Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa trenażera rolkowego


92 odpowiedzi w tym temacie

#81 filiproll

filiproll
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2012 - 20:37

rozumiem, że te wałki są z łożyskami i na jakieś osi? czy jak one są przymocowane do teownika

#82 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2012 - 21:21

tak są one z łożyskami ,na osi ,końcówki osi są gwintowane i skręciłem je 2 śrubami jedną od wewnątrz teownika ,drugą na zewnątrz i ewentualnie kontra żeby sie nie odkręcało ,bardzo łatwo go rozłożyć dzięki temu .Szczelę dokładne foto jak będę miał więcej czasu.

#83 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 17 luty 2012 - 19:04

Lepiej sobie STRZEL lufę , wtedy byki można tolerowac . Czasem i język ojczysty trzeba potrenowac.

#84 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 18 luty 2012 - 18:02

hi, czytałem temat i pokazałem ojcu i powiedział że mi zrobi podobny trenaż do waszego, lecz zamiast dętki użyje chyba pasków klinowych ^^.
Ale jest jedno małe pytanie, skąd macie rolki ?

#85 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2012 - 00:33

Stormik, bo właśnie tu był u mnie problem -kupiłem w pobliskim sklepie z rupieciami sprowadzanymi z Niemiec ,ale kilka stron wcześniej (chyba 2) jest napisane jak zrobić samemu z rury o średnicy 6cm ,ale tu raczej nie obędzie się bez frezarki . Możesz poszukać na allegro od przenośników taśmowych : http://allegro.pl/ro...2117748556.html .

#86 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 luty 2012 - 10:13

no właśnie też mam tu problem bo frezarkę to ojciec ma w robocie ale to by pewnie za dużo zabawy było :/, spytam się jeszcze od kolegi ojca bo jeździ pociągiem po węgiel, piasek itp. to może pójdzie jakoś załatwić. A z was nikt nie ma dojścia do takich rolek :-?
Edit:
Znalazłem jeszcze tylko takie rolki na alledrogo:
http://allegro.pl/ro...2152601970.html
http://allegro.pl/ro...2115409999.html
i to ale tu strasznie drogo
http://allegro.pl/ro...2115409998.html

#87 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2012 - 12:39

Ten koleś co ja od niego kupiłem to może coś jeszcze będzie miał tylko nie wiem w jakim stanie łożyska ,miał po 20zł/szt ,może utargowałbym z 5 zł to jakbyś chciał może bym zakupił tak za 70zł z przesyłką dla Cb ,takie jak ja mam czyli 6 cm średnica i 40 cm długości .Zobaczę zresztą jakie ma inne .Ale to dopiero za jakiś czas ,bo po pierwsze nie mam kasy na razie-zakupuje przerzutkę , po drugie muszę jechać sprawdzić czy jeszcze coś ma.Jak coś to pisz na pw dogadamy sie ,ja zrobię u niego foto jak tam będę i sobie ewentualnie wybierzesz które ci pasuje ,a ja ci opiszę stan łożysk itp i podam cenę z przesyłką.

#88 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 luty 2012 - 13:33

ok to popytaj się go tam ;), ja muszę też dzwonić do jednego kolesia bo ma na alledrogo napisane ze robi na zamówienie rożne długości, a jak długość się zmienia to cena chyba też ;D. Zadzwonię to zobaczę i jak mi powie tak 20 max 25zł 1sz. rolki to chyba biorę :D a reszta to już nie problem to ojciec ma pełno rzeczy w garażu i mi zrobi ^^. Aha i takie pytanie, z profili zamkniętych też pójdzie zamiast T-ownika nie ?

#89 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2012 - 14:03

. Aha i takie pytanie, z profili zamkniętych też pójdzie zamiast T-ownika nie ?

no pewnie .
Moja rórka jest z alu więc to jest duża zaleta jest lekka i nie rdzewieje ,problemem jest to że niema dostępu w zasadzie do łożysk -nie umiem ją rozebrać -próbowałem ale nie chciałem na siłę bo mogłoby coś pęknąć i jakby to wyglądało .

#90 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 20 luty 2012 - 15:17

aha i jak coś to z rolkami mi się nie śpieszy bo i tak już coraz cieplej się robi więc jak by coć może później miał to można poczekać ;-), oczywiście jeżeli się będzie opłacać cenowo :lol:

#91 PIOTR_tk

PIOTR_tk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKielce

Napisano 01 marzec 2012 - 00:10

witam
jestem tu nowy, na początek mam pytanie do forowiczów-sezon na rower zaraz się zaczyna i chciałem trochę potrenować a na magnetycznym rowerku jakoś źle się jeździ
czy ktoś by się podjął zrobienia takiego trenażera jak na 5 stronie?

#92 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 01 marzec 2012 - 14:55

czy ktoś by się podjął zrobienia takiego trenażera jak na 5 stronie?


:evil:

Jak się zaczyna sezon to się odstawia wszelkie "wynalazki" typu magnetyczny czy trenażer...

#93 PIOTR_tk

PIOTR_tk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKielce

Napisano 02 marzec 2012 - 21:36

no niby tak, ale jeżdżę z dzieckiem w foteliku rowerowym więc jeszcze mam miesiąc zanim się zrobi ciepło :)
a kondycja kuleje po zimie



Dodaj odpowiedź