Skocz do zawartości


ponownie rozmiar ramy


1265 odpowiedzi w tym temacie

#1081 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 10:59

Chłopaki zamówiłem rozmiar 54 ale inny model http://www.scott.pl/...ower-solace-30/bo tamtego już nie ma w rozmiarze 54 a miałem jeszcze wybór miedzy http://www.scott.pl/...52/rower-cr-10/ jeszcze raz dziękuje.

 

Kolego bartas78,możesz coś napisać jak ci sie jezdzi na tym rowerku w tym rozmiarze? Tez przymierzam sie do kupna tego roweru mam 180cm wzrostu i 82cm noga i mam dylemat jaki rozmiar.Dzieki



#1082 bartas78

bartas78
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 11:29

Witam rower super rama dopasowana jak dla mnie na miarę polecam Solace 30 po nierównościach nie czuć że jedziesz rowerem szosowy ten system wybierania nierówności działa znakomicie. Tylko nie wiem czy dostaniesz w tym rozmiarze bo mój był ostatni z magazynu Scott chyba że ktoś ma go na sklepie



#1083 bartas78

bartas78
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 11:29

Mogę Ci polecić sklep mają duże rabaty a co do wielkości ramy dla mnie pasuje 54 tak jak koledzy radzili ale mam dłuższą nogę 86

 



#1084 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:06

Dzięki w temacie rozmiaru jestem już spokojny wybiore 54,solace30 jest poza zasięgiem mojego budżetu,zostaje przy modelu speedster



#1085 zbula

zbula
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:38

Witam.

Prześledziłem praktycznie wszystkie wątki dot. zakupu szosy, jednak nie rozwiałem do końca swoich wątpliwości. Jeśli chodzi o mój typ to zdecydowałem się na Scotta Speedster'a 20 model 2015. Planuję go zakupić przez neta. Będzie to moja 1 szosa. Z rozmiarówki Scotta wychodzi mi, że powinienem mieć rozmiar XL. Mam 192 cm wzrostu. Planuje jeździć regularnie, amatorsko w mazowieckim. Ewentualnie, może ktoś ze Stolicy zna miejscówkę, gdzie pomogą mi dobrać odpowiedni rozmiar ramy?  W załączeniu wyniki pomiarów z competitivecyclist. Wcześniej jeździłem rowerami MTB w rozmiarach 19-20 cali (50cm) + mostek 120mm i było całkiem spoko

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

  • Załączony plik  szosa.png   49,01 KB   19 Ilość pobrań


#1086 bartas78

bartas78
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 21:01

Rozmiarową Scott nie sugeruj się mi wypadała L a kupiłem M i ta jest idealna jak dla mnie najlepiej przymierz.Albo oblicz sobie w kalkulatorem długość górnej rury.



#1087 dugi

dugi
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipiec 2015 - 10:05

Dość rzadkie gabaryty- 200cm wzrostu, waga 98kg, noga 93 cm- mam dość krótkie nogi w stosunku do tułowia.

Na placu boju zostają w zasadzie dwie marki:

- Canyon i model Ultimate

- Focus i seria Cayo

 

Handlowiec z Canyona sugeruje rozmaiar XL i wydłużenie roweru mostkiem. Tu mnie szczerze zaskoczył, bo bez pomiarów brałbym w ciemno rozmiar 2XL.  Focus Cayo w specyfikacji na 2016- również rozmiar XL.

Ten Canyon nie będzie za mały? W starej szosie od środka suportu do płaszczyzny siodła mam 82cm. Problem jest taki,że takich rowerów praktycznie nie ma w sklepach. Przymiarka w zasadzie niemożliwa. Oczekiwana pozycja raczej sportowa, trochę startuje w tri i chciałbym mieć agresywniejszy rower.

 

Co myślicie? Te XL nie będą za małe. za Canyonem przemawia cena,  Focus zbliża się do tych samym cen, ale mam dostawcę na miejscu.  Poźniej mam nadzieję nie będę miał problemów z serwisem itd.



#1088 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 20:10

Witam, obecnie ujeżdżam Accenta Cx one w rozmiarze M (TT-522, TTh-534) chcę złożyć jeszcze jeden pomykacz na ramie Apex i tu mam mały problem. Czy mam wziąć najmniejszy rozmiar 500? TT 535, TTh producent nie podaje ? Wzrost 175 cm  przekrok 80 cm.



#1089 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lipiec 2015 - 21:13

X

#1090 Gosc_strus_*

Gosc_strus_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:16

Pytanie laika, który nigdy nie miał styczności z szosą. Tak czytam te wszystkie wywody i przede wszystkim nie rozumiem jednego: Te rozmiary ram, o których tutaj cały czas mowa, to jest długość CZEGO? Rury podsiodłowej, czy rury gornej poziomej? Bo już nic nie wiem. Patrzyłem w sklepach na rozmiary niektórych szosówek i często jest tak, że np. podany rozmiar to 54, z czego podsiodłowa ma 52 a górna 56. To czego to jest rozmiar? I w takim razie jak szukać rozmiaru dla faceta mojej postury ? (176 wzrost, dł. wewn. nogi 79) Zaznaczę, że całe życie jeżdżę mtb i spory ze mnie chłop, lubię wygodną bardziej wyprostowaną pozycję i co kogo zapytam, to mi mówi co innego...



#1091 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 wrzesień 2015 - 13:18

Jest dokładnie tak jak piszesz. Patrzenie na rozmiar nie ma najmniejszego sensu, bo nie wiemy czego się on tyczy. A jeśli już się szukamy info co on opisuje to zazwyczaj dotrzemy do pełnej geometrii i już ten rozmiar możemy mieć w nosie :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1092 Gosc_strus_*

Gosc_strus_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2015 - 13:40

Ok. A patrząc jako bardziej doświadczony na moje wymiary, to co powiesz? Jaka długość ramy?Mówię o rurze górnej, podsiodłowa to zawsze jakoś może być tą sztycą zneutralizowana. Dodam tylko , że jeszcze bardziej tęsknym okiem niż za szosą to patrzę za przełajem.



#1093 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 03 wrzesień 2015 - 14:30

Pamiętaj, możesz wybrać między 2 rozmiarami ram, nie ma 1 sztywnego rozmiaru dla Ciebie, regulację przeprowadzisz wydłużając lub skracając to i owo i w obu ramach będzie to samo. Pozioma rura dla Ciebie - 540-560 (mierzona poziomo, po skosie mniej), piszę to ponieważ mam ten wzrost co Ty i nogę też.



#1094 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 wrzesień 2015 - 15:59

Ok. A patrząc jako bardziej doświadczony na moje wymiary, to co powiesz? Jaka długość ramy?Mówię o rurze górnej, podsiodłowa to zawsze jakoś może być tą sztycą zneutralizowana. Dodam tylko , że jeszcze bardziej tęsknym okiem niż za szosą to patrzę za przełajem.

Na podstawie własnych dośwadczeń powiem  Ci jedno: tylko jak się przejedziesz to ocenisz czy jest ok. Oczywiście jeśli już na jakiejś jeździłeś to jesteś w stanie stwiedzić czy była za mała, za duża, czy idealna. Doradzaniem na podstawie wymiarów można by zrobić więcej złego niż dobrego - wiem po sobie, bo jeżdżę na ramie co do której każdy by mi powiedział, że nie jest dobra dla mnie. Ale jeździ mi się idealnie. A mianowicie TT-54,5cm, a ST-49/55cm. A mam 188cm/90cm.

Na Twoim miejscu nie brałbym więcej niż 51cm TT, ale tak jak mówię - musisz się przymierzyć.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1095 Gosc_strus_*

Gosc_strus_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:36

No to faktycznie nawet ja bym powiedział, że na Ciebie to jest mała rama. Jeździłem na ramie tt 545 St 47/50 i przy krótkim mostku było ok. Jak dałem 120 mm to już się źle czułem. A patrzę za przełajem i wpadł mi w oko rower na ramie, gdzie tt ma dokladnie tyle samo, czyli 545, a St 450 i nie wiem za bardzo, czy iśc w niego. I kolejny dylemat: Czasem się zastanawiam, czy nie nabyć takieg oroweru i nie przerobić na speedera z plaską kierownicą. czy w takim wypadku powinna być rama o innych wymiarach?



#1096 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:11

Czasem się zastanawiam, czy nie nabyć takieg oroweru i nie przerobić na speedera z plaską kierownicą. czy w takim wypadku powinna być rama o innych wymiarach?

Tak, ponieważ zakładając prostą kierownicę skracasz pozycję. Na baranku, w pozycji 'hoods' ręce lądują co najmniej 10cm dalej niż na prostej kierownicy.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1097 Gosc_strus_*

Gosc_strus_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:25

A jak duża rama powinna być dla takiego speedera? albo o ile większa?



#1098 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:06

Wszystko  zależy jaką pozycję chcesz zająć. Jeżeli podobną jak na szosie to jakieś 8-9cm dluższa. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że do prostej kierownicy zastosuje się raczej krótszy mostek, więc trzeba dodać tu kolejne centymetry.

Pytanie tylko jaki jest sens zajmować tę samą pozycję na prostej kierze co na szosie? Właśnie po to rezygnuje się z baranka żeby mieć pozycję bardziej wyprostowaną, zatem kierownica idzie bliżej ciała i wyżej. I w tym przypadku rama nie powinna być aż o tyle większa jak pisałem wyżej.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1099 Gosc_strus_*

Gosc_strus_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:57

Ok. Dzięki za odpowiedź. Coś już wiem...

 



#1100 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2015 - 08:35

Witam

Kupiłem okazyjnie szosę Kellys ARC z tego roku w rozmiarze L, moje wymiary to noga 84-85 cm i 180 cm wzrostu ale nie do końca jestem przekonany co do rozmiaru, rower jest dość długi.

Jest to moja pierwsza szosa i teraz mam dylemat czy kombinować z krótszym mostkiem i ustawieniem siodła czy lepiej rower odsprzedać i szukać czegoś mniejszego?





Dodaj odpowiedź