Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Domane 5.2 Lub Coś Innego


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bliitz

bliitz
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 01:51

Witam

 

Rozważam zakup swojej pierwszej w życiu szosy. Obecnie jeżdżę na rowerze crossowym w 99,9% po asfaltach mniej i bardzie dziurawych/popękanych. Ważę 73kg i mam 180cm wzrostu. W poprzednim sezonie zrobiłem 5200km w tym już prawie 5300km a będzie więcej bo pogoda ładna smile.png Mieszkam na północy polski więc o wielkich i długich podjazdach nie ma mowy, teren nizinny z delikatnymi pagórkami, zależy od trasy. Standardowa trasa liczy 50-55km, czasy przejazdów 1,45-2h. Zdarzają się też trasy ponad 100km i czasowo 4-5h. Średnia w przedziale 25-30km/h najczęściej 26-28km/h.

Miałem okazję ostatnio przejechać się na wspomnianym Trek Domane 5.2. Ogólne wrażenia z jazdy super. Zdecydowanie szybszy przecinak niż moja krosówka, bez wielkiego wysiłku wyciągnąłem 5km/h średnią więcej. Zaskakująco dobrze tłumi popękany asfalt (jak na moje wyobrażenie zanim wsiadłem na taki rower), pewnie zasługa karbonu. Zdziwiła mnie trochę praca przerzutek, niby ultegra, ale moje XT działają o wiele bardziej energicznie, no i hamulce na minus względem hydraulicznych w krosie.

Wszystko było by super, pięknie gdyby nie to, że drętwiał mi tyłek (to samo mam na krosowym) ale dodatkowo mocno zaczął mnie boleć krzyż, szczególnie na małych podjazdach kiedy chciało się mocniej depnąć, żeby szybciej podjechać. Testowałem rower w rozmiarze 54 który najprawdopodobniej jest za mały jak na mnie.

 

Teraz moje pytanie/a

 

1. Czy jest sens kupować rower o charakterystyce 'enduro' (długa komfortowa jazda) czy raczej zwykła szosa (nie planuje startować w zawodach, a jeśli już to tylko żeby sprawdzić się w odniesieniu to innych ludzi, z ciekawości)?

2. Czy w przedziale cenowym tego Trek'a jest coś lepszego? Może za mniejsze pieniądze można znaleźć też coś fajnego co będzie odpowiadać profilowi moich tras (dystans/czas)

 

Z góry dzięki za sugestie/podpowiedzi



#2 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2014 - 03:24

Ad 1 Kwestia gustu. Ja do dlugich dystansów wziąłem Speca Roubaix

Ad 2 http://www.specializ...es/road/roubaix



#3 Gosc_Vilek_*

Gosc_Vilek_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2014 - 06:37

Jeśli masz drętwienie tyłka, to masz gdzieś ucisk, który powoduje zaburzenie przepływu krwi. Na 99% pozycja na rowerze do poprawienia (ewentualnie za ciasne gacie). Niedawno kupowałem rower w geometrii endurance, przy wzroście 182 rozmian ramy 56, jechałeś na za małym rowerze (54). Pozycja na kolarce bardziej wyciągnięta więc krzyż może na początku trochę boleć, sam tak miałem przez krótki czas. Szybko wzmocnisz dolną częśc pleców i jeśli pozycja będzie ok, ból odejdze w zapomnienie. Moim zdaniem warto wybrać geometrię długodystansową i nie znaczy to, że nie można się na niej ścigać. Zerknij na ten wątek:

http://szosa.org/top...rka-za-7-8-tys/

masz tutaj wymienione praktycznie wszystkie rowery z kręgu Twoich zainteresowań. Wszystkie piękne i wszystkie bardzo, bardzo dobre. Wybierz najładniejszy i tyle. Zwróć uwagę na Cannondale Synapse, oglądałem go w weekend na bike exepo i musiałem przytrzymać berecik, bo chciał mi odlecieć. Miłej zabawy. Są emocje!

BDW, scott robi teraz jazdy testowe w różnych miastach, może będzie i u Ciebie. Nie namawiam oczywiście na scotta (choć sam go wybrałem i stąd wiem o jazdach testowych), ale będziesz mógł pojeździć na kolarkach o różnym przeznaczeniu, więc sam ocenisz różnice w sztywności, pozycji i wygodzie. Trzeba się zapisać wcześniej na stronie.



#4 bliitz

bliitz
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 09:22

https://www.canyon.c...ike.html?b=3502

 

Ta maszynka wyglada super, szczególnie z podanego wyżej watku. Zastanawia mnie dlaczego jest aż taka różnica w cenie między Canyon a Trek. Oba rowery sa na Ultegrze, czy Trek jest drogi przez markę itp. czy jest jednak zdecydowanie lepszy jakościowo?



#5 bliitz

bliitz
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 09:23

.



#6 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 09:29

https://www.canyon.c...ike.html?b=3502
 
Zastanawia mnie dlaczego jest aż taka różnica w cenie między Canyon a Trek. Oba rowery sa na Ultegrze, czy Trek jest drogi przez markę


Tak, dokładnie dlatego. Poza tym Canyon ma specyficzny model sprzedaży przez to może też zaoferować lepsze ceny. Na pewno Canyon nie jest rowerem gorszym, a być może nawet lepszym. Cena Treka jest z komosu, no chyba że masz rabat z 40%

#7 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 30 wrzesień 2014 - 10:51

Zdecydowanie polecam Speca roubaix niezwykle komfortowy , w porównaniu do pozostałych moich maszyn Wilier Izoard i Planet X 920g to różnica jest wyraźnie odczuwalna





Dodaj odpowiedź