Skocz do zawartości


Zdjęcie

Focus Mares Ax 2.0 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:21

Miała być szosa jest przełaj, nie wiem tylko czy to zgodne z ewolucją :-P

 

Vd9ZoZd.jpg

 

54TwaGI.jpg


  • B25CX i impa lubią to

#2 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:23

Jak lubisz jazdę w terenie to nie będziesz żałować kupna przełajówki !


  • rodszyld69 lubi to

#3 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:31

przez kilka miesięcy szukałem sobie szosy ale poczytałem trochę postów na forum o uniwersalności przełajówki i szosa poszła w nie pamięć. A jeszcze 2-3 tygodnie temu chciałem zamawiać Canyona Endurance :-/  Ale po dzisiejszych 38 km cieszę się że zmieniłem zdanie :-D



#4 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:37

:)

 

Ja dzisiaj znalazłem w końcu jakieś szutrowe trasy w mojej okolicy i pośmigałem, ba tras jest coraz więcej a jeszcze niedawno myślałem o sprzedaniu przełajówki. Na pewno spodoba się Tobie jazda, spokój, nie trzeba martwić się autami, fajne widoki, przyroda i świetna jazda w terenie, tylko dobrze dobieraj ciśnienie i uważaj na dziury.

 

Kilometrów życzę, przełaj to jak ktoś napisał świetna zabawa i może "powrót" do dzieciństwa (stare stalowe, rometowskie górale ) ;)



#5 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:42

Dzięki :-D



#6 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:55

kup sobie tez komplet oponek na szose :) moga byc nawet 28-30mm, dynamic sport itp :)

tylko pytanie jaki masz limit cisnienia obreczy?



#7 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 17 grudzień 2014 - 19:15

O oponach szosowych już myślałem :-D Zastanawiam sie nad conti 4 sezony 28 mm. Co do obręczy to nie wiem jaki limit mają ale sie dowiem :?: - mam nadzieję. Obręcze to Concept 16 mm, zobaczę co sie znajdzie bo na sklep raczej nie mam co liczyć. :)



#8 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:20

No, to już druga taka Foka na forum. Przełaj to IMO najuniwersalniejszy typ roweru i gdybym miał mieć jeden, byłby to własnie CX.  

 

Mostek na + mnie estetycznie razi, ale jeśli Ci tak wygodnie, to najważniejsze. 

 

 



#9 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:37

 

 

Mostek na + mnie estetycznie razi, 

Dzisiaj kurier go przywiózł, więc nie miałem czasu żeby odpowiednio ustawić pod siebie. Zrobiłem 40 km dla sprawdzenia jego sprawności. I egzamin zdał :-D . Przyjdzie czas ustawiania mostka itp. Na razie źle mi się nie jeździło a co do mostków to swoich dwóch rowerach mam na -. Pewnie i jemu przełożę ale musze od nowa przyzwyczaić się do baranka, bo dawno nie jeździłem na takiej kierze. ;-)



#10 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 11:21

Gratuluje wyboru, ciesze sie ze moglem pomoc. Sprawdz 2 rzeczy: zrzuc z tylu na najmniejsza zebatke i zobacz czy lancuch ociera o rame, sprawdz w hamulcach czy mozesz je zablokowac pokretlem.
  • rodszyld69 lubi to

#11 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:03

Gratuluje wyboru, ciesze sie ze moglem pomoc. 

Dzięki :-D

 

 Sprawdz 2 rzeczy: zrzuc z tylu na najmniejsza zebatke i zobacz czy lancuch ociera o rame, 

Nie, ale dużo nie brakuje :-o

 

 sprawdz w hamulcach czy mozesz je zablokowac pokretlem.

Nie wiem co trzeba zrobić :?:



#12 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:08

Docisnij barylke i sprawdz czy sie wkreca. Jesli tak, to masz dobrze ustawiona linke. Blokada jest potrzebna w przypadku sciagania kola.

#13 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:22

Docisnij barylke i sprawdz czy sie wkreca. Jesli tak, to masz dobrze ustawiona linke. 

W przednim jest dobrze w tylnym nie chce się wkręcić. Mam naciągnąć linkę :?: Mam jeszcze pytanie zakładałeś do tych kół opony szosowe, nie wiem do jakiego ciśnienia można te obręcze obciążać :?:



#14 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:23

Poluzuj linke, dokrec barylke, naciagnij linke ile sie da i ja zablokuj, odkrec barylke.
Zakladalem, nie ma obawy, to zwykle obrecze szosowe.
  • rodszyld69 lubi to

#15 rodszyld69

rodszyld69
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądDolnośląskie Wrocław

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:40

Poluzuj linke, dokrec barylke, naciagnij linke ile sie da i ja zablokuj, odkrec barylke.
 

Zrobione :-D

 

Zakladalem, nie ma obawy, to zwykle obrecze szosowe.

Dzięki, nie byłem pewny :-/ Ale ogólnie zajefajny rower, jestem zadowolony :-D  :-D  :-D