Skocz do zawartości


Canyon Endurance Al 6.0 2015 Rozmiar


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gosc_kobrizo_*

Gosc_kobrizo_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2014 - 08:22

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich :)

 

Wiem, że temat wałkowany był milion razy i sam czytałem wiele opinii (na tym forum i konkurencyjnych) odnośnie rozmiaru ramy szosowej, jednak nadal mam wątpliwości, a temat przerabiam od maja i mam już dość :)

Chciałbym wreszcie zamówić rower jak w temacie, ale nie chciałbym go odsyłać później z powodu błędnie dobranego rozmiaru.

 

Skorzystałem z kalkulatora Competitive Cyclist szeroko polecanego w internecie i tak wyglądają moje pomiary:

 

Actual Inseam80 Cm
Trunk65 Cm
Forearm33 Cm
Arm63 Cm
Thigh59 Cm
Lower Leg56 Cm
Sternal Notch147 Cm
Total Height178 Cm

 

Fit Style
    The Eddy Fit    The Competitive Fit    The French Fit     The Competitive Fit
Top Tube Length
54.4 - 54.8 Cm
Seat Tube Range CC
51.8 - 52.3 Cm
Seat Tube Range CT
53.4 - 53.9 Cm
Stem Length
10.8 - 11.4 Cm
BB Saddle Position
74.2 - 76.2 Cm
Saddle Handlebar
51.5 - 52.1 Cm
Saddle Setback
3 - 3.4 Cm
Seatpost Type
Not Setback

 

 

 

Wszystko wskazuje na rozmiar M, jednak po wpisaniu wszystkich wymiarów w kalkulator Canyona wychodzi S. Wydaje mi się jakby ten kalkulator brał pod uwagę tylko długość nogi, a nie długość tułowia czy ramion. Ja niestety mam kilka cm krótsze nogi niż standardowo przy tym wzroście i wydaje mi się, że S może być trochę za mała stąd prośba o pomoc i rozwianie wątpliwości.

 

Nie odsyłajcie mnie proszę do innych kalkulatorów bądź poprzednich postów, bo swoje już przeczytałem i jakąś wiedzę na ten temat mam. Interesują mnie opinie ludzi, którzy przechodzili przez podobne dylematy i dokonali już jakiegoś wyboru i być może mogą mnie przestrzec przed złym wyborem.

 

Dodam jeszcze, że do tej pory jeździłem na uszosowionym MTB (Scott Peak) rocznik 1997 :) rozmiar ramy 19 cali i jest mi całkiem wygodnie jeśli to komuś pomoże i bardziej naświetli moją sytuację wymiarowo-rowerową :)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.



#2 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 02 wrzesień 2014 - 18:00

Witam 

Mam podobny problem ale nie korzystam z kalkulatora w tym przypadku. W endurance z załozenia ma byc inna pozycja niż w standardowej szosie, bardziej komfortowa na długie dystanse. Tak samo jak ty tez jestem przed kupnem Canyona. Przed zakupem bedę się kontaktował jeszcze z nimi w sprawie rozmiaru. Spytam się czy sa pewni swego kalkulatora i co jeśli ich obliczenia są błędne. wtedy najprawdopodobnie będę reklamował i starał się o odesłanie roweru na ich koszt. Według ich obliczeń dla mnie najlepszy byłby roz.M





Dodaj odpowiedź