Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film W Nokia Lumia 520


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 03 październik 2014 - 11:11

Mam problem z odtworzeniem nagranego filmu w telefonie Nokia Lumia 520, z Windows Phone 8.0 Jeśli ktoś go ma i ogarnął temat, byłbym wdzięczny za pomoc. Film się nagrywa, licznik idzie, ale nie można go obejrzeć. Po odszukaniu w Zdjęciach i kliknięciu na ikonę, licznik stoi i nic się nie dzieje. Jest wyświetlana pierwsza klatka filmu. Po naciśnięciu symbolu odtwarzania, ten na moment rozbłyska i nic. Po dłuższym przytrzymaniu, otwiera się menu z 3 opcjami: Udostępnij, Usuń i Zapisz tutaj: SkyDrive. Jednak ta ostatnia funkcja jest nieaktywna. Dotąd nie potrzebowałem robić filmów, więc się tym nie interesowałem, ale teraz kamera przydałaby mi się.



#2 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 03 październik 2014 - 11:48

Zrzucałeś film na komputer? Odtwarza się na nim?
Restartowałeś telefon?


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#3 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 03 październik 2014 - 13:08

Mam problem z odtworzeniem nagranego filmu w telefonie Nokia Lumia 520, z Windows Phone 8.0 Jeśli ktoś go ma i ogarnął temat, byłbym wdzięczny za pomoc. Film się nagrywa, licznik idzie, ale nie można go obejrzeć. Po odszukaniu w Zdjęciach i kliknięciu na ikonę, licznik stoi i nic się nie dzieje. Jest wyświetlana pierwsza klatka filmu. Po naciśnięciu symbolu odtwarzania, ten na moment rozbłyska i nic. Po dłuższym przytrzymaniu, otwiera się menu z 3 opcjami: Udostępnij, Usuń i Zapisz tutaj: SkyDrive. Jednak ta ostatnia funkcja jest nieaktywna. Dotąd nie potrzebowałem robić filmów, więc się tym nie interesowałem, ale teraz kamera przydałaby mi się.

 

może karta pamięci jest zawalona na full

reset telefonu albo aktualizacja


  • Ultek lubi to

#4 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 03 październik 2014 - 17:43

Też polecam aktualizację, bo juz samo to, że wyświetla ci SkyDrive jest podejrzane. Twej usługi nie ma juz od kilku miesięcy. Jaka wersja systemu? Masz najnowszy update?
  • Ultek lubi to

#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 03 październik 2014 - 20:13

No to po kolei:

Próbowałem zrzucić na kompa wszystko, co jest w folderze Zdjęcia i filmu tam nie ma, natomiast zdjęcia tak. Telefon restarowałem, jeśli masz na myśli wyłączenie go i ponowne włączenie. Nie robiłem resetu telefonu, który jest dostępny w Ustawienia\Informacje. Pamięć telefonu ma 3,89GB wolnej przestrzeni. Wersja systemu to 8.0.10328.78

Resetu nie robiłem, bo ta funkcja źle mi się kojarzy po przygodach z gps-em. Po tym zabiegu, wiódł mnie lasami, polnymi drogami i robił wszystko, by nie trafić autem na asfalt. :D Zanim ogarnąłem, o co mu chodzi, trochę nerwów straciłem. Podobnie było z telewizorem. Straciłem wszystkie ustawienia i programy. Ale, jak uważacie, że trzeba, to trzeba.

Nie aktualizuję też telefonu, bo w tym zakresie, jaki jest mi potrzebny – działa. Czyli dzwoni, wysyła smsy i mmsy. Reszta bajerów, dotąd była mi mało przydatna, lub wcale (łacznie z Internetem, który mam zablokowany). Dopiero teraz pomyślałem o kamerze, która może się przydać w różnych sytuacjach życiowych, choćby do udokumentowania pewnych zdarzeń. Warto więc, umieć ją obsłużyć. No i jest problem.

Teraz o aktualizacjach. Wyświetla mi się 15 zakładek, których, póki co nie potrzebuję, lub nie zamierzam używać w ogóle, jak np. przekaż moje dane (komu? Po co?), Here Maps – nie potrzebuję gpsa w telefonie, Nokia Muzyka, Audio, przekazywanie opinii do Nokii, jakieś Angry Birds Rojst (?). To wszystko jest mi zupełnie zbędne, więc nie aktualizuję tego, natomiast czekają 4 upgrade`y Microsoftu od 8.0.10501.127, do 8.0.10512.142 i jedna Windows Phone dla Nokii. Te ostatnie, systemowe, zdaje się trzeba by ściągnąć.

Jestem trochę laikiem jeśli chodzi o nowe technologie. Pewniej się czuję, gdy mam w ręku młotek i gwoździe :D



#6 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 03 październik 2014 - 20:18

Jak nie uzuwasz to usuń te aplikacje

Resztę aktualizuj włącznie z onedrive poprzednio skydrive
  • Ultek lubi to

#7 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 03 październik 2014 - 20:19

Od tego masz wifi nie musisz używać połączenia przez sieć komórkową

#8 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 03 październik 2014 - 21:37

Najważniejsza jest aktualizacja systemu do Windows Phone 8.1! Naprawdę dużo pozytywnych zmian ta aktualizacja przynosi :) Jeżeli tak jak mówisz jesteś laikiem, to ja bym włączył automatyczne aktualizacje, sieć wi-fi i dla świętego spokoju zaktualizował wszystko co się da. Co jakiś czas Microsoft wydaje poprawki do funkcji takich jak właśnie aparat. Jak czegoś nie potrzebujesz to oczywiście usuwaj. Jeżeli korzystasz z domyślnej aplikacji aparatu to może zainstaluj Nokia Camera? Według mnie o niebo lepsza i może rozwiąże twoje problemy. Co do resetu to dopiero w ostateczności. Nie ma się czego bać, bo przebiega to bezproblemowo. Jeżeli przed resetem utworzysz kopię zapasową swoich danych to zachowasz swoje kontakty itp. Przy pierwszym uruchomieniu po resecie po prostu wybierasz sobie, że chcesz przywrócić dane.



#9 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 04 październik 2014 - 09:36

Sukces, Panowie! Chłopaki na „Szosie”, to debeściaki. Aktualizowałem WP do wersji 8.10.12393.890 i odpaliło film nagrany w starym upgradzie.

A przy okazji. W menu pojawiły się nowe aplikacje i kafle, bez przypisanych zadań, oznaczone kolejnymi literami alfabetu. Po naciśnięciu któregokolwiek wyświetla się całe abecadło, a po wyborze jednej z liter, powraca do menu głównego. Czemu to służy? Brak wyboru, żeby cokolwiek z tym zrobić, tzn. podpiąć nowe funkcje telefonu, lub usunąć. Żyć z tym bezużytecznym dziwactwem, czy jednak da się to jakoś sensownie wykorzystać, lub pozbyć?

I jeszcze jedno. Coraz częściej, dostaję smsowe spamy. Przeważnie od operatora, mimo, że naście lat temu, na pierwszej umowie zastrzegłem (bo była taka klauzula), że nie chcę otrzymywać niechcianych reklam. Od tego czasu, operator zmienił się ze trzy razy co najmniej i ostatnio jestem w T-Mobilu. No i ten, często zawraca mi gitarę i na siłę chce umilić mi życie. Macie tak samo, czy jesteście bardziej rozgarnięci ode mnie i poradziliście sobie z reklamami?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.



#10 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 04 październik 2014 - 10:08

Te kafle z literami są po to, żeby szybko przenieść się do aplikacji na daną literę. Przykładowo: otwierasz listę aplikacji i chcesz przejść do ustawień. Naciskasz na ten kafelek z literą A, w wyświetlonym abecadle klikasz na U i przechodzisz do wszystkich aplikacji na ta literę. Co do niechcianych smsów, w WP jest możliwość blokowania numerów, z czego ja korzystam. Można tez sprawdzić
na stronie operatora co zrobić, żeby się tego spamu pozbyć.

#11 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 04 październik 2014 - 16:47

I wszystko jasne. Jeszcze raz dziękuję.





Dodaj odpowiedź