Skocz do zawartości


Zdjęcie

Di2 / Eps


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 01 październik 2014 - 20:40

...

 

Też mnie strasznie ciekawi jak chodzi Campa EPS.

Mag, a czemu koniecznie elektronika? Jak dla mnie korzyści (a są i minusy) nie usprawiedliwiają horrendalnej ceny. Ja bym te środki wolał dorzucić do kół czy ramy.

Jak pisałem na początku - chciał, nie chciał, musiał  :-?

W ogóle nie kręci mnie elektroniczny osprzęt. Może się przekonam jak poużywam trochę.

Po prostu znalazłem przypadkiem ramkę, która mi się diabelnie spodobała, a że była dość okazyjna cena (w porównaniu do ceny detalicznej ) to …. jakoś nie mogłem sobie odmówić  8-) . Problem polega na tym, że ona jest przystosowana wyłącznie do Di2/EPS  :cry: .

No cóż, przez zimę (pewnie jeszcze jesienią bo ciekawość mnie zżera jak to będzie jeździć) się pobawię i ją poskładam.

Mam tylko zgryzotę, bo będę musiał sprzedać swoją obecną maszynkę, którą jestem zachwycony pod każdym względem i mam obawę czy mój nowy kaprys dorówna obecnej maszynce. Ale ja tak mam i już, że w samochodach, czy rowerach jak mam coś ze dwa lata to aż mnie nosi żeby spróbować czegoś nowego, w dodatku czym bardziej rzadko spotykanego tym lepiej  :-) .



#22 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2014 - 21:30

Gdyby trzeba było ładować raz w tygodniu to bym jeszcze rozumiał. A tak nie ma problemu i okresy między ładowaniami są dłuższe realnie niż zadeklarował producent. 

Co do programowania - mamy sprzęt i program ale nie wiem czy żeby je dostać trzeba być autoryzowanym sprzedawcą czy nie. 

Multishift z tyłu - seryjnie zaprogramowany nie koliduje z możliwością zmiany biegów pojedyńczo.

Szybkość zmiany ustawiona w połowie skali - przestawienie na szybszą pracę niewiele zmienia. 

Pozostałe dopasowania do użytkownika prawie nie dotyczą typowych klientów (zmiana stron czy przycisków).

 

Niezbędny jest dostęp do programowania gdy podepnie się sensor bezprzewodowy do grupy 67..., bez tego system nie rozpoznaje czujnika i jego sygnał nie jest odbierany przez odbiornik garmina. 

 

Ewentualne korzystanie z oprogramowania konieczne jest przy podmianie komponentów starszych na nowsze (awarie, uszkodzenia itd). 



#23 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 październik 2014 - 10:52

Jeżeli wypinają się kable przy manetkach to znaczy, ze źle zostały położone i tyle.
Miałem taką sytuację, że kumplom z klubu regularnie się wypinały (wszystkim składał rowery ten sam człowiek).
Tylko ja sam sobie skręcałem rower i problem ten nie wystąpił ani razu przez cały sezon (14tyś km)
co do samego napędu tutaj trochę napisałem
http://szosa.org/top...46-shimano-di2/



#24 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 13 sierpień 2015 - 16:45

Udało mi się w dość fajnej cenie z różnych miejsc kupić ultegrę Di2. Orientujecie się gdzie mogę uderzyć, żeby przednią 6870 przeprogramować na 10 biegów? Raczej blisko mnie - Brzesko, Bochnia, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz?

Z góry dzięki



#25 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 13 sierpień 2015 - 21:20

Nie ma takiej możliwości.



#26 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:34

Chodzi o przednią, nie tylną. Z tego, co wyczytałem na necie, jednak jest.



#27 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 14 sierpień 2015 - 14:08

Nie ma, FD6870 zawsze będzie przerzutką 11 biegową.
Tylną też masz 11?

#28 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 sierpień 2015 - 14:45

Klamki i tylna 6770, przednia 6870. Z tego, co wyczytałem na necie, trzeba zrobić jakąś aktualizację, żeby podłączyć ją do 10s. To samo z FD-6770 w drugą stronę.



#29 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2015 - 18:19

Robiąc aktualizację masz 99 procent szans że będziesz musiał wymienić drugą przerzutkę na serię 6800.

E tube czyli program od obsługi di2 dostępny w Shimano stale ściąga sobie aktualizacje, które później chce wpisywać w mózgi osprzętu grup di2. Shimano w 2014 roku wprowadziło aktualizację która (nie wiem czy w sposób zamierzony czy niezamierzony) uniemożliwia mieszanie przerzutek ze starszej i nowszej wersji ultegry.

Jeśli odwiedzisz sklep który ma możliwość obsługi di2 to prawie na pewno będą mieli najnowszą wersję e tube która "odetnie" Ci drugą przerzutkę. Przerabiałem w pracy ten problem kilkanaście razy, wizytujący nas przedstawiciel Shimano wzruszył ramionami. 

Jeśli chcesz uniknąć problemu poszukaj przerzutki w starszej wersji a tą sprzedaj. 



#30 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 sierpień 2015 - 19:55

Wszystko będzie działać jeśli masz firmware do 2.5.
Od 2.6 system sprawdza czy przerzutki są z tej samej grupy, wykluczając działanie systemu jeśli tak nie jest.
Po upgrejdzie nie ma możliwość powrotu do poprzedniej wersji.

#31 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 sierpień 2015 - 20:33

OK. Dzięki. Próbuję znaleźć teraz serwis i przekażę te uwagi :)



#32 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2015 - 13:26

Wszystko będzie działać jeśli masz firmware do 2.5.
Od 2.6 system sprawdza czy przerzutki są z tej samej grupy, wykluczając działanie systemu jeśli tak nie jest.
Po upgrejdzie nie ma możliwość powrotu do poprzedniej wersji.

Sprzedawcy raczej aktualizują system za każdym razem przy włączaniu programu/dostępu do netu. Ja to też zrobiłem nie wiedząc że może to spowodować taki problem.

Nie wiem czy i jak można mieć/ściągnąć starą wersję.



#33 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 16 sierpień 2015 - 13:41

Z tego co pisali na innym forum, po zaktualizowaniu softu nie da się owej aktualizacji cofnąć. Pozostaje wtedy wymiana. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#34 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 16 sierpień 2015 - 16:16

Nie można wgrać starszego softu, ale bez obawy, firmware samo się nie zaktualizuje - robi się to ręcznie, e-tube jedynie pokaże do których komponentów jest dostępne nowe oprogramowanie.

 

Najprościej jest połączyć wszystko "na pająka" i sprawdzić czy przerzutki działają, jeżeli tak to wystarczy zamontować do roweru, wyregulować i jeździć. Jeżeli system nie działa to wtedy podłączamy do e-tube i sprawdzamy wersję oprogramowania, jak jest 2.6 albo powyżej to pozamiatane.





Dodaj odpowiedź