Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Slk Light I Suport Bb30

bb30 slk suport ciasno korba

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jarek72

Jarek72
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMogilno

Napisano 06 listopad 2014 - 10:27

Jutro dam znać jak mi poszło



#22 Jarek72

Jarek72
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMogilno

Napisano 07 listopad 2014 - 07:46

Witam. Wczoraj zamontowałem korbę. Jak się okazało więcej problemów było z wciśnięciem łożysk, ale to raczej z winy nie profesjonalnego przyrządu. Nie równo mi się wciskały i musiałem kilkakrotnie poprawiać i w końcu się udało. Wszystko wcześniej nasmarowałem smarem z teflonem. Jedynie jakie odniosłem wrażenie to, że łożyska już wciśnięte pracują lekko chropowato niż przed montażem. Już mam strach co będzie jak będzie je trzeba demontować po kilkuset km jak straszą niektórzy.

Z korbą poszło gładko. Leciutko pomogłem jej młotkiem gumowym i wlazła (bez lodówki ;-) ). Ogólnie pracuje gładko choć po zakręceniu ręką (bez łańcucha i pedałów) nie kręci się jak szalona. Gładko, ale raczej jeden obrót i się łagodnie zatrzymuje. Nie mam doświadczenia. Luzów żadnych też nie zauważyłem. No cóż test na szosie obnaży moją robotę. 

Tymczasem dzięki za podpowiedzi choć kolejne uwagi mile widziane. Może innym się przyda.

Pozdrawiam :-)



#23 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopad 2014 - 17:26

Spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem, że w Polsce mało który warsztat planuje dokładnie suporty BB30, co może przekładać się na ich szybkie zużycie (a na to wielokrotnie widziałem narzekania).

Mam dwa takie, jeden zgrzyta, więc pytam się czy planowanie tego suportu to mit, czy konieczność?



#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 listopad 2014 - 17:42

BB30 w ogóle wymaga planowania?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopad 2014 - 17:54

I to może być odpowiedź na moje pytanie  ;-) !

Ja się w tym nie wyznaję, właśnie dlatego pytam. Możliwe, że coś pomyliłem.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bb30, slk, suport, ciasno, korba