Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prędkości Średnie


143 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tomaszos

Tomaszos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 październik 2014 - 10:55

   

chodziło mi o porównanie do mtb. Niekoniecznie trzeba się od razu naśmiewać. Swoją drogą każdy kiedyś zaczynał i dla mnie np. 25,5 jest już fajną sprawą bo nigdy tyle nie miałem na tej trasie i mam nadzieję że z czasem i treningiem teraz będzie już tylko więcej.

 

Cześć, ja niedawno przesiadłem się z crossa na szosę, na crossie z lemondką robiłem AVG 32,8km/h, szosę mam od tygodnia, a średnia 32km/h osiągalna bez większego wysiłku, owszem mieszkam w trójmieście, czyli na nizinach, ale mamy tu kilka podjazdów i pagórków :) miłego szosowania, ja w swojej się zakochałem po uszy, stoi w salonie na stojaczku i pięknie się prezentuje :)



#42 Gosc_pdf2014_*

Gosc_pdf2014_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2014 - 15:10

Wrzuć fotkę ;)



#43 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 17 październik 2014 - 15:44

Przydało by się dopisać na jakim dystansie to AVG. 


Kudos!


#44 Gosc_pdf2014_*

Gosc_pdf2014_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2014 - 16:20

Albo dać linka do stravy czy endomondo...



#45 em2

em2
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 październik 2014 - 22:35

A ja wczoraj wybrałem się znowu do pracy na rowerku i średnia rekordowa 28,6 km/h brakło mi 26 sekund żeby zmieścić się w 50 minutach (do momentu wjazdu w miasto miałem 29,3 wow!), niestety o ile nogi wytrzymywały to jak stanąłem na światłach to w pewnym momencie myślałem że serce wypluję. I po raz kolejny stwierdziłem że trzeba powoli a do celu, możliwości są większe, ale wszystko musi iść ze sobą w jednym szeregu. Średnia średnią, przygotowanie przygotowaniem. Droga powrotna była niestety w deszczu przez 20 km i szczerze mówiąc bałem się jechać pomiędzy samochodami drogą i wybrałem ścieżki rowerowe/chodniki przez miasto, poza miastem jechałem drogą a czas do domu i tak był 5 min lepszy niż na mtb. I jeszcze jedna uwaga może nie związana z tematem ale z przesiadką na szosę, jeszcze ani razu nie użyłem najmniejszego blatu korby, póki co 39 zębów z przodu (średnia tarcza) mi wystarcza, co było nie do pomyślenia w pewnych momentach na mtb (a może to było już takie nastawienie psychiczne?)

#46 Tomaszos

Tomaszos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 czerwiec 2015 - 17:01

Przydało by się dopisać na jakim dystansie to AVG. 

 

Witam po dość długiej nieobecności, odnośnie dystansu na którym AVG mam powyżej 30km/h, bywa z tym różnie, po pracy nie za bardzo mam czas na długie dystanse, tym bardziej rundy (100km+) tak więc codzienne szosingi po pracy mieszczą się w granicy 30/40km, natomiast weekendowo bywa różnie 100+km

 

Poniżej kilka linków do mojej stravy:

 

https://www.strava.c...ities/322662437

 

https://www.strava.c...ities/321897821

 

https://www.strava.c...ities/320397884

 

https://www.strava.c...ities/316907577

 

https://www.strava.c...ities/315527284

 

https://www.strava.c...ities/309559291

 

https://www.strava.c...ities/295856574



#47 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 17:53

Ja każdą indywidualną jazdę traktuję raczej bardzo luźno, jeśli alt jest około 1000 to srednie 27, jesli płasko to czasem 29, nigdy sie nie spinam. Jeśli jazda w grupie to bywa 33, na wyścigach pewnie nieco więcej. Pamiętaj, że prędkości to sprawa bardzo indywidualna, niektórzy sobie radzą lepiej na indywidualnych szosingach, jak to zabawnie nazwałeś, inni nieco słabiej. I najważniejsze, jazda ma być głównie przyjemnością, a nie wyciąganie na siłe średniej ponad 30 :P


  • piotrkol i Greek lubią to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#48 Tomaszos

Tomaszos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 czerwiec 2015 - 20:50

Ja każdą indywidualną jazdę traktuję raczej bardzo luźno, jeśli alt jest około 1000 to srednie 27, jesli płasko to czasem 29, nigdy sie nie spinam. Jeśli jazda w grupie to bywa 33, na wyścigach pewnie nieco więcej. Pamiętaj, że prędkości to sprawa bardzo indywidualna, niektórzy sobie radzą lepiej na indywidualnych szosingach, jak to zabawnie nazwałeś, inni nieco słabiej. I najważniejsze, jazda ma być głównie przyjemnością, a nie wyciąganie na siłe średniej ponad 30 :P

 

W pełni się z Tobą zgadzam kolego, szosing :-) ma być przyjemnością, nie wyciągam na siłę jak najwyższej AVG, po prostu tak jeżdżę i jest to dla mnie najlepsza odskocznia od codzienności, 



#49 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:14

Wszystko prawda, ale średnie po płaskim muszą być pow 30 km/h bo niesmak pozostaje:)


Kudos!


#50 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:19

Taka satysfakcja po dobrze wykonanej robocie.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#51 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:28

Niesmak na stravie? :P 

 

W ogóle treningi raczej powinno się robić na niskim tętnie, ale co ja sie znam na treningach 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#52 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:31

Trenuję wyłącznie dla siebie i własnej satysfakcji. Lubię kończyć swoje wyjazdy ze średnimi <30.

Ot takie zboczenie.


Kudos!


#53 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:31

Trenuję wyłącznie dla siebie i własnej satysfakcji. Lubię kończyć swoje wyjazdy ze średnimi <30.

Ot takie zboczenie.


Kudos!


#54 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:32

chyba >30 :D

 

No ja też się szerzej uśmiecham, gdy wyjdzie 30 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#55 Tomaszos

Tomaszos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:40

30 to absolutne minimum udanego treningu.



#56 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:43

a trening nie jest udany gdy przyjedziesz uhahany, z masą zapamiętanych widoczków i krajobrazów i zwykłej radości z kręcenia? :P 

 

Nie róbcie z siebie zawodowców na siłę, bo prawda choć brutalna jest taka, że nimi nie jesteście i nigdy nie będziecie, więc po co sie spinać? 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#57 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:45

Jeden jeździ dla widoczków a inny dla rosnącej średniej. Ja należę do tych co częściej spoglądają na licznik niż na plenery i krajobrazy. To źle? Każdy lubi co innego ;-)

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#58 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:49

zwróciłem uwagę na fakt, że trening to nie tylko cyferki. Nie oceniam co jest złe, a co nie. 

Na szczęście, każdy robi co chce, a innemu nic do tego. I na tym pozostańmy


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#59 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:55

Zapraszam na tereny w południowej Polsce. Nagle okaże się, że żaden trening nie będzie udany, bo średnie spadną poniżej 30 km/h, za to widoczków trafi się od nagłej cholery i jeszcze trochę :)

Trzepak 

"MAMIL"


#60 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 czerwiec 2015 - 22:03

@Kekacz,

Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką sielankę jak my amatorzy ;)


  • beskidbike lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!



Dodaj odpowiedź