Skocz do zawartości

dawniej forumszosowe.org

Zdjęcie

ZZR Jaguar

764 odpowiedzi w tym temacie

#761 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 sierpień 2014 - 10:49

Witam, mógłby mi ktoś napisać co oznacza literka A i D (lub 0) wybita pod suportem? 

Gdzieś to kiedyś już czytałem ale nie mogę znaleźć.  :)

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam,

Daniel.

#762 JJKILLER

JJKILLER
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 04:18

Odświerzę kotleta.

Posiadam od wielu lat rower, na ramie którą dostałem od dawno temu od ojca. Rama ma mufki takie jak u koleżanki JakaJaKama, na dolnej rurce, przed tylną przerzutką jest podwójna przelotka linki przerzutki (ciekawe po co?), na skośnej ramie jest tylko jeden "kołek" na manetkę od przerzutki, z przodu (na rurce między sterami) jest przynitowany okrągły szyld (już dawno zamalowany ale pamiętam że było na nim napisane ZZR, jak w poście JakaJaKama http://szosa.org/top...jaguar/?p=70567 ), były dwa druciane koszyki na bidony (jeden na rurce pod siodełkim, drugi z przodu kierownicy), korby takie jak u JakaJaKama, hamulce aluminiowe z wytłoczonym ZZR ale zwykłe - nie V. na tylnym, lewym haku nabity numer 74997, siodełko było skórzane, kolor ramy zielony metalik, piasty też miały napis ZZR, a felgi miały dziwny kształt - nie taki jak na normalną oponę, czyli głęboka rynienka, tylko jak taki płytki półksiężyc ))--------[]--------((  , oraz chromowane zaciski z napisem ZZR, i naklejkę z kołami olimpijskimi i napisem ZZR na pionowej rurze pod siodełkiem.

Oryginalnej tylnej przerzutki nie pamiętam (teraz siedzi Campagnolo Athena I).

Kiedyś słyszałem jest to Jaguar robiony przez Włochów dla naszej kadry narodowej, ale coś mi się wierzyć nie chce :-/

Jak będę u ojca to zrobię kilka fotek, a czy na razie z opisu coś można wywnioskować?

#763 bartolini

bartolini
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 18 wrzesień 2014 - 22:39

Czy ktoś wie jaki gwint miały piasty romet pod wolnobieg z jaguara? Mierzyłem swoją suwmiarką i wychodzi średnica gwintu 35mm, oryginalnie siedział na tej piaście wolnobieg regina extra. Czyżby włoch?

#764 JJKILLER

JJKILLER
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 23:46

Eee. Widze ze na tym forum jest tylu Fachofcoooow ze nie wiele mozna sie dowiedziec, ale czytajac inne watki to sami najmadrzejsi pod sloncem...
Szkoda czasu na oczekiwanie odpowiedzi...

#765 bartolini

bartolini
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 30 listopad 2014 - 18:39

Eee. Widze ze na tym forum jest tylu Fachofcoooow ze nie wiele mozna sie dowiedziec, ale czytajac inne watki to sami najmadrzejsi pod sloncem...
Szkoda czasu na oczekiwanie odpowiedzi...

Stary, na temat jaga tu już wszystko zostało powiedziane, wystarczy poczytać ;). W telegraficznym skrócie odpowiem Ci że to co masz to standardowy jaguar z przed 1971 roku tudzież huragan (zdaje mi się że ten zielony lakier był tylko na jagach) ale pasowało by zważyć ramę oraz zmierzyć średnicę sztycy.

Dodaj odpowiedź