Skocz do zawartości


Licznik rowerowy Sigma Bc 1100


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:01

Czy posiada ktoś licznik rowerowy marki Sigma Bc 1100 ??? Jeśli tak to czy podał by mi ktoś instrukcję obsługi czy opis jakie ma funkcje z symbolami angielskimi??? Bo ja mam ten licznik i działa wszystko fajnie jak dla mnie to wystarczy ten licznik ale mam problem z wyzerowaniem przejechanych km. Nie mogę tego zrobić trzymam 5 sekund przycisk kasujący i nic, w innych przypadkach to działa np. prędkość maksymalna się kasuje i inne a te km całkowite nie. Pomoże ktoś :?:

#2 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:07

Wszystkich kilometrów i całkowitego czasu się nie da usunąć przyciskiem. Spróbuj wyciągnąć baterię.

#3 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:11

właśnie on na początku on nie działał ponieważ baterie były wyczerpane, włożyłem nowe i kilosy były :-| niewiem co zrobić a zależy mi na skasowaniu tego

#4 Emil0076

Emil0076
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:24

Ja mam 1606L u mnie jest tak że Trip Distance bezproblemu kasuję przyciskiem reset, natomiast dystans całkowity roweru kasuję wchodząc w ustawienia (tam gdzie ustawia się język, zegar itp.) i tam mogę wyzerować. Podejrzewam że u Ciebie powinno być podobnie.

#5 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:38

No tak tylko że Sigma 1606L to koszt 135 do 200 zł to licznik w porównaniu do mojego z trochę wyższej półki bo mój jest w przedziale 50-60 zł. są 3 przyciski 2 które przełanczają opcje a jeden który po przytrzymaniu 3 sekund kasuje, a z tyłu jeszcze taki malutki który można wcisnąć długopisem który zwie się resetem. Niewiem może nie idzie tego badziewia skasować.

#6 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:41

Ja mam 1606L u mnie jest tak że Trip Distance bezproblemu kasuję przyciskiem reset, natomiast dystans całkowity roweru kasuję wchodząc w ustawienia (tam gdzie ustawia się język, zegar itp.) i tam mogę wyzerować. Podejrzewam że u Ciebie powinno być podobnie.


Licznik 1100 to stary model. Dużo starszy niż 1606L, więc i inny (niższy) poziom obsługi. Nawet nie ma go w 'manualach' na stronie Sigmy.

krzysztof, a przypadkiem od spodu nie ma czegoś takiego jak 'reset'? Wciskasz to długopisem na kilka sekund i powinno się wszystko skasować.

EDIT:

a z tyłu jeszcze taki malutki który można wcisnąć długopisem który zwie się resetem. Niewiem może nie idzie tego badziewia skasować.

Brawo! Znalazłeś to czego szukałeś.

#7 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:48

no a ile ten przycisk trzymać??? 5 sekund???

#8 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:49

jutro dam znać czy się wyzerował :mrgreen: jeśli tak to super jeśli nie to niewiem co zrobię :-)

#9 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 30 sierpień 2009 - 21:14

ja mam sigme bc1106 i własnie rozwiązałem twój problem, a to wygląda następująco:
1. Wchodzisz w ustawienia przytrzymując przycisk po lewej stronie
2. Tam przełączasz tym dużym przyciskiem, aż będzie zakładka Total ODO
3. Naciskasz przycisk po lewej stronie.
4. Przyciskiem SET (ten po prawej stronie) zerujesz zmieniając cyferki od 0 do 9, a dużym przyciskiem przełączasz pomiędzy tysięcznymi, setkami, dziesiątkami, itd..
5. Po tym jak wyzerujesz, naciskasz lewy i zaraz po tym jak będzie napis SET OK, naciskasz prawy przycisk.

Warto też wyzerować wszystko w zakładce Total Time, jest to też przydatne.

#10 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2009 - 21:18

spróbuję ale sigma 1100 to starszy model ale zobaczę jutro

#11 Emil0076

Emil0076
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 30 sierpień 2009 - 22:36

ja mam sigme bc1106 i własnie rozwiązałem twój problem, a to wygląda następująco:
1. Wchodzisz w ustawienia przytrzymując przycisk po lewej stronie
2. Tam przełączasz tym dużym przyciskiem, aż będzie zakładka Total ODO
3. Naciskasz przycisk po lewej stronie.
4. Przyciskiem SET (ten po prawej stronie) zerujesz zmieniając cyferki od 0 do 9, a dużym przyciskiem przełączasz pomiędzy tysięcznymi, setkami, dziesiątkami, itd..
5. Po tym jak wyzerujesz, naciskasz lewy i zaraz po tym jak będzie napis SET OK, naciskasz prawy przycisk.

Warto też wyzerować wszystko w zakładce Total Time, jest to też przydatne.


Opisałeś to o co mi chodziło, problem taki że 1106 to ten sam rok co 1606L więc jeżeli jest tak jak koledzy piszą, że w starych Sigmach czegoś takiego nie ma, to pewnie robi się to w inny sposób. Na 90% obstawiam przycisk reset pod licznikiem, pewnie nim się wchodzi w ustawienia obwodu koła i może przy okazji da się coś zdziałać z TODO.

#12 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2009 - 13:42

niewiem co jest z tym licznikiem :(

#13 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 01 wrzesień 2009 - 14:00

krzysztof, Ja ma coś takiego w swoim liczniku- funcja (Sigma 1106) że zamiast kasować wpisujesz sobie jaki tam chcesz dystans np. 0000 i skasowane lub 100000 i możesz pokazać niewierzącym kumplom :lol:

#14 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2009 - 20:13

no ja wiem mogę wejść w tą funkcję i ustawić dystans tylko niewiem którym przyciskiem ją zatwierdzić próbowałem różnych sposobów i nic ;-) niewiem może coś jest nie tak jak powinno, ale pytanie co jak reszta wporządku ;-) jeszcze pojadę do kumpla może on mi to zrobi ;-)

#15 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2010 - 19:53

ale ostatnio byłem u znajomego ze sklapu rowerowego i mi wyzerował :-)

#16 Gosc_krzysztof_*

Gosc_krzysztof_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2010 - 19:54

dzięki wszystkim za pomoc i uwagi :-D



Dodaj odpowiedź