Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Slr Osprzęt Shimano 105

trek używany shimano 105

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pa_vel

Pa_vel
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 październik 2014 - 21:14

Witam,

 

Mam zamiar dopiero zacząć przygodę z rowerami szosowymi, dlatego poszukuję jakiegoś używanego roweru na początek, w rozsądnej cenie (w moim przypadku do ok. 1800,00 zł); moją uwagę zwróciła ta oferta: 

 

http://allegro.pl/sh...item=4638656497

 

Proszę o wyrażenie opinii na temat tego roweru.



#2 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 październik 2014 - 22:06

Rowerek w tej cenie fajny tylko kogoś poniosła wyobraźnia z tym pokrowcem na siodło:D



#3 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 10 październik 2014 - 22:08

No widać. łancuch bardzo dobrze zakonserwowany. :-/

 

Moim zdaniem rower wymaga sporego wkladu finasowego. (chyba że chcesz go zajezdzić do konca), ciekawe jak kółka chodzą i suport.

A cena hymm... ,  wiecej jak pińcet, to bym za niego nie dał.   



#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2014 - 22:49

Geometria tej ramy nie każdemu będzie odpowiadać. ,,Pincet'' to kosztuje w tym rowerze sama rama z widelcem, o ile są w dobrym stanie ( właściwie to nawet ze dwie stówki więcej ).



#5 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 11 październik 2014 - 03:26

Właśnie doczytalem, że to model z 2006r., rama alu i carbon wideł. :oops:



#6 Pa_vel

Pa_vel
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 październik 2014 - 12:30

No widać. łancuch bardzo dobrze zakonserwowany. :-/

 

Moim zdaniem rower wymaga sporego wkladu finasowego. (chyba że chcesz go zajezdzić do konca), ciekawe jak kółka chodzą i suport.

A cena hymm... ,  wiecej jak pińcet, to bym za niego nie dał.   

Czy jesteś w stanie oszacować wielkość tego wkładu finansowego? Bo jeśli kwota miałaby być naprawdę znaczna w stosunku do ceny tego roweru, to wolę kupić nowszy rower, np.

 

http://allegro.pl/tr...4678480725.html

 

btw jako oceniacie powyższą ofertę? Cena co prawda wyższa, od tej którą wskazywałem jako granicę moich finansowych możliwości, ale być może warto zaoszczędzić trochę grosza i zainwestować w taki rower?



#7 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 11 październik 2014 - 12:40

Wg mnie 2000 zł przegięcie, dwa miesiące temu sprzedałem Treka z serii 1.5 (z rocznika 2009/2010) za 1400 zł i był na 105. Nie spiesz się z zakupem, sezon się kończy i pojawią się ciekawe oferty.



#8 Pa_vel

Pa_vel
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 październik 2014 - 12:46

Dzięki za wszystkie porady, w takim razie będę cierpliwy; jeśli znajdę jakąś ciekawą ofertę, to ponownie zapytam o Wasze opinię.



#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2014 - 14:04

Tyle, że ten Trek w ofercie na allegro ma ramę zrobioną z lepszego jakościowo aluminium, niż późniejsze Treki serii 1.4 - 1.5 itdp. Jeżeli jest za ten rower na allegro cena kup teraz za 1500 zł, to jest to moim zdaniem cena adekwatna do tego roweru. Rama z pewnością pojezdzi kilka lat, osprzęt 105 też. Jeżeli miałbym wybierać wolałbym, zdecydowanie tę ramę Treka SLR z lat 2006 - 2007 niż tę ramę z droższego roweru z 2010 r.

 

 



#10 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 11 październik 2014 - 14:21

Zgadzam się z kugel, jakości aluminium w przypadku slr jest dużo lepsza, jednak jeśli ma to być pierwsza szosa to geometria może zniechęcić osoby, które nie są przyzwyczajone do specyficznej sylwetki:)



#11 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2014 - 15:36

Całkowita zgoda, geo w nowszych ramach jest wygodniejsze...chociaż przy odpowiednim dobraniu mostka i kierownicy stara geometria ram Treka nie jest taka straszna :)





Dodaj odpowiedź