Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba - bicie boczne


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:24

Pisałem już że korba jest mocowana na wielowypust.

#22 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 27 sierpień 2009 - 21:20

Nikt nie pisze o wyginających się ośkach tylko o mało sztywnym połączeniu korba-oś.

Powodem odchylania sie tarcz korby przy naciskaniu pedału (szczególnie prawego) nie jest NIGDY sposób łączenia korby z osią. Przy prawidłowo zmontowanym połączeniu korba-oś, nawet przy największym "depnięciu" elementy te przylegają do siebie na całej powierzchni połączenia i nie ma mowy o żadnych wzajemnych ruchach. Gdyby było inaczej, połączenie uległoby bardzo szybkiemu uszkodzeniu. To oś sie wygina i rama.

#23 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 27 sierpień 2009 - 22:19

Ile osób tyle teorii :/ No cóż, chyba muszę się nauczyć z tym żyć :D

#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:19

Nikt nie pisze o wyginających się ośkach tylko o mało sztywnym połączeniu korba-oś.

Powodem odchylania sie tarcz korby przy naciskaniu pedału (szczególnie prawego) nie jest NIGDY sposób łączenia korby z osią. Przy prawidłowo zmontowanym połączeniu korba-oś, nawet przy największym "depnięciu" elementy te przylegają do siebie na całej powierzchni połączenia i nie ma mowy o żadnych wzajemnych ruchach. Gdyby było inaczej, połączenie uległoby bardzo szybkiemu uszkodzeniu. To oś sie wygina i rama.


To może inaczej napisze. Poddaje się i środek i korba, nie w punkcie łączenia, a niemal wszędzie. Może teraz nikt się nie przyczepi totalnej drobnostki.

Z tą ramą to nie jest tak do końca jak rama się gnie to jednocześnie idzie korba i przerzutka więc gdyby to była tylko rama to korba by nie pływała.

#25 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009 - 07:16

U siebie mam lekkie bicia boczne większej tarczy. Przyczynę dobrze znam... 8-) Nie fachowe podejście do demontażu korby z osi suportu. Nie miałem wówczas ściągacza a żem jednostka uparta i niecierpliwa wykorzystywałem wtedy do tego wszystko co znalazłem w warsztacie. Od młotka do ściagacza do łożysk od czołgu. Poprostu lekko przegiąłem jedno czy dwa z ramion "pająka" korby. Bicie jest niewielkie, przerzutkę można wyregulować, więc nie próbuję tego prostować. Czasem chrupnie i :shock:

#26 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 28 sierpień 2009 - 14:45

Z tą ramą to nie jest tak do końca jak rama się gnie to jednocześnie idzie korba i przerzutka więc gdyby to była tylko rama to korba by nie pływała.

Wygina sie odcinek rury od suportu do obejmy przerzutki. Tam z resztą jest największy moment gnący. Lubię się czepiać drobnostek:)

#27 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 28 sierpień 2009 - 23:20

Wątpię żeby było tak jak mówisz że wygina się tylko ten odcinek akurat do obejmy.

#28 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 28 sierpień 2009 - 23:27

A czy ja napisałem, że TYLKO ten odcinek ramy sie wygina? Ale wyginanie się TYLKO tego odcinka jest wkładem ramy w odchylanie się blatu względem przerzutki.

#29 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 28 sierpień 2009 - 23:28

No to co do cholery tylko moja rama się w tym miejscu wygina? Czy dla innych to normalne i nie zgłaszają tego problemu?

#30 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 sierpień 2009 - 06:36

Ja skończyłem dyskusję na ten temat bo to nie ma sensu.
Tak samo jak "smarowanie" bębenka bez jego rozbierania itd.

#31 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpień 2009 - 08:25

No to co do cholery tylko moja rama się w tym miejscu wygina? Czy dla innych to normalne i nie zgłaszają tego problemu?


Wszystkim się wygina, zaleznosci od klasy korb, jednemu mniej drugiemu wiecej.Zamiast krzycześ podjedź do serwisu i zasiegnij porady, czy moze przerzutka nie jest za blisko blatów, czy po prostu zmienić korbe na twardszą i tyle.
Kijem Wisły nie zawrócisz , nie ciskaj siebo to nie ma sensu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#32 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 29 sierpień 2009 - 12:21

Nie ciskam się tylko po prostu wolałbym otrzymać jednoznaczną odpowiedź a nie kilka różnych teorii.

#33 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpień 2009 - 15:13

Korba, blaty, pakiet, rama - to 4 teorie

Sprawdzałem w swoim rowerku z ciekawosci na sucho to jest minimalne , a korbe mam na kwadrat.

Może jakies zdjecie wklej najlepiej coby pokazać jakie to szpeja tam są ??????

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#34 viechooo

viechooo
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądMława

Napisano 29 sierpień 2009 - 16:37

Ale że czego zdjęcie?



Dodaj odpowiedź