Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetka SHIMANO RX100


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zzbylu

zzbylu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:27

Witam! Mam taki problem, otóż przy próbie wyczyszczenia klamki jak w temacie, ta rozsypała się na części i teraz nie wiem jak to poskładać do kupy. Pewnie rozjechało się to wszystko, bo nakrętka od wewnątrz była trochę luźno dokręcona (nie wiem jakim cudem!?). Ma ktoś może pomysł jak to scalić, bo wujek google nie podaje odpowiedzi.

#2 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2009 - 20:22

Są tacy którzy mówią, że prędzej złożysz szwajcarski zegarek niż klamki shimano. Campa jest prosta ale shimano ...

Stas

#3 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:47

Są tacy którzy mówią, że prędzej złożysz szwajcarski zegarek niż klamki shimano. Campa jest prosta ale shimano ...

Stas


A ja właśnie się zabieram za składanie rozsypanej klamki Tiagry. Będę relacjonował z pola walki ...

#4 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 wrzesień 2009 - 23:58

Pierwsze podejście zakończone porażką.
Ale to co te żółte kitajce nawsadzały do środka i jaką 'myślą techniczną' kierowały się przy projektowaniu tego, wydawać by się mogło banalnego w działaniu, mechanizmu, to poprostu zakrawa na nagrodę Nobla ... albo Darwina.
Jutro podejście drugie ...

#5 zzbylu

zzbylu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 wrzesień 2009 - 19:47

Witam po przerwie, ale nie zawsze mam czas i możliwości. Z tą klamką częściowo się udało lecz jej żywot chyba się kończy, bo nie pracuje tak jak powinna i są widoczne duże ślady zużycia (chyba od tych luzów). Klamka spisana na straty. Dlatego już nabyłem inne, Ultegre, tylko muszę dopasować piastę i kasetę, stara była na 7-kę a teraz mam na 9-kę.
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

#6 Levy

Levy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWWA

Napisano 26 wrzesień 2009 - 22:05

Siema,
mam juz sporo czasu klamki Ultegra 6510 i pojawiły sie luzy, czy mozna temu jakos zapobiec? Czy lepiej zaniesc do typa, ktory sie na tym swietnie zna? Dostalem kiedys radę, żebym lepiej sie tym nie bawił..

Dzieki!



Dodaj odpowiedź