Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trasa Tour De France 2015


62 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 październik 2014 - 18:04

No i jest, oficjalnie ogłoszona trasa TdF 2015: http://velonews.comp...z-finale_350169

Bez porządnej czasówki, za to ze sporą liczbą kilometrów po brukowanych trasach zapowiada się ciekawie, choć mocno niestandardowo i na pewno kontrowersyjnie.

Co myślicie o takiej formule Touru?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 22 październik 2014 - 18:40

Wszystko się okaże w przyszłym roku jak tour ruszy. Na pewno będzie się działo i będzie zabawa. :D


Focus user! :-P

#3 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2014 - 18:49

Super!!!  Dwa etapy w Belgii :-D :-P



#4 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2014 - 19:32

Będą jechać tędy

b8.montvernier.jpg


  • mikroos lubi to

#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 październik 2014 - 19:38

Mam nadzieję, że częściowo przez konstrukcję trasy nie będzie jakiejś gleby która wyeliminuje najlepszych jak było w tym roku.Te ''kostki'' - moje zdanie bzdura.
Górki OK szkoda tylko, że Tourmalet jak zwykle daleko mety.
Za to jest fajny podjazd pod ALLOS (od lat korci mnie żeby tam się wybrać tzn.region gdzie .Allos, Cayolle , Champ,Bonette,Lombarda niekoniecznie przy okazji TDF) choć też daleko od końca etapu. Etap 19 i 20 konkretne końcówki pod górę więc jest szansa, że do końca będzie jakaś walka jak na Vuelcie.

#6 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2014 - 19:42

Bruk będzie, Seraing - Cambrai jak w banku, może też i Arras - Amiens.



#7 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 22 październik 2014 - 22:58

Etap brukowy pomijając zwycięstwa Majki uznaje za najlepszy z zeszłorocznej edycji, dlatego bardzo się ciesze, że znów będzie masakra na kocich łbach. Pamiętajcie, że Froom odpadał zanim wjechał na bruki a Contador wywalił się z własnej winy znacznie później. Szkoda, że tak mało ITT.



#8 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 październik 2014 - 05:28

Ja również jestem przeciwnikiem kostki rok po roku. Nie chciałbym żeby to weszło na stałe do trasy TdF. Było w tym roku i było ok. No ale cóż, to się sprzedaje, ludzie pragną igrzysk i krwi.

#9 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 październik 2014 - 06:04

Trasa myślę zapewniająca dużo emocji. Co prawda nie ma wszystkich profili, ale wydaje się że będzie sporo klasykowych etapów. Na Giro to samo, tak że zapowiada się sezon pod znakiem klasykowców - dla nas to dobrze :)

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#10 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 październik 2014 - 07:23

sporo klasykowych etapów. Na Giro to samo, tak że zapowiada się sezon pod znakiem klasykowców - dla nas to dobrze :)

Zależy dla kogo.
Ja tam od razu zasypiam na takich etapach( lub oddzielnych wyścigach klasycznych) kiedy wiadomo, że nic sie nie bedzie działo w klasyfikacji generalnej.
Klasyków to w ogóle nie oglądam(wyjątek MŚ).No chyba, że uciekają Kwiatkowski albo Martin wtedy co innego.
 

Pamiętajcie, że Froom odpadał zanim wjechał na bruki a Contador wywalił się z własnej winy znacznie później.

Tak tylko kiedy jasne było, że Froome ma rozwaloną łapę a że mokro to drużyny podkręcały tempo nie żeby zarżnąć tempem ale żeby zrobiło się niebezpiecznie. Przecież to kolarstwo a nie rajdy albo wyścigi samochodowe a czasem to tak wygląda.



#11 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 23 październik 2014 - 09:10

Będą jechać tędy

b8.montvernier.jpg

Gdzie to ?



#12 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 23 październik 2014 - 09:18

@barthas Wystarczy kliknąć w zdjęcie ;) To jest Montvernier

Froome podziękował organizatorom za dobranie takiej trasy i zapowiedział start w Giro i Vuelcie ;)



#13 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2014 - 09:48

Gdzie to ?

https://www.google.b...3976,584m/data=!3m1!1e3



#14 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 październik 2014 - 10:09

Zależy dla kogo.
Ja tam od razu zasypiam na takich etapach( lub oddzielnych wyścigach klasycznych) kiedy wiadomo, że nic sie nie bedzie działo w klasyfikacji generalnej.
Klasyków to w ogóle nie oglądam(wyjątek MŚ).No chyba, że uciekają Kwiatkowski albo Martin wtedy co innego.
 

 

 

Piszę 'dla nas' jako Polaków, kibiców Kwiatka. A co do nud na wyścigach klasycznych to nie wiem jakie ty oglądasz, bo obiektywnie to przecież nie ma nigdzie więcej emocji niż tam.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#15 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 23 październik 2014 - 10:47

Jeśli chodzi o emocje na etapach, to chyba największe wzbudzają komentatorzy Eurosportu - Wyrzykowski, z Jarońskim. Gdy ten pierwszy zacznie paplać i gaworzyć jak dziecko, to czasem trudno tego słuchać. A już tragedia, gdy dopadnie ich głupawka i zaczynają „pomagać” kolarzom. Pchanie telewizora, dmuchanie, skandowanie i wycie, mogą popsuć najlepsze widowisko. Pewnie nie wszystkim to przeszkadza, ale uważam, że komentowanie zawodów sportowych polega na relacjonowaniu tego co się dzieje, a nie kreowaniu ich. Głownymi bohaterami i tematem przewodnim powinny być zawody sportowe i ich uczestnicy, nie wygłupy dziennikarzy. Poza tym, jakaś kultura powinna obowiązywać w przekazie medialnym. Dzikie wrzaski i niezborne, podejmowane ad hoc akcje, tę kulturę tylko obniżają. Pewnie wzorują się na kolegach z Ameryki Łacińskiej, żywiołowo relacjonujących mecze piłkarskie, ale Europa, to inna mentalność i, o ile klimat tworzony przez Brazylijczyków może podobać się jako ciekawostka, to jednak próba przekalkowania tego na nasz grunt zawsze będzie sztuczna i może wywołać konsternację.


  • Leopejo i Greek lubią to

#16 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 październik 2014 - 11:56

Piszę 'dla nas' jako Polaków, kibiców Kwiatka. A co do nud na wyścigach klasycznych to nie wiem jakie ty oglądasz, bo obiektywnie to przecież nie ma nigdzie więcej emocji niż tam.

Kwestia gustu -dla mnie największe emocje to walka kandydatów do zwycięstwa na etapie górskim wyścigu etapowego. Ewentualnie jak ucieka Polak ale ucieka w sensie sensownie z szansami na sukces ( w tym roku Majka,Niemiec,Kwiatkowski) a nie dla samego uciekania albo świrowania przed kamerami.Wiadomo przecież tak też jest -sponsorzy wymagają to jedzie jeden z drugim.
Klasyki tak jak pisałem oglądam bardzo z rzadka ( włącze tv leci kolarstwo to patrzę wyjątek MŚ które oglądałem ''specjalnie'' ) - teraz przypadkowo widziałem końcówkę tego co Michał się wycofał . Specjalnie tym się  nie pasjonuję,może dlatego, nie ma tam ''konkretnych'' podjazdów bardziej kilku kilometrowe pagórki i to sporo przed metą, albo hopki dla Gerransa czy Gilberta- nie lubię też sprintów (znaczy tego całego przygotowywania ,rozprowadzania -wydaje mi się, że zaraz będzie gleba ).Dla wielu klasyki to ''kwintesencja kolarstwa'' ale nie dla wszystkich.

#17 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2014 - 17:57

Jednym słowem, najgorzej jak nie ma komu kibicować, ale teraz bezie trochę lepiej, można liczyć na Kwiato, w klasykach nie jest bez szans. Majka mógłby odpuścić TdF jeżeli Valverde go pojedzie. Froome się załamie jeżeli Rafal go objedzie.

 

Ucieczki nie są dla świrowania przed kamerami, ekipa uciekiniera ma w peletonie luzik, to inni muszą pracować.



#18 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2014 - 18:07

big75, no i właśnie fajnie, że w TdF "dla każdego coś miłego". 



#19 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 23 październik 2014 - 18:43

Zależy dla kogo.
Ja tam od razu zasypiam na takich etapach( lub oddzielnych wyścigach klasycznych) kiedy wiadomo, że nic sie nie bedzie działo w klasyfikacji generalnej.
Klasyków to w ogóle nie oglądam(wyjątek MŚ).No chyba, że uciekają Kwiatkowski albo Martin wtedy co innego..

Wolisz na start 7 dni ściągania po płaskim ze sprinterskimi finiszami? Na etapie 3 z finiszem pod Mur de Huy będą różnice pomiędzy faworytami. Krótki, ale bardzo stromy podjazd zapewni (najprawdopodobniej) różnice około 10-15s pomiędzy tuzami. Do tego dojdą bonifikaty. Jeśli Kwiatkowski pojedzie dobrze czasówkę to ma spore szanse założyć żółty trykot po tym etapie.



#20 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2014 - 18:53

Pierwszy etap tez może być cudo jeżeli wiatr dopisze ;-)





Dodaj odpowiedź