Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złamana część miski ?


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Al Capone

Al Capone
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2009 - 23:11

Cześć, od razu zaznaczam że nie dysponuję mega wiedzą na temat budowy roweru więc proszę o pisanie zrozumiałym językiem ;)
Problem jest tego typu:
Ja ruszyłem mocniej spod świateł coś chrupnęło w mechanizmie korbowym (mam Veloce UT z miskami Record) efekt był taki że lewe ramię tegoż mechanizmu porusza się swobodnie, niezależnie od prawej. Ostatecznie zjechałem do domu jak na skuterze z oboma ramionami korby w pozycji dolnej. W domu przy stawianiu rowera do góry kołami z przestrzeni supportu wypadła część w kształcie pierścienia z widocznymi znakami pęknięcia. Jak będzie trzeba dam jej fotki jutro bo dziś nie mam aparatu.
Mam więc prośbę o diagnozę co sie stało i ew. powiedzenie ile może kosztować wymiana.
Jak będę w stanie znieść finansowo naprawę to zrobię to w serwisie a jak nie to dzięki naszemu forum postaram się to zrobić sam i przy okazji 2 pytanie: Czy jakby co miałby ktoś z Krakowa pożyczyć klucz do ściagania misek http://forumszosowe....suport/pro.jpg?
Z góry dzięki za pomoc

#2 marcik

marcik
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 10 wrzesień 2009 - 05:25

Szkoda, że nie zamieściłeś zdjęcia tego co wypadło ze środka :-( Wszystko wskazuje na to, że pękła śruba łącząca półosie.

#3 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 wrzesień 2009 - 08:17

Nawet na pewno to była śruba mocująca korby, bo tylko dzięki tej śrubie wszystko trzyma się kupy.
Miski pewnie są nietknięte i nie trzeba ich demontować.

#4 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 10 wrzesień 2009 - 09:19

Pewnie byl maly luz i i wielowypust puscil. Korby zlaczone sa na zasadzie kilkudzisieciu zapadek, ktore przenosza moment.

#5 Al Capone

Al Capone
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:14

wieczorem zamieszczę zdjęcie. A jeśli to ta śruba to ile może kosztować naprawa ?

#6 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 wrzesień 2009 - 15:54

Al Capone, Jeśli pękła śruba ta na imbus 10mm (tam mi się wydaję) to będziesz musiał takową kupić. Najlepiej jak dasz foty. A chodzi o tę śrubkę mi co jest na tym http://forumszosowe....uport/utful.jpg obrazku z prawej.

#7 Al Capone

Al Capone
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 wrzesień 2009 - 11:58

tak KUBANO to ona. KUpiłem ją za....65 zł. 80 zł to całe miski kosztują no ale co zrobie

#8 Al Capone

Al Capone
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:20

kosztowała 75 zł...ech zdzierstwo

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:39

Miski 80zł, ale z miskami tej śruby nie ma. Śruba jest częścią korby.

#10 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:43

Al Capone, Nie orientujesz się czy miała gwint metryczny czy nie typowy drobny :?:

#11 Al Capone

Al Capone
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 wrzesień 2009 - 21:05

MALIK, tak wiem że to część korby a nie misek ale powiedziałem to dla porównania.
KUBANO, nie wiem, ale będę w tym sklepie w przyszłym tygodniu to jak Ci zależy mogę się zapytać

#12 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 wrzesień 2009 - 21:09

To żebyś się już tak nie zamartwiał dorzucę dla porównania cenę "złączki" (pin + prowadnica) - 47zł (hurt) ;-)

#13 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 12 wrzesień 2009 - 19:35

Al Capone, Chodziło mi po prostu o to czy nie można było kupić jakiegoś taniej śruby gdy w korbie był gwint metryczy (dla Ciebie wyszło by tanio). Jednak zapewne jest tam jakiś drobniejszy przez co trzeba kupić originalną śrubę.

#14 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 12 wrzesień 2009 - 19:52

Ta śruba chyba musiałaby jeszcze mieć pomniejszony łeb i być wykonana z porządnej stali (min. 10.9 na moje oko). Campa wie jak trudno kupić coś takiego(zwłaszcza jedną sztukę) to szaleje sobie z cenami. Płać i płacz.



Dodaj odpowiedź