Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przerzutką SH Ultegra


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Endriu

Endriu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 sierpień 2009 - 18:56

Witam, mam kasetę SH CS-5600(12-25z) i przerzutkę Sh Ultegre i mam taki problem, że podczas jazdy nie mogę wrzucić w kasecie największej zębatki czyli 25 i to przy kombinacji 53x25 ani przy ustawieniu 39x25 nie chce ona zaskoczyć. W związku z tym mam pytanie czy mam wyregulować zakres przerzutki czy pokręcić śrubę mocującą linkę do przerzutki. Z góry dziękuje za odpowiedź. A i temat o regulacji przeczytałem, tylko nie wiem czym mam pokręcić.

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 26 sierpień 2009 - 19:37

Jeśli na reszcie przełożeń wszystko jest ok to oznacza, że musisz nieco wykręcić śrubkę od zakresu (L). Wykręć ją o ćwierć obrotu i spróbuj wrzucić łańcuch na najwyższą koronkę.
Jak wejdzie i nie będzie zgrzytać to jest ok, a dla pewności popchnij przerzutkę na maxa ręką w celu sprawdzenia czy przerzutka nie będzie próbowała przeskoczyć za zębatkę.

#3 Endriu

Endriu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 sierpień 2009 - 17:37

Wykręciłem tą śrubkę L o tyle ile pisałeś a potem nawet trochę więcej i nic to nie dało. Skoro to nic nie dało to wziąłem pokręciłem tą śrubką przy lince i już wskakuje łańcuch na największy tryb. Dzięki za pomoc i pozdrawiam



Dodaj odpowiedź