Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De France 2014 [Gra Na Konsole Ps4]


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudzień 2014 - 11:31

Witam.

 

Śnieg i mróz na polu - także szukam innego hobby na czas przerwy w jeździe.

 

Grał ktoś w tą grę? Szukam opinii i ewentualnie kogoś do multi. Aktualnie jest bardzo atrakcyjna cena na ps store (56zl) i bardzo kusi.

 



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:57

Te gry to zawsze były budżetowe kapy od trzeciorzędowych developerów. Już lepiej pojeździć rowerem w GTAV.
  • Lukasoo lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 styczeń 2015 - 11:41

Ja się skusiłem, zakupiłem i muszę powiedzieć że wciąga jak bagno. Gra jest przeznaczona dla entuzjastów kolarstwa - ktoś kto nie rozumie zasad wyścigu i nie czuje klimatu na pewno będzie zawiedziony. Przede wszystkim trzeba rozumieć jak działa peleton i walka drużynowa. Samemu wyścig się nie wygra.

 

Super sprawą jest tryb kooperacji na 2 pady (można przejechać wspólnie wszystkie 21 etapów). Moja dziewczyna (która z racji tego, że żyje ze mną coś tam o kolarstwie wie - oglądała toury zarówno na żywo jak i w tv) jest zachwycona. Podoba jej się dodatkowo fakt że może pojeździć Froomem - którego lubi. Jedziemy już 8 etap i walczymy o jej koszulkę króla gór. Generuje to dużo emocji i czasem nerwów. Jak w prawdziwym peletonie.

 

Bardzo dużo jest kombinowania. Trzeba oszczędzać siły na finisz, ustawiać się dobrze w peletonie przed premiami, korzystać z pomocy innych członków drużyny, chronić się przed wiatrem, uważać na ucieczki. Cały czas się kalkuluje kiedy zacząć sprint żeby nie wystrzelać się przed samym finiszem - co nie jest proste.

Fakt faktem, że to nie jest produkcja wielkiego kalibru - nie porównuje się takich gier do innych symulacji sportowych typu Fifa 2015 itp. Grafika jest słaba, ale grywalność, kilmat wyścigu jak najlepsza. 

 

Polecam bardzo na długie zimowe wieczory.

 

 

 

 

 


  • mikroos i sum lubią to

#4 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 05 styczeń 2015 - 16:06

Jak w którejś części słyszałem niemca krzyczącego "Weiter weiter..!" średnio sto razy na etap to sobie szybko tą grę odpuściłem.

 

Gdyby dałoby się to podłączyć pod jakieś rolki to bym wziął, ale tak to...


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#5 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 08 styczeń 2015 - 16:31

Ja się zastanawiam czy lepiej kupić grę na konsole czy PC? Ma ktoś porównanie czy lepiej obsługiwać cycling menagera padem czy klawiaturą?



#6 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:04

Wszelkie managery zawsze są lepsze na piecach. Myszą szybciej ogarniesz cały ekran.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#7 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 styczeń 2015 - 02:21

Ta gra jest wydana w 2 wersjach: 

 

1. Pro Cycling Manager - jest to wersja PC

2. Tour de France - jest to wersja konsolowa - w tym ps4

 

Obie wersje sie różnią od siebie - można wygooglować co i jak i porownac np. na yt.

 

Jako że posiadam wersję na PS4 - powiem, że gra na padzie jest świetna, ibardzo prosta do opanowania (nawet dla laika)i gra się miodnie. Ogrywam ją już prawie miesiąc. Najwięcej frajdy jest z rywalizacji na 2 pady. nie wiem czy w wersji na PC jest takowa opcja - ale jesli nie to przemawia za tym zeby kupic wesje na konsole.

 

Na pewno za wersja ps4 przemawia tryb versus którego na 99% nie ma na wersji PC. Gra sie w 2 osoby na podzielonym ekranie. Kazdy z graczy wybiera inna druzyne i lidera. Np: TTS Contador vs. Astana Nibali. 

Polecam granie z kimś na 2 pady. Ja gram z moją wybranką i jest niepokonana na premiach górskich i dzielnie broni koszulki królowej gór :)

  

 





Dodaj odpowiedź