Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierownice Z Chin


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 14 październik 2014 - 19:20

Przymierzam sie do zakupu karbonowej  kierownicy z Chin przykladowo powiedzmy cos takiego  http://www.aliexpres...140555.html?s=p lub cos takiego http://www.aliexpres...1727239508.html . Moje pytanko brzmi czy do takiej kierownicy da sie zamontowac przystawke czasowa?I to co wystaje w kierownicy w drugim linku jest to cos do montazu licznika?czy do tego czegos juz montuje sie bezposrednio czy dopiero do tego czegos dokreca sie to http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Colourful-Bicycle-Computer-Handlebar-Mount-For-Garmin-Edge-500-800-510-810-QuickView-Stopwatch/1949814339.html



#2 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 14 październik 2014 - 21:07

O przystawce czasowej trzeba zapomnieć. 67 $, hmm no ja za swoją FSA Plasma dałem 10x tyle... To plastikowe na licznik i tak mi się złamało po trzech sezonach. Wyciąłem z blaszki metalowy odpowiednik.

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 październik 2014 - 07:31

Jeden znajomy używa tej kierownicy. Jeździ sporo i nie narzeka. Ja mam tradycyjną kierownicę, ale też z Chin i również nie mam zastrzeżeń. Znajdź sprzedawce co ma dużo pozytywnych komentarzy i nie powinno być problemu.

#4 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 15 październik 2014 - 10:13

Problemy jakie dotykają tych kierownic jest łączenie kierki z mostkiem

Pomijając jej sztywność miałem już kilka w naprawie gdzie puściło wspomniane łączenie . Jest ono pod

czarną farbą  w mostku ala karbonowym.



#5 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 październik 2014 - 11:41

Do takiej kierownicy nie zamontujesz przystawki czasowej, bo jest spłaszczona w miejscu, gdzie montuje się jej ramiona. Nie widziałem przystawek dostosowanych do spłaszczonych kierownic (co nie znaczy, że takich nie ma). 

 

Pozdrawiam


  • severall lubi to

#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 grudzień 2014 - 17:39

http://weightweenies...ic.php?t=128782

#7 Mazek

Mazek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWorcester

Napisano 27 grudzień 2014 - 22:18

Zastanawiałem się właśnie wczorajszej nocy i dobrze, że przespalem się z tym i znalazłem ten temat. Oryginał w sklepie £150 a na jebaju £50 i w sumie płacisz za jakość ale czy naprawdę?

#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 grudzień 2014 - 00:29

Tak, naprawdę.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 Gosc_Adrian38_*

Gosc_Adrian38_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:13

Co myslicie o tych kierach?

http://allegro.pl/ki...5007026279.html

 

http://allegro.pl/ki...5005767735.html



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:33

A co można myśleć o produkcie, który jest owocem bezczelnej kradzieży?
  • ROZMIAR lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2015 - 09:09

Było 5 postów wyżej o zintegrowanych kierownicach z chinocarbo :) Legenda ludowa głosi, że bezpieczniejszy jest chiński carbon w wersji "no logo", niebrandowany. Ponoć lepiej zrobiony, a na pewno nie masz podróby.



#12 Gosc_Adrian38_*

Gosc_Adrian38_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:39

interesuje sie chiniolami bo chce zmienic sztyce mostek i kiere a markowe produkty wiadomo ile kosztuja.



#13 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:40

Czy bezpieczniejsze, smiem watpic, bo niby czemu mialyby takimi byc?
Ale za to jest kolosalna roznica w czyms innym. W przypadku no branded nie ma efektu "siary".

#14 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:52

Dla jednych "siara", dla innych powód do dumy i lansu (niestety). Ja bym tego nie założył, nawet gdyby mi dopłacali.



#15 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:50

interesuje sie chiniolami bo chce zmienic sztyce mostek i kiere a markowe produkty wiadomo ile kosztuja.

No wiadomo, że kradzione jest tańsze :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#16 Yoschi

Yoschi
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:12

Nie jestem za podróbkami ale powiedz mi co jest kradzionego w zwykłej niebrandowanej karbonowej kierownicy lub sztycy?

#17 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:23

Może być na przykład kształt powodujący, że lepiej tłumi drgania albo techniczne rozwiązania typu prowadzenie linek. Nie naklejka czyni produkt wartościowym mniej lub bardziej i nie tylko naklejki się podrabia.

 

chinskie_podrobki__3_620x400.jpg

 

Ale możesz nie widzieć, że coś ukradziono, bo przecież jest inny "branding". ;-)



#18 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:25

Mowa jest właśnie o "brandowanych". Po za tym kradzież patentów w chinach to chleb powszedni dla nich takie coś nie istnieje.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#19 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:26

Tu akurat byłbym ostrożny z oceną, bo nie wiesz, czy taka kierownica faktycznie jest w jakikolwiek sposób "złodziejska". Nie możemy też przeginać w drugą stronę i przekreślać całej produkcji danego kraju tylko dlatego, że wiele firm bezczelnie kradnie branding innych firm.
 
@ROZMIAR - niekoniecznie kradzież. Nie każdy patent obowiązujący w UE czy USA obowiązuje także w Chinach. Jeżeli nie obowiązuje, chiński producent może legalnie z niego korzystać i tylko teoretycznie nie może sprzedawać towaru do UE, a jeszcze dokładniej: nie wolno go importować do UE jako firma (zakupy prywatne "pełnym" importem nie są), bo za eksport, z tego co wiem (nie jestem prawnikiem, ale tak mi się przypomina z zajęć dot. OWI), kar nie ma. Ot, prawne bzdurki i kruczki, ale w tym przypadku dość istotne.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#20 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:50

Nie wiem, dlatego napisałem, że może być. Nie znaczy to przecież, że musi i jest. Zwracam uwagę jedynie, że taka kierownica (rama, sztyca etc.) to nie tylko nalepka, ale też konstrukcja, za której zaprojektowanie i testy ktoś zapłacił. I sprzedawanie podróby bez naklejki nie jest w niczym lepsze niż sprzedawanie podróby z naklejką.





Dodaj odpowiedź