Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plecak Na Lustrzankę


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 19 grudzień 2014 - 14:21

Witam,

 

Macie jakiś pomysł jak przewozić lustrzankę na szosówce, znacie jakieś małe plecaki albo coś co się sprawdza w czasie jeżdżenia po Alpach?



#2 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 19 grudzień 2014 - 14:36

LowePro seria Photo Sport. Szczególnie 200 gdyż mniejsza 100 jest typu sling i lubi się przemieszczać (chyba, że potrafisz to ogarnąć i nie będzie sprawiało Ci problemów).



#3 Dwa Baranki

Dwa Baranki
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 14:39

Ja wolę coś takiego: http://katalog.bikew...06/dyna_pack_dx

 

Źle mi się jeździ z plecami obciążonymi plecakiem.



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:36

Przy mocno pochylonej pozycji, typowej dla szosówek, każdy plecak będzie problemem. Będzie się przesuwał na plecach, a poza tym znacznie pogorszy odprowadzanie ciepła z organizmu.

 

Zgadzam się z @dwabaranki - lekka sakwa mocowana do roweru będzie dobrym wyborem. Choć jeśli chodzi o konkretne rozwiązanie, moim zdaniem jeszcze lepsza byłaby torba na kierownicę - szczególnie jeżeli chcesz wozić aparat i mieć do niego łatwy dostęp.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:36

Odradzam wożenie aparatu, a zwłaszcza lustrzanki na sztywnym bagażniku, ze względu na wstrząsy. Na plecach będzie miał większą amortyzację. Wprawdzie dobre kufry, czy sakwy są wyłożone gąbką, ale mimo wszystko, na dziurach można uszkodzić sprzęt.

Nie musi to być plecak fotograficzny. Do zwykłego, rowerowego też wejdzie, nawet z założonym teleobiektywem.



#6 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:25

A ja osobiście polecam torbę na kierownicę. Sprzęt jest zawsze pod ręką, czas dostępu jest minimalny. Nawet jak masz lemondkę, to da się problem rozwiązać. Ceny nie są niskie, ale wygoda jest tego warta.

Plecak na plecach to koszmar (nawet "rowerowy" z siatką, pasem itd), fotograficzne w ogóle nie nadają się na rower.
Sakwa na sztycę.. Żeby wyjąć aparat, to musisz się odwrócić. Inaczej, oczywiście zgodnie z prawami Murphiego, rower lubi się przewracać z otwartą sakwą :P

#7 Dwa Baranki

Dwa Baranki
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:21

Jeśli chcesz wyjmować lustrzankę z torby na kierownicy i robić zdjęcia w trakcie jazdy to oczywiście zgodnie z prawami Murphiego, rower lubi się przewracać :-D

#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:28

Tu nawet nie chodzi o robienie zdjęć w czasie jazdy. Nawet w czasie krótkiego postoju dużo łatwiej sięgnąć przed siebie niż zsiadać z roweru i grzebać w sakwie.

Inna sprawa, że 99% połączeń sztycy z sakwą jest podatnych na obracanie się tej ostatniej, co podczas jazdy wybitnie wkurza.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:58

Kochani fajnie, że takie poruszenie! Wielkie dzięki. Powiem tak, nie zamierzam wyciągać aparatu w rakcie jazdy. Chce po prostu przewozić ze sobą lustrzankę + obiektyw. Canon 6d + 24-70. Nic więcej lubie mieć ładne zdjęcia jako pamiątkę :D Rozwiązanie nie może przeszkadzać w trakcie jazdy myślałem o czymś w formie saszetki, małe i w okolicach zadka ale to się będzie przemiszczać, ma ktoś może zdjęcie jak wygląda mocowanie takiego pojemnika na aparat na kierownicy w przypadku lustrzanki?



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 grudzień 2014 - 23:04

Jakie dokładnie wymiary ma ten aparat z założonym obiektywem?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 19 grudzień 2014 - 23:40

144.5 x 110.5 x 71.2 mm wymiary puszki to obiektyw to pewnie jakies 10cm kolejne na serokosc moze 15cm.



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 grudzień 2014 - 23:53

W takim razie wszystko wskazuje na to, że w zupełności wystarczy Ci stary dobry Ortlieb Ultimate6: http://www.ortlieb.c...timate6_classicalbo torby Sport Arsenal:

- http://www.saeshop.c...x---art510.html
- http://www.saeshop.c...7---art440.html

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 20 grudzień 2014 - 00:08

Mikroos testowales juz takie rozwiazania w szosówce ? :)



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 grudzień 2014 - 00:15

Osobiście nie, bo nie jeżdżę z aparatem, a na dłuższe wyjazdy mam rower z bagażnikiem. Ale znam z pierwszej ręki relacje użytkowników - zasadniczo są zadowoleni, choć oczywiście rower prowadzi się nieco cięzej ze względu na dodatkową bezwładność.

Jedynym ograniczeniem mogą być pancerze - jeżeli masz manetki Shimano z pancerzami przerzutki prowadzonymi zewnętrznie, może się okazać, że potrzebujesz dłuższych pancerzy i że trzeba je będzie poprowadzić tak, aby zmieściły się pod torbą. Ale to wszystko jest do ogarnięcia, a efekt w takim przypadku jest wg mnie wart poświęcenia, którego wymaga.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 20 grudzień 2014 - 00:25

Tu akurat nie ma problemu bo w ultegrze puscili wszystko wewnatrz :D

Boje się właśnie trochę o to jak zachowa się rower przy zjazdach, ale to w sumie trochę ponad 1kg więc tragedii nie powinno byc.

 

Cholera ciężka decyzja na plecach na dolnym odcinku jesli by sie nie przemieszczalo byloby najwygodniej ale znow strasznie zapocone by to jezdzilo :D na sztycy jakos nie wierze ze to sie utrzyma. A kierownica choc nie jest ladnym rozwiazaniem to chyba praktycznym 



#16 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 20 grudzień 2014 - 00:40

http://www.topeak.co...t_Handlebar_Bag

To w sumie powinno starczyc na zmieszczenie aparatu.



#17 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 20 grudzień 2014 - 00:55

Opinia znaleziona na jakimś forum:

"I bought one of these in 2006 when I did a long tour, I found it excellent in every respect and used it mainly to house my DSLR for fast access on the road. In fact it made a great camera case on its own. After the tour I found I couldn't live without it. Recently I bought another bike and so I bought another bar bag. Being delighted with the original bag I purchased the same model again - in spite of the 2013 bag being visually identical, the bag attachment had changed (for the better), although the old version worked perfectly the new design is more robust and easier to use. This meant I couldn't swap bags between bikes which was a disappointment."



#18 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:34

Ja osobiście jeździłem. Z lustrzanką z "poprzedniej" epoki, z dużym ciężkim obiektywem (jeszcze to mam, mogę zważyć :) ). Do tego obciążenia idzie się bardzo szybko przyzwyczaić, po paru godzinach nie będziesz nawet zauważał, że masz torbę przed sobą. Dodatkowo zawsze masz mapnik i kieszonki (np. na telefon) pod nosem. Niestety także dosłownie: w niskiej pozycji masz cały czas wrażenie walnięcia w nią.
Nie kupuj "badziewia" trzymającego się siłą tarcia, te się faktycznie obracają. Ja miałem tego typu torbę, problem rozwiązałem na wieczność przy pomocy kleju dwuskładnikowego, ale do "rasowej" szosy to nie pasuje za bardzo (nie ma możliwości zdjęcia). Jedyne sensowne rozwiązanie to takie z "drucikami" obejmującymi mostek z obu stron, liczba producentów dość mocno ograniczona, a ceny niestety niezbyt niskie.

#19 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 grudzień 2014 - 16:32

A nie wystarczy dobra cyfröwka do kiszonki? Chyba źe robicie profesjonalne. Pozdr

#20 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 grudzień 2014 - 16:54

Tez kiedyś kombinowałem jak to D90 wozić ze sobą. Najlepszym rozwiązaniem, przy czym niestety nie najtańszym, okazuje się Sony Nex, tudzież jego nowsze odmiany noszące już nazwę jak zwykłe lustrzanki - Alpha.

To co wyprawiają te aparaty, posiadające matrycę w rozmiarze DX, przechodzi pojęcie.


Trzepak 

"MAMIL"




Dodaj odpowiedź