Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Suportu Oraz Korby.

wagant suport miski wbijane korba

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bezsiodelka

bezsiodelka
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 16:07

Cześć

 

1. Mam do wymiany suport na miski wbijane w starym Romecie Wagant. Problem polega na tym, że choć z tematem starałem się zapoznać - nie udało mi się znaleźć jednoznacznego opisu mówiącego o tym jak je wybić, a także jak potem wstawić nowe (przykładowo niektórzy wspominają coś o wklejaniu na klej typu poxipol, gdzie indziej milczą na ten temat). Chciałbym aby ktoś wyprowadził mnie na prostą w tym temacie.

 

2. Jest także kwestia rodzaju suportu oraz długości jego osi. Obecny suport to łożyska kulkowe, korba na klin. Nowy chcę aby miał łożyska maszynowe i korbę na kwadrat (oryginalna tarcza jest jednorzędowa 46 zębów i taką też chcę mieć w nowej korbie). Tu pojawia się problem linii łańcucha. Czy jeżeli oś w nowym suporcie będzie mieć taką samą długość jak w starym to muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze? Jak właściwie dobrać odpowiednią korbę - zakładając że te suporty to raczej noname'y?

 

3. Obecny suport ma miski metalowe. Niestety nie znam ich rozmiaru, wydaje mi się że nie uda mi się tego poprawnie zmierzyć dopóki ich nie usunę. Rzecz w tym, że zdaje się na rynku są takie które mają miski metalowe oraz takie które mają miski z tworzywa. Czy te z tworzywa będą pasować?

 

Linki poglądowo.

http://onemorebike.p...ml#.VAnMK5-K_eQ

http://narowery.pl/p...nRace-40127/544

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wagant, suport, miski wbijane, korba