawet 2011 rok. W każdym bądź razie też się przymierzam do wymiany powoli przerzutek i klamek, mam na to całą zimę, więc mogę czekać na okazje i zastanawia mnie, czy można się spodziewać jakieś różnicy między starą sorą a nową 105 tką zastanawia mnie jeszcze jedno, może ktoś odpowie, czy jak kupię 10 rzędową klamkę, a kaseta będzie miała 9rz. to czy da się to w manetce jakoś "przyblokować" żeby też się ograniczyła do 9? :P



#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 06 wrzesień 2014 - 19:45

Dobra a jeszcze jedno pytanko. Mam Sorę 3500 korba 3 rz 50/39/30 kaseta 12-25. 105 GS czy SS brać? Teraz mam Sorę GS i zastanawiam się czy SS ogarnie ?





Dodaj odpowiedź