Skocz do zawartości


Serwis Campagnolo


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_trachtat_*

Gosc_trachtat_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009 - 15:02

Witam :) Wiecie może gdzie w Polsce są jakieś serwisy w których mają narzędzia do Campagnolo. Chodzi mi o narzędzia do odkręcenia korby bo to są jakieś specjalne do Campagnolo. Ja próbowałem zwykłymi i nie pasują :(

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 sierpień 2009 - 17:16

O jaką korbę konkretnie chodzi i co chcesz odkręcić?
Nie ma specjalnych kluczy do korby Campy.

#3 speedek

speedek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 sierpień 2009 - 18:49

Dołączona grafika

Jest takie cudo do korb Ultra Torque.
Poszerzenie nad kluczem ma sprawiać, że klucz nie będzie się ruszał w korbie, co może doprowadzić do zniszczenia śuby łączącej połowy korby. Jednakże nie jest to potrzebne do szczęścia.
Z Malikiem radzimy sobie imbusem 10.

#4 Gosc_trachtat_*

Gosc_trachtat_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009 - 19:43

O jaką korbę konkretnie chodzi i co chcesz odkręcić?
Nie ma specjalnych kluczy do korby Campy.

Chorus 172.5

#5 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 29 sierpień 2009 - 20:28

Mozna spokojnie wlozyc imbusa dluzsza koncowka i dociagnac przy pomocy gazrurki zalozeonej na krotki koniec.

Przyrzadzik nie powiem - fajny, tyle ze amatrosko to uzytkownik (nie serwisant) uzyje go raz na 3 lata.

#6 Gosc_Sruba_*

Gosc_Sruba_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2009 - 11:22

Można kupić taki klucz na www.wertykal.com , wystarczy napisać do nich na gg lub zadzwonić.
http://wertykal.com/...kid=117&pid=706

#7 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 01 październik 2009 - 11:59

Pewnie że można, tylko po co? Ludzkość od dawna razie sobie z takimi śrubami za pomocą długich nasadek trzpieniowych. Niezła kosztuje ok. 25(Proxxon, Carolus) a profesjonalna ~55 PLN(Gedore, Stahlwille).

#8 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 październik 2009 - 19:58

Żeby klucz imbusowy trzymał osiowość w korbie można zrobić tulejkę, nawet z drewna w której klucz się oprze...


#9 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2009 - 07:47

Można kupić taki klucz na www.wertykal.com , wystarczy napisać do nich na gg lub zadzwonić.
http://wertykal.com/...kid=117&pid=706

Poważnie :D każda reklama jest dobra Michale.

#10 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 listopad 2009 - 19:48

Podepnę się do tematu bo szukam serwisu w W-wie z doświadczeniem w osprzęcie Campagnolo.

Kupiłem używane Bianchi na Campie. Osprzęt sprzed wielu lat (sam jestem ciekaw sprzed ilu?). Na tyle mam 9-biegową przerzutkę Chorus (ma napis 9 speed) ale kaseta Miche ma 8 koronek. Przerzutka chodzi dobrze ale na niektórych trybach napęd przepuszcza. Łańcuch nie jest wyciągnięty więc pewnie kaseta jest do wymiany. Chciałbym żeby ktoś z doświadczeniem w Campie ocenił czy można wstawić kasetę 9 koronek i czy klamkomanetka da radę to obsłużyć.

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki lub dobry namiar na serwis w W-wie bedę wdzięczny. Był topic o warszawskich serwisach ale nie wiem, który najlepszy do Campy.

Pozdrawiam

#11 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopad 2009 - 20:57

Żeby klamkomanetka to obsłużyła musi być dedykowana dla napędu 9 biegowego. Jak to sprawdzić?? Podaj model klamkomanetki może ktoś mądry udzieli Ci odpowiedzi. Druga możliwość to test. Wrzucasz na największą koronkę z tyłu, czyli 1 i zrzucasz klik!!! 2, klik 3, klik 4, klik 5, klik 6, klik 7, klik 8.... jeśli znów wciśniesz dźwigienkę i nic się nie stanie to masz ósemkę, jesli kliknie jeszcze raz masz dziewiątkę i dla tego być może Twój napęd nie działał należycie.


#12 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 06 listopad 2009 - 15:13

Żeby klamkomanetka to obsłużyła musi być dedykowana dla napędu 9 biegowego. Jak to sprawdzić?? Podaj model klamkomanetki może ktoś mądry udzieli Ci odpowiedzi. Druga możliwość to test. Wrzucasz na największą koronkę z tyłu, czyli 1 i zrzucasz klik!!! 2, klik 3, klik 4, klik 5, klik 6, klik 7, klik 8.... jeśli znów wciśniesz dźwigienkę i nic się nie stanie to masz ósemkę, jesli kliknie jeszcze raz masz dziewiątkę i dla tego być może Twój napęd nie działał należycie.


Klamkomanetka jest tez grupy Chorus. Test na klikanie = 8 więc chyba jednak kaseta 9 biegowa odpada.
Jakieś rekomendacje warszawskich serwisów dobrze obeznanych z Campą?

#13 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 07 listopad 2009 - 08:59

Olsh robi rowery na osprzecie campy i je serwisuja, handluja tez campa, wiec pewnie znaja sie na tej firmie mozesz sie do nich wybrac

#14 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 listopad 2009 - 12:45

yaro1986 - dzięki za namiar.



Dodaj odpowiedź