Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZZR Jaguar


877 odpowiedzi w tym temacie

#741 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 26 czerwiec 2014 - 13:47

Dzięki za odpowiedź, ktoś się zlitował :)

Na razie podlewam naftą, za kilka dni będę walczył z zapieczoną sztycą i mostkiem

 

Wicher? Przecież Wichry to były torówki - a tam widać przelotki pod linkę i uchwyty pod manetki.

 

 



#742 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:05

no to co z tego?!?!!?!!?
dupsko wymienił to gniazd nie dolutuje?
Załączony plik  Zdjecie2017.jpg   288,28 KB   18 Ilość pobrań
a ten był szosowy i miał przelotke :)
 

w twoim zmieniłbym poprzeczke od hebla bo troche zbyt nowoczesna do reszty ramy



#743 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:12

To Twoja robota?

 



#744 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:18

Tak sie jeszcze zastanawiam nad materiałem użytym do tej ramy.
Podsiodłowa ma 26.4 (lub 26,2 :) to kanaliza czy coś lepszego? reynolds?



#745 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:33

To Twoja robota?

NIE znajomka
 

 

Tak sie jeszcze zastanawiam nad materiałem użytym do tej ramy.
Podsiodłowa ma 26.4 (lub 26,2 :) to kanaliza czy coś lepszego? reynolds?

RtFM
Reynolds

uprzedzajac pytanie nic wiecej niewiem pozatyn ze to naprawde ciekawy ulep o niebo lepsze niz spece z okresu na jaki wskazuja mufki główki ramy, takoz nie wiem od czego pochodzi wideu 

 

KUPILEŚ ZAJEBISTA SZYBKA ZWARTA RAME to skadaj fahrad i zapierdalaj :)
chcesz zabytka w orginale kup wigry 3 bedzie taniej

 



#746 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:50

 

Drugi to nie jest Jaguar ani Huragan. Ktoś ten rowerek ubrał w Jaguarowe malowanko. Popatrz na drugie ze zdjęć w ofercie. Widać mufy - podobne do Jaguarowych ale się różnią. Są też inne różnice ale może się pobawisz i sam wyłapiesz.

 

 

ŁOMATKO I CÓRKO
 

mufki lepszych hurków i jagich speców podobnie jak puszki były szlifowane czesto recznie są ciensze i subtelniejsze ale dalej są z tego samego budulca wyjsciowego w  wodociągach lutowali "surówke" a do speca pieścili i usliczniali TYLE


PRZEPRASZAM  FENKA14
palnołem głupote w ogłoszeniu był albo XB3 akbo favorit
aczkolwiek uwaga o obrabianiu mufek moze być uzyteczna



#747 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2014 - 10:13

Hej

Dostałem dziś Jaguara numer ramy 55524, pomożecie mi określić z jakiego okresu jest ten model i co jest do wymiany. Tu parę zdjęć jak będzie potrzebna więcej to wrzucę.

 

20140629-080313.jpg

 

 

20140629-084436.jpg
 
20140629-104727.jpg
 
20140629-084501.jpg
 
20140629-104719.jpg


#748 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:55

Piekny special koncówka lat 50 gdzieś tak na oko,
potem juz raczej na Casanidze ganiali /chyba????/ prosze o weryfikacje tej tezy

 

to po wyścigu albo po jakim kolarzu jest bezwzglednie zostawic jak jest!!!

za pomalowanie i przykrecenie ścierwa z bydgoszczy powinno sie skazac na dozywotnia jazde składakeim wigry
na podobnie zbrojonym ganial zmarły niedawno A. Litwinienko w towazystwie E. Grabowskiego

jaka przednia przerzutka moze szuflada camp, i czy mozna prosić foto tylnej od tyłu?



#749 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2014 - 15:57

Jak wrócę do domu wrzucę więcej zdjęć. Czyli z przodu powinna być tez campa?

 

20140629-181652.jpg



#750 dadjecz

dadjecz
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 18:49

Witam wszystkich. Jestem po raz pierwszy na tym forum. Przypadkiem dostałem od kolegi jakiś stary rower, który mi przywiózł od swojej rodziny gdzieś ze wsi w dawnym lubelskim. Był pomalowany pędzlem. Rama jakaś dziwna wyglądająca na zwykłe rurki ale zawsze chciałem mieć kolarzówkę.Odnowiłem i pomalowałem ramę oraz niektóre elementy. Teraz widzę po studiowaniu forum, że trochę dziwnie ale wg mnie jakoś wygląda. nie ma co się podniecać z odrestaurowywaniem gdyż jest to jakaś składanka. Sami zobaczcie. Proszę o wyrozumiałość w razie czego bo mnie spłoszycie.

Załączone pliki



#751 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:00

@dadjecz

korby rama i piasty to BAŁTYK szosówka z okresu przed huraganem i jaguarem
 

@major nie wiem co POWINNO litwus mail z tylca campe valentino z przodu favorka, w klubach roznie zbroili nie szukaj mózgu w dupie zostaw jak jest bo jest orginał!!
tylna przerzutka rozumiem siedziała w szprychach bo skrecona w korkociąg prosiłem o foto bo byłem ciekaw czy org czy podróbka z poznania :) o dziwo orginał...
a jak sie czuje tylne koło bo jak mniemam została z niego tylko piasta?



#752 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:42

Ţyle koło całe, są jeszcze ruskie szytki. Zrobię zdjęcia jak wrócę z pracy. Chciał bym odmalowac rame i sprawidz aby zaczoł jeździć. Dlatego pytanie czy te podzespoły dadzą radę?

#753 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:51

po jaki urwał chcesz to malowac? masz ORGINAŁ po zawodniku, to jest ZABYTEK
do malowania to se znajdz odrapanca pomalowanego pedzlem, chcesz sie poscigać na polskim kup se np rometa super ma lepsze o niebo geo a tego jaga zostaw w spokoju na niedzielny lansik
tylna przrzutka do wymiany bo skrecony w korkociąg trup



#754 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:02

Tak najaktywniejszych że napiszesz. Masz rację☺. Jak pisałem wcześniej zrobię zdjęcia kół to wstawie. Jaka proponujesz przezutke dac. Gdzieś w piwnicy chyba mam jakiegoś favorita od baltyka.

#755 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:38

ja bym dał taka jaka była albo ignaszaczaka, oczywiscie stary romecik /byle nie na sprezyne od zegarka bo se nenadawa do jazdy/ jest jak najbardziej na miejscu, podobnie jak stary simplex favorit blaszany PWB tez pasi ale skoro była campa....



#756 gembiart

gembiart
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:36

Witam wszystkich miłośników rowerów szosowych.

 

Posiadam JAGUARA nr ramy 7494 (mocno zatarty ale takie cyfry są najbardziej prawodopodobne). Numer umieszczony jest na tylnym widelcu, z lewej strony w miejscu mocowania ośki koła). 

Pierwotnie rower uzbrojony był w osprzęt Favorit (przerzutka tył, przód i manetki). Wielotryb z tyłu - 4 tryby. Szytki. Kierownica mocowana w widelcu na drewniany klin. Kolor ramy żółty,a napisy o ile pamiętam były albo niebieskie albo zielone.

Aktualnie ze starego roweru pozostała rama, widelec i kierownica, a reszta została unowocześniona.

 

Mam pytanie to Szanownych Mądrych Głów. Jaka jest wersja mojego rowerka i na jaki okres produkcji należy go datować.

Czy może są jakieś inne znaki szczególne które pomogą w określeniu roku produkcji i wersji ?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Gembiart



#757 bartolini

bartolini
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 28 lipiec 2014 - 19:43

Jak wolnobieg był na 4 rzędy fabrycznie to jest to raczej huragan.

 

Edit: Ja też mam pytanie o rozszyfrowanie jaka to rama. Przede wszystkim ma oryginalny lakier i chromy -  co ciekawe widelec jest cały chromowany a nie tylko w 2/3 długości. Przelotka do tylnej zmieniarki podwójna, jeden kołek pod manetkę, przednia przerzutka wajchowa. Rurki zagniecione, mufa przy sztycy płaska a nie z dołeczkiem, sztyca 25,4. Na główce nie ma śladów po nitach - czyżby wersja eksportowa?  Pod suportem wybite A. Jakby tego było mało to jeszcze tylna zmieniarka to campa. Ramę zważę jak do mnie przyjdzie jutro/pojutrze. To jakiś lepszy huragan, czy okrojony jaguar? Aha, na szytkowych obręczach ma wybite  PA VII, VIII 62.

 

DSC_0529.jpg

 

DSC_0530.jpg



#758 Szosa-szosa

Szosa-szosa
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 19:18

Witam.Jestem nowy na forum.Szukajęc wiadomości na temat marki STRONGLIGHT przywendrowałem na forum.Proszę o pomoc w określeniu modelu oraz roku produkcji.Pozdrawiam Tomasz

Załączone pliki

  • Załączony plik  Q.jpg   97,41 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Q (5).jpg   85,89 KB   10 Ilość pobrań


#759 Mtgracz

Mtgracz
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądDolnyalask

Napisano 07 sierpień 2014 - 10:49

hej, nie chcesz moze sprzedac tego jaguara? :)

 

 

Hej

Dostałem dziś Jaguara numer ramy 55524, pomożecie mi określić z jakiego okresu jest ten model i co jest do wymiany. Tu parę zdjęć jak będzie potrzebna więcej to wrzucę.

 

20140629-080313.jpg

 

 

20140629-084436.jpg
 
20140629-104727.jpg
 
20140629-084501.jpg
 
20140629-104719.jpg

 

 



#760 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 13 sierpień 2014 - 20:15

Witam.Jestem nowy na forum.Szukajęc wiadomości na temat marki STRONGLIGHT przywendrowałem na forum.Proszę o pomoc w określeniu modelu oraz roku produkcji.Pozdrawiam Tomasz

Genialne na produkcje jagura  :-D 
skoro to niewie to nikt nie wie
http://velobase.com/...px?Category=115





Dodaj odpowiedź