Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Discovery Channel


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rayan93

Rayan93
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 11:35

Witam. Od dłuższego czasu rozglądam się za kupnem szosy. Obecnie mam na oku taką: http://allegro.pl/sh...item=4795720399

 

Opłaca się? Rowerek z 2007 roku, bardzo mały przebieg. Widziałem go na żywo i naprawdę jest w dobrym stanie. Właściciel jest wstanie zejść do 1900zl. Dajcie znać co sadzicie o ramie i tych komponentach Bantragera.

 

Będę wdzięczny za każdą rade.



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 23 listopad 2014 - 14:00

wygląda ok, tylko te klamkomanetki starego typu :(

za ta cenę możesz brać, te bontragery są ciężkawe ale ok jakościowo



#3 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 listopad 2014 - 14:57

Jestem zdania że rower jest zbyt drogi, za 2000 znajdziesz rower na jednolitej grupie, płacisz za napis trek, dla mnie bez rewelacji .

#4 Rayan93

Rayan93
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 15:19

Ok dzięki za rady. Czyli ogólnie w tej cenie lepiej polować na tribana 500, którzy wszyscy tutaj polecają?



#5 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 23 listopad 2014 - 16:55

Ja tam jestem za Trekiem, sam kiedyś miałem i sobie chwalę, co prawda na 105, ale rama amelinium była git. No i co do napisów, owszem rower markowy będzie zawsze droższy niż jakiś ching chong chuj, ale mamy pewność jakości.

#6 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 listopad 2014 - 18:11

Ok dzięki za rady. Czyli ogólnie w tej cenie lepiej polować na tribana 500, którzy wszyscy tutaj polecają?

Triban jest dobry, ale ma minusy:Jego wartość będzie szybciej spadać niż  roweru markowego . Jeśli będziesz chciał na przejść na wyższy stopień sprzętowy skończy się to pewnie wymianą całego roweru. Czy jest sens unowocześniania Tribana do przykładowego poziomu Ultegry i kół mavic cosmic?

W praktyce o wiele trudniej o dobry framset w dobrej cenie  niż o osprzęt.

Jak ktoś ma pewność że przez kilka lat pozostanie przy jednym rowerze, to na pewno Triban będzie dobrym wyborem.

Ja tam jestem za Trekiem, sam kiedyś miałem i sobie chwalę, co prawda na 105, ale rama amelinium była git. No i co do napisów, owszem rower markowy będzie zawsze droższy niż jakiś ching chong chuj, ale mamy pewność jakości.

. Trek nie jest monopolistą na dobre alu. Oceniajmy rower jako całość, kupujący chce kupić tylko ramę, czy rower?

Rower nawet jak teraz jeżdzi dobrze to w niedalekiej przyszłości będzie wymagał wymiany części, czy jest sens inwestować w  7 letnią ramę? Piszesz o ramie w dobrych słowach, to dlaczego już jej nie masz, zestarzała się ? :)



#7 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 23 listopad 2014 - 18:30

clavdivs, jasne, że Trek nie jest monopolistą ale za taką kasę myślę, że jest okey. Każdy rower wymaga wymiany części, czy moja rama się zestarzała ? jak każda rower nadal śmiga, sprzedałem ponieważ miałem okazję kupić Speca za rewelacyjną cenę. I jescze jedno mój Trek służył mi 10 lat przejechałem na nim mnóstwo kilometrów treningowych i wyścigowych więc mogę śmiało napisać, że jest git. Jak zaczynałem się ścigać to kupiłem Peugeota na ramie stalowej i też było dobrze, jeśli ktoś zaczyna przygodę z szosą to nie potrzebuje na początek cudów. Do niczego oczywiście nie namawiam, wybór pozostawiam kupującemu.

#8 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 23 listopad 2014 - 19:15

Tak jak ktos napisal - szału nie ma ale rama jest ładna i marka znana. Rayan musisz zdecydować, czy chcesz rower na lata , czy zamierzasz go "zupgrejdować" o lepsze koła i osprzęt czy nie. Sam mam tribana ale jako drugi rower na zimę i złe pogody i wiem, że nigdy w nim nie będę robił jakichś grubych zmian - wymiana tylko co konieczne i się zużyje. Ale gdybym miał mieć 1 rower i wybierać między tribanem, a tą używką to brałbym tego treka jednak (zakładając, że rama jest dobra rozmiarem) bo przy nim lepsza grupa i koła mają kiedyś tam sens, a przy tribanie nie bardzo :)



#9 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 listopad 2014 - 23:33

, Ale gdybym miał mieć 1 rower i wybierać między tribanem, a tą używką to brałbym tego treka jednak (zakładając, że rama jest dobra rozmiarem) bo przy nim lepsza grupa i koła mają kiedyś tam sens, a przy tribanie nie bardzo :)

Więc pomówmy o plusach i minusach obu rowerów.

 

Wydaje się że sensowność uzbrojenia w coś lepszego Btwin-a jest mało sensowna, ale taka pełna 105, grupą kolarska oferującą najlepszy stosunek jakość-cena, nie wydaje się być takim bez sensu. Taki rower ogarnie nam wszystko  od  najzwyklejszej niedzielnej wycieczki po najbardziej ambitny trening lub wyścig amatorski, by potem przejść na ramę karbonową.

 

Świeżość sory pozwoli nam że nie musimy  się spieszyć z wymianą na lepszą grupę, spokojnie wytrzymała by do momentu kiedy będziemy gotowi wymienić osprzęt. 

 

Zupełnie  inaczej jest z Trekiem, osprzęt jest używany. Nie mamy pewności kiedy odmówi nam posłuszeństwa, awaria klamkomanetki lub korby jest bardzo bolesna kosztowo, a przecież te elementy w tym rowerze są słabe.  ktoś kto kupuje rower za 2000 nie prędko dokona wymiany osprzętu ktory sensowny w rowerze szosowym to koszt powyżej 1000 zl, więc nie uczyni tego prędzej niż w rok, w praktyce wynosi to jeszcze dłużej. Nie możemy liczyć na pokrycie kosztów wymiany poprzez odsprzedanie części wymienianych. Łatwiej będzie mnie stać na nowe klamkomanetki 105, sprzedając w dobrym stanie nową sorę 

 

Teraz o plusie jakim jest rama Treka. Solidność i znana firma w konfrontacji tym że Btwin też udziela wysoką gwarancję na swoje ramy. Pozostaję nam tylko sława i legendarność marki .....i za to płacimy :).



#10 Rayan93

Rayan93
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 00:14

Dzięki Panowie. Dużo mi wyjaśniliście z czego wcześniej w ogóle nie zdawałem sobie sprawy:) Pomyślę i pewnie niedługo będę znowu pytał.

Dzięki jeszcze raz!





Dodaj odpowiedź