Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrocław - Wspólne Treningi Na Szosie


2845 odpowiedzi w tym temacie

#1 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpień 2009 - 10:52

Hej,

od lipca ostro jeżdżę (wymuszona przesiadka z biegania po kontuzji, ale zaczyna mi się b. podobać) i szukam:

(1) towarzystwa na dłuższe wyprawy w weekendy (na razie max 100K, sr. predkosc 25-30 km/h) - są jakieś fajne grupy/kluby do których można się dołączyć?

(2) dobrych tras (przez co rozumiem: dobry asfalt i mały ruch...marzenie sciętej głowy?)

na razie pod tym katem zwiedzilem:

- trase na Brzeg Dolny / Wołów, poczynajc od zjazdu w Szewcach przez Paniowice - ładna trasa, B. dobry asfalt (sic!) i mały ruch, ale mieszkam na pl. Legionów i zeby sie tam dostac musze sporo sie napedalowac przez mosty, torowiska itp., wiec zostawiam to na weekendy,

- trase do Brzezinki Sredzkiej, tutaj troche szybciej dojezdzam, ale zastanawiam sie, czy do Miekini jest dalej gdzies dobry asfalt, czy trzeba do mrozowa krajówką jechać?

- Poza tym ktoś wie co jest za Trestnem i ta następną miescowością (bzanowice?) - koniec asfaltu, czy potem wraca? Może jakieś dobre trasy południowe/płn. ?

Dzięki za odzew. Rower TREK 1500 r. 2006

#2 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpień 2009 - 14:20

http://forumszosowe....

Tu masz opisanych trochę taras pod Wrocławskich

co do Teresna to dalej masz te płyty betonowe i Siechnice dalej można jechać do Oławy bardzo fajna trasa lub wrócić główną do Wro

#3 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 24 sierpień 2009 - 14:39

Nie ma chyba lepszego wariantu jak wylecieć na Psary /z Psiego Pola (Krzyżanowic nie polecam - W Psarach w lewo i po kilometrze jesteś z powrotem na trasie) i na północ w okolice Zawonii, Trzebnicy, Obornik (Oborników? Jak to powinno być w zasadzie poprawnie? :D) Śląskich, albo dalej Czeszów/Złotów i na Milicz, albo bardziej po płaskim czyli z Trzebnicy na północ w okolice Żmigrodu, albo Milicza.

Ogólnie jeżeli nie mieszkasz na południu miasta i nie musisz się przez całe przebijać to tylko północ, tak daleko jak tylko chcesz :) Jakość asfaltów jest miejscami bardzo zła (okolice Długołęki, Oleśnicy, tam bywa hardkorowo), poza tym nienajgorzej.

A co do wycieczek/wyjazdów na pewno w weekendy jeździ Rewor, w bardzo różne miejsca, zabierz się z nimi.

#4 Daniel

Daniel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądwrocław

Napisano 07 wrzesień 2009 - 17:48

Witam i pozdrawiam. Szukam towarzystwa na wspólne treningi. Jeżdże od wiosnuy i daje rade wykręcic 28 średnią na dystansie 100 km. Staram się co sobote jeździc w strone Brzegu dolnego przez Uraz, lub przez Slęze a potem przez Sowe i do Swidnicy gdzie wsiadam w pociąg i z powrotem do Wrocławia. W gre wchodzi również niedziela.

#5 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:00

Cześć,

A ja jestem zainteresowany. :-)

Zostawiłem Ci info na priv soypolaco.

#6 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:03

Cześć,

Ja z chęcią razem pokręce. :-)

Zostawiłem Ci Daniel info na priv.

#7 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 wrzesień 2009 - 15:42

ja również chętnie się dołącze. na uraz i brzeg dolny i dalej wołów też jeżdże od dawna (na prawdę świetna trasa,asfalt itp.)

a co do ślęży też planowałem zacząć kręcić w te okolice, nawet trochę badałem podłoże (dośc mocno jestem wyczulony na punkcie jakości asfaltu - teraz zgłębiam kamieńskiego/krzyżanowice/ i dalej na północ. byłoby fajnie po remoncie kamieńskiego, ale ten odcinek 1km do krzyżanowić kostki brukowej to koszmar...) i chętnie się zabiorę z ekipą nawet w wersji z pociągiem.

pzdr.

może coś już dziś?
a jak pogoda wypali to sb/nd. chętnie.

#8 Platon

Platon
  • Użytkownik
  • 558 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 wrzesień 2009 - 10:28

Też się chętnie przyłączę, trasy obojętne, ale preferuje dobry asfalt, nawet kosztem dużego ruchu samochodowego.

Ulubiony trasy to:

- dk8 do Oleśnicy lub Sycowa i z powrotem,
- Wzgórza Trzebnickie przez Trzebnicę, Zawonię, Skarszyn,
- dk35 do zjazdu na Sobótkę, min. 2 pętlę przez Przełęcz Tąpadła i powrót tą samą drogą,
- jeśli coś do 200km to dk35, odbicie do Sobótki, przejazd przez Przełęcz Tąpadła, zjazd na Wiry, Dzierżoniów, Przełęcz Walimska, Wałbrzych, powrót dk35 przez Świdnicę do Wro.

Wczoraj przetestowałem trasę z Wro, przez Nysę, Głuchołazy na Pradziada (1500m npm). Potem jeśli ktoś musi do Wro wracać to można do Kędzierzyna Koźla lub dalej do Opola i w pociąg :)

#9 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 wrzesień 2009 - 10:42

no tak, brzmi to fajnie i choc kiedys biegalem prawie maraton w 3h, to po kontuzji troche "zgrubialem" i wiecej niz 100k raz na tydzien nie wycisnę. ale wydaje mi sie, ze jakos po srodku sie spotkamy i mozna sie dopasowac, np. wlasnie do sobotki z tym powrotem pociagiem albo bez byloby interesujace. byleby tylko pogoda sie utrzymala (w kazdym razie ja dzis krotki trening przewiduje - z 2 h przez kamienskiego potem jakos na krzyzanowice i na siedlec etc. - moze przez psary jednak pocisne.)

#10 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 wrzesień 2009 - 10:51

żeby ominąć Krzyżanowice można jechać przez Pawłowice i Ramiszów bardzo przyjemna trasa ;-) ;-)

#11 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:03

wiem, juz kiedys chyba pisales, ale mieszkam na pl. legionow i blizej mi przez pl. orlat lwowskich, dalej most sikorskiego i osobowicki na kamienskiego;

do pawlowic musialbym przebic sie przez grunwaldzki, kochanowskiego i dopiero gdzies tam za koroną chyba odbijac. w weekendy moze i ok, ale w tygodniu staram sie jak najszybciej wybic z miasta.

zreszta ten problem to dla mnie - w obecnej sytuacji mieszkaniowej oczywiscie - duza wada tego sportu. z bieganiem mialem duzo latwiej, w ogole nie bylo takiego problemu.

chyba ze jest jeszcze jakas alternatywa? ostatnio np. dojechalem kamienskeigo do kostki przed krzyzanowicami, obilem w prawo w redycka, potem chyba soltysowicka i generalnie bylo juz blisko do psiego pola/pawlowic, bo rozumiem ze tam sie odbija?

#12 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 wrzesień 2009 - 09:04

no i co z dzisiejszym wyjazdem? chmury wprawdzie są, ale nie pada i - powiedzmy - nie powinno :-)

A orientuje się ktoś jak jest z promem z Brzegu Dolnego? Mam chętke na trase do Brzegu przez Uraz, ew. dalej do Lubiąża, potem w Brzegu promem na drugą stronę i przez Mrozów etc., trochę krajówką do Wrocławia.

#13 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 12 wrzesień 2009 - 10:29

Odnośnie omijania Krzyżanowic ja mieszkam na Witolda i też normalnie góralem wypadam na Kamieńskiego, ale szosą prościej i szybciej wylecieć ze Żmigrodzkiej i w Psarach skręcić w prawo, parę minut się tylko nadrabia i już jesteś w Krzyżanowicach, ale za kostką.

Eh pojechałbym sobie dłuższą pętlę bo nie byłem jeszcze na szosówce w górach, a ona ciągle rozpadnięta, ubezpieczyciel pewnie się ustosunkuje w ostatnim wolnym terminie i nie mogę jej ruszyć ;/

EDIT: Prom pływa co godzinę (a w każdym razie tak było wcześniej), można podziwiać wspaniały napęd mięśni ludzkich :) Można jeszcze przelecieć po moście kolejowym, one się zawsze nadają, ale dokładnie ci go nie zlokalizuję :)

#14 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2009 - 11:41

Cześć,

Na razie pogoda nie rozpieszcza... :-/

Jesteśmy z Danielem po wstępnych pogaduchach przez telefon na temat ustawki ale w moim przypadku, nigdy nie wyjeżdżam przy takiej niepewnej pogodzie jak dziś za oknem, kiedy za moment może spunąć deszczem... Wolę już w domu zapiąć rowerek na podpórkę i pokręcić przed telewizorem - zawsze jakiś trening.

Ciekaw jestem jak będzie z pogodą w najbliższych dniach. Ale pojeździmy razem na pewno! :-)

#15 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 wrzesień 2009 - 20:44

ja byłem, ale na rondzie za bielanami k. castoramy zrobilem koleczko i do domu po tym jak zobaczylem nieciekawe deszczowe chmury .:-) chociaz okazalo sie, ze strach mial wielkie oczy i w sumie to nie padalo.

jutro tez planuje, jezeli tylko pogoda bedzie troche lepsza niz dzis - z mojej strony proponuje wczesniej rzeczony uraz / brzeg dolny / lubiąż / powrót do brzegu i promem na prawy brzeg odry. ewentualnie mozna slęże.

kompa wlaczam ok. 9 i prosze ew. kontakt na priv'a.

acha... no i dzis 1. raz w leginsach na rowerze :-) (wczesniej tylko zimowe bieganie, tak do -10 C; to byly czasy).

#16 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 wrzesień 2009 - 12:50

no a w niedzielę wydawalo sie, że nie będzie pogody, ale wyjechałem, trochę ryzykując, w kierunku urazu, a w brzegu dolnym przeprawiłem się promem na drugą stronę odry i trasa jak się patrzy. bałem się trochę asfaltu w okolicach miękini/mrozowa, ale było nie najgorzej. tą krajówką 94 bodajże też nie długo się jedzie.

wyjazd więc udany i pogoda dopisała.

#17 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2009 - 11:26

Cześć,

Odkurzam temat z zakamarków forum.

W niedzielę koło 10:00 planuję wyjazd, bo pogoda ostanio bardzo milutka i nie ma co siedzieć w domu. Planuję wstępnie tak około 100km max (podczas jazdy się zweryfikuje).

Trasa - chciałbym "zrobić" Kąty Wr., Mietków, Sobótka (ewentualnie Tąpadła) i powrotka.

Tempo - do ustalenia, byle nie mordercze... :-> raczej średnie, bez przesady.

Oczywiście, szczegóły trasy, gdyby ktoś był chętny, do zmiany jak najbardziej.

Czekam na info od Was wrocławscy miłośnicy szosy. :-)

[ Dodano: 2009-11-28, 16:05 ]
Cześć,

Jestem wstępnie umówiony z jednym forumowiczem "soypolaco" jutro, o 10:00 na rondzie na ul. Powstańców Śląskich (na ławeczkach pod platanem). Trasa i cel do ustalenia na miejscu. Gdyby ktoś jeszcze był chętny to zapraszam. Pogoda ma dopisać podobnie jak dziś, a więc ma być sympatycznie. :-)

[ Dodano: 2009-11-28, 16:13 ]
Cześć,

Jestem wstępnie umówiony z jednym forumowiczem "soypolaco" jutro, o 10:00 na rondzie na ul. Powstańców Śląskich (na ławeczkach pod platanem). Trasa i cel do ustalenia na miejscu. Gdyby ktoś jeszcze był chętny to zapraszam. Pogoda ma dopisać podobnie jak dziś, a więc ma być sympatycznie. :-)

#18 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 listopad 2009 - 12:23

byłem, byłem. ciebie chyba nie było, tak?

#19 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2009 - 16:21

Cześć,

Dziś zrobiliśmy kolejną traskę z grupą wrocławską.

Na umówione miejsce (rondo na ul. Powstańców Śląskich, ławeczki "pod Platanem") stawili się Jacek i Robert + Ja. Umówiliśmy się, że uczciwie do Sobótki dajemy "zmiany" co 1 km, w tempie 30km/h. Pojechaliśmy do sobótki przez Pustków Żurawski i Nasłąwice, potem 1 pętla przez Przełęcz Tąpadła i z powrotem przez Mietków, Kąty Wrocławskie do Wrocławia. Od Sobótki była umowa, że jak ktoś chce to rwie na przełęcz i tam się spotykamy. No i oczywiście były "ataki" ;-) . Sam ze dwa razy mocniej pociągnąłem ale jakoś się złożyło, że razem dotarliśmy na szczyt - wygrał Jacek, który na końcówce poszedł ze 32 km/h pod górkę - ten to ma pałer w nogach... :shock: Potem już normalnym tempem powrót do Wrocławia.

W sumie wyszło nam lekko ponad 105 km. Pogoda dopisała, bez deszczum choć powietrze mokre i czasami mocno zawiało. Wyjazd zaliczam do udanych.

Oczywiście, mamy już grudzień i wspólne wyjazdy bardziej "hardcorowe" będą oczywiście od wiosny. Teraz jeździmy sobie tak bardziej dla przyjemności, bez szarpania.

Jeżeli ktoś ma ochotę to serdecznie zapraszam. W sumie to mam większy plan od wiosny (od kwietnia) stworzyć jakąś małą namiastkę wrocławskiej grupy szosowej na wspólne wyjazdy. Wiadomo, że w grupie zawsze raźniej, no i bezpieczniej.

Zapraszam chętnych. Namiar do mnie jak coś to GG 1934046, email lub priv na forum. :-D

byłem, byłem. ciebie chyba nie było, tak?


Sprawa wyjasniona. Koledzy serdecznie przyjęli soypolaco, do grupy i razem zrobili 85 km. Uprzedziłem kolegów z grupy, że mnie niestety nie będzie ale, że będzie nowy kolega. Zresztą niech soypolaco sam opisze jak mu się podobało. :-)

[ Dodano: 2009-12-13, 13:38 ]
Hej,

Wczoraj odbyliśmy kolejną jazdę "treningową". Z uwagi na praktycznie zakończony sezon, emailowo domówliśmy się, że trasa i tępo będą spokojne i przemyślane. Spotkaliśmy się w czterech, jak zwykle na rondzie (ul. Powstańców Śląskich) na ławeczkach "pod platanem". Około 11:00 wyjechaliśmy na trasę Wrocław - Trzebnica - Oborniki Śl. - Wrocław. Pogoda była w miarę ok ale chłodno było więc troszke mocniej momentami pokręciliśmy. W Obornikach zatrzymaliśmy się na uzupełnienie płynów i powrotka do Wrocławia. Wyszło nam w sumie jakieś 75km. Może to nie dużo ale, przynajmniej ja, traktuję te "zimowe" jazdy jako przyjemne spędzanie czasu.

Serdecznie zapraszam kolegów z Wrocławia do wspólnego trenowania. Zawsze w grupie i weselej i bezpieczniej.

#20 soypolaco

soypolaco
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 marzec 2010 - 18:01

no co tam?
coś się dzieje?
ustawka o 10.00 w niedziele na rondzie?



Dodaj odpowiedź