Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Campagnolo Scirocco problem z oponami POMOCY!!


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 wrzesień 2009 - 14:50

Kupiłem koła Campagnolo Scirocco no i dokupiłem opony. Continental Ultra Sport drutowe i .....nie pasują...?!! Czy to możliwe? Nie mogę sobie poradzić, opony nie "wskakują" na swoje miejsce, jakby obręcze były za płytkie. Czy to możliwe, że do tych kół trzeba specjalnych opon? (może zwijane są inne nigdy nie miałem to nie wiem). Pomóżcie

#2 Gosc_gabor_*

Gosc_gabor_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2009 - 15:08

Starsze kola campy maja to do siebie ze bardzo ciezko jest zalozyc opone, a w szczeglnosci taka z drutami. Mialem sirocco pare lat temu ,ten sam problem.

Opony z kewlarem zamiast drutow jest na prawde latwiej zakladac ale zawsze bedzie ciezko.

Nowe kola campy nie maja juz tej wady.


Kuba

#3 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 wrzesień 2009 - 15:12

to są nowe koła, tzn chyba nie z tego rocznika ale generalnie kupiłem jako nowe;) czyli mówisz że musze próbować i może się uda czy musze kupić inne opony (tego drugiego wolałbym uniknąć)

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 03 wrzesień 2009 - 15:28

Jak rozmiar opony się zgadza to muszą wejść.
Niedawno zmieniałem opony na conti gp4000 i na moje neutrony ciężko było je założyć. Bez łyżek się nie obeszło.
Natomiast dzisiaj zdejmowałem opony przy pomocy jednej łyżki, a zakładałem już bez użycia łyżek. Opona po tych paru tygodniach się rozeszła nieco i teraz wskakuje bez problemu.
W Twoim przypadku będzie pewnie podobnie.
Żeby ułatwić oponom wskoczenie na miejsce posmaruj je delikatnie jakimś płynem do naczyń alla ludwik etc.

#5 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 03 wrzesień 2009 - 19:20

pythonpunk, Mam to samo z oponami Continental gp3000. Wcześniej miałem Maxxis Detonator i wchodziły bardzo łatwo. Mam tylko inne obręcze ale to zależy według mnie od producenta oponki. Weź łyżki i naciągnij na obręcz. Co więc mam opony bez drutu i nawet jak już jest na obręczy to się nie da jej przesunąć (oczywiście nie napompowana).

#6 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 wrzesień 2009 - 20:51

Udało się! ale już naprawdę zwątpiłem, więc dzięki za pomoc. pewnie bym odpuścił i kombinował z innymi oponami i było by pewnie tak samo;) nie mam zbyt dużego doświadczenia zwłaszcza w szosie ale jeszcze nigdy nie miałem tyle zabawy przy zwykłym zakładaniu gum;)

#7 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2009 - 06:53

nie mam zbyt dużego doświadczenia zwłaszcza przy zwykłym zakładaniu gum

To może partnerka pomóc przecież... aaa to chodziło o opony :mrgreen:



Dodaj odpowiedź