Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzaski w rurze sterowej


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:00

Mój brat ma kross venom berus i osotatnio zaczęło mu coś strzelać w rurze sterowej jak się opiera na kierownicy jak wywiera na niej większe przeciążenia czego to może być przyczyną mi się zdaje że sterów mój kolega ma venoma atroxa i też ma tą dolegliwość co o tym sądzicie ostatnio jak rozbierałem z bratem widelec to wydawało mi się że dolne łożysko jest rozwalone bo nie chodziło normalnie czekam na sugestie

#2 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:18

Pierwsze sprawdź, czy śruby na mostku są dobrze dokręcone - te na rurze sterownej jak i przy kierownicy. Jeśli one są ok, to zdejmij mostek sprawdź stery, stan rury widelca i skręć wszystko tak żeby nie było luzów. Powinno pomóc.

#3 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:23

no tak śruby są dobrze wszystko rozebraliśmy, przeczyściliśmy i nic mi się zdaje że takie do dupy stery dawali w tych krossach albo coś z widelcem lub ramą jest nie tak ale mi się zdaje że to stery ale mogę się mylić ale, na pewno nie mostek bo sprawdzalismy :) rura jest polakierowana jakimś dziwnym lakierem kremowym który w jednym miejscu się zdarł z przyczyn eksploatacji przynajmniej tak to wygląda :D

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:29

A w jakim stanie są łożyska i to maszynowe są, czy kulki?

#5 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 18:42

to są te stery http://www.vpcompone..._show.asp?pid=8
No właśnie tak jak wcześniej napisałem wydaje mi się że dolne jest w gorszym stanie nie chodzi tak jak drugie

#6 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 07 wrzesień 2009 - 19:51

Wymień w takim razie łożyska, to nie jest drogi interes. Jeśli nadal będzie strzelać to ja bym się uważniej przyjrzał łączeniu mostek-kierownica. Może dobrze się nie spasowały i stąd te trzaski.



Dodaj odpowiedź