Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening "początkujacego"


107 odpowiedzi w tym temacie

#81 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:23

A wracając do treningu to w zimę powinieneś przejechać na tlenie, a w miarę z upływem czasu zwiększać ich długość, a także czas w wyższych strefach, czyli czas przy większym wysiłku.

a ktore strefy to tlenowe itd ? masz jakąś rozpiske czy cos takiego ? :-)
bo niedlugo dojdzie mi pulsometr i przydaloby sie takie cos ;]


GOOGLE, OPCJA SZUKAJ

LINK

#82 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:44

ok przeczytałem to czyli stosować się do tych stref z tej strony?

#83 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 08:25

Jak kupisz pulsometr to najpierw go jakiś czas potestuj a dopiero potem sam stwierdzisz który wzór na obliczanie stref najbardziej do Ciebie pasuje. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników: wytrenowania, wieku ....
Mnie np. idealnie pasują strefy obliczane wg metody Sally Edwards. Jest na forum temat o tym i są dwa linki do kalkulatorów ustalających strefy treningowe - skorzystaj...

#84 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 03 styczeń 2009 - 17:26

Panowie.. Jako ,że sam jestem amatorem to zapytam tych bardziej doświadczonych..

Czy jak tak 3-4 razy w tygodniu wyskocze na moim góralu po lesie pojezdzic 20km z prędkością ok 20km/h to czy to ma sens ? Czy pomoże to choć troche zbudować formę/bazę na sezon ?? I jak tak to w jakich strefach jeździć ? Niedługo dojdzie pulsometr więc będę mogl sprawdzić w jakiej jade :]

Ps.. I czy opłaca się 2 razy w tygodniu iść na siłkę i poćwiczyć ? [ćw. mam z ksiazki LA]

#85 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2009 - 17:30

Wiesz co kolego Xubix jak będziesz trenował w klubie to już Ci trener zaplanuje treningi a na razie to tylko jeździć i jeździć na maksa. Ja jeżdżę tylko kiedy mam na to ochotę i nawet teraz zimą z palcem w d...e damy radę 100 km wykręcić ...tylko po co ?

#86 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 styczeń 2009 - 18:34

sen zawsze jest jak tylko ci sie chce to śmigaj nic na mus...

Arnoldzik Jak to po co?? DLA ZABAWY ;-) ;-)

#87 Poweriade

Poweriade
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądz daleka

Napisano 25 sierpień 2009 - 20:09

witam mam prośbę mógłby mi ktoś pomóc w sporządzeniu treningu na wakacje i na rok szkolny ?? zakładając ze w wakacje mam cały wolny czas a w roku szkolnym 2godz w tyg(2-3x) i w weekendy 5-6godz

wiek:14 lat(1995)
najlepiej czuję się jako sprinter, i w średnio zaawansowanym stopniu góral


ps. po za treningiem prosiłbym też małą dietę(najlepiej zwykłe domowe jedzenie lub witaminy)

i jeszcze trening w zimie na trenażerze

no i jakby coś jeszcze jakieś potrzebne wskazówki i porady

z góry dziękuję i pozdrawiam

#88 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 25 sierpień 2009 - 20:30

pierwsza i najważniejsza porada, to zacznij czytać forum i zacznij korzystać z opcji szukam...
masz masę info na temat treningu, odżywiania, i tysiące innych wskazówek, o które nie musisz prosić... nikt Ci nie ułoży diety ani treningu, bo sam musisz wiedzieć, co jest dobre dla Twojego organizmu... SAM musisz dążyć o ułożenia najlepszego dla siebie treningu, i najlepszej diety... nie mów mi tylko, że karmić Cię trzeba

#89 Poweriade

Poweriade
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądz daleka

Napisano 25 sierpień 2009 - 20:43

no racja o opcji szukaj nie musisz mówić sam na to wcześniej wpadłem i przejrzałem wiele pomocnych tematów tylko wolałem się upewnić czy nie lepiej by było jakby ktoś mi w tym pomogł ale z tego co pisałeś i czytałem w innych tematach to masz 100 % racje ;)

#90 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 25 sierpień 2009 - 22:02

nie musisz zakładać nowego tematu do każdego pytania, skoro na każde z nich możesz znaleźć odpowiedź w podobnych, w tym samym dziale nawet... a nie mówię żebyś nie pisał, tylko czytał, ale jak już pytasz, to pytaj w już istniejących tematach jeśli jest taka możliwość... i porządek na forum będzie, i nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji...

#91 millosz222

millosz222
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIwierzyce

Napisano 12 wrzesień 2009 - 21:50

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć jak powinien wyglądać trening dla początkujacego co powinienem robić żeby dojść do perfekcji. Mam 15 lat około 175 cm wzrostu waga około 55-60kg, czy kolarstwo z takimi predyspozycjami jest możliwe. Posiadam Rower na ramie Specialized i osprzęcie Shimano 105 z przeżutą przednią Ultegra i lewą klamkomanetka również ultegry, reszta na 105 oprócz hamulców no i obręczy z piastami. Proszę o pomoc jak co powinienem robić jak trenować ile jeździć i w ogóle porady profesjonalistów.
Dziękuje i pozdrawiam

#92 radny

radny
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Skąd3City

Napisano 12 wrzesień 2009 - 22:51

Po pierwsze zacznij od klubu ... jesli oczywiscie masz mozliwosc ...Mlody zawodnik potrzebuje trenera i treningow w grupie.

Po drugie zacznij czytac jak nawiecej na ten temat. Swiadomosc tego co sie robi jest rowniez istotna ... Dzieki temu bedziesz w stanie ocenic prace trenera jego program, podejscie itd. W pore wowczaas wyczujesz czy trener sie zna na rzeczy czy moze chce cie nieswiadomie zajechac.
Teraz na necie mozesz znalezc wszystko ...
Sprzet na poczatku nie jest istotny rower sam nie pojedzie. Naucz sie o niego dbac, modyfikowac, naprawiec itp. Jak beda wyniki to i sprzet sie znajdzie.

#93 karolm92

karolm92
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądWola

Napisano 13 wrzesień 2009 - 10:30

Za taki sprzęt to bym se dał palec u ręki uciąć :-D radny dobrze mówi zacznij od jazdy w klubie wyniki w końcu kiedyś przyjdą, jak nie spróbujesz to będziesz żałował tak jak ja teraz :-P

#94 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2009 - 10:45

Ehh Panowie ile ja bym teraz dał żeby mieć znowu te 14-15 lat - nie chorować na motory tylko siąść na rower i pedałować... szkoda, że lekarz NAKAZAŁ mi jazdę rowerem dopiero w wieku 20lat...
wtedy był czas, siły i więcej barw w życiu, a teraz... rower jak się z czegoś zrezygnuje (najczęściej snu...)...
Także jeździć, czytać, uczyć się, słuchać i jeździć...

EDIT:
a koledze bym najpierw polecił poczytać w ogóle o metodyce treningu sportowego... bo tu ważny jest milion aspektów - nie tylko ten kiedy siedzi się w siodle...

#95 pospiszyl

pospiszyl
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skądz gór

Napisano 13 wrzesień 2009 - 13:18

Ehh Panowie ile ja bym teraz dał żeby mieć znowu te 14-15 lat - nie chorować na motory tylko siąść na rower i pedałować... szkoda, że lekarz NAKAZAŁ mi jazdę rowerem dopiero w wieku 20lat...
wtedy był czas, siły i więcej barw w życiu, a teraz... rower jak się z czegoś zrezygnuje (najczęściej snu...)...
Także jeździć, czytać, uczyć się, słuchać i jeździć...

EDIT:
a koledze bym najpierw polecił poczytać w ogóle o metodyce treningu sportowego... bo tu ważny jest milion aspektów - nie tylko ten kiedy siedzi się w siodle...


ile ja bym dał żeby mieć 22 :mrgreen:

#96 millosz222

millosz222
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIwierzyce

Napisano 13 wrzesień 2009 - 13:49

Czyli panowie od czego mam zacząć ?? jakieś konkrety czego mam się dowiedzieć itd :) co do klubu to rozglądnę się mieszkam na wsi więc to nie taka prosta sprawa ale jakieś 25km mam miasto wojewódzkie Rzeszów wiec tam raczej na pewno coś jest. Więc proszę o jakieś konkrety

#97 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 13 wrzesień 2009 - 15:33

Po prostu jeździć, co oprócz treningu nóg przyzwyczaja kręgosłup, tyłek i ręce do aerodynamicznej pozycji. Pulsometr wskazany, może jakiś prosty program treningowy, choć myślę, że już w tym roku żadnej bazy tlenowej nie zbudujesz.
Jakie wyniki osiągasz? Mniej więcej napisz ile na płaskim przy małym wietrze wydusisz średniej w danym dystansie.

#98 millosz222

millosz222
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIwierzyce

Napisano 13 wrzesień 2009 - 15:38

cięzko mi powiedzieć na płaskim terenie bo mieszkam na górzystym no ale 10 km ze srednia 30 + km/h

#99 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 13 wrzesień 2009 - 16:27

A już coś na wytrzymałość jeździłeś, czy dopiero teraz masz w planach śmigać?

#100 millosz222

millosz222
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIwierzyce

Napisano 13 wrzesień 2009 - 16:50

jeżdżę już coś u mnie jest duużo górek więc na wytrzymalość można naprawde duzo próbowac górka która ciagnie sie z 3 km i tak caly czas pod nia ze srednia predkoscia 15km/h na stojaco ogólnie to jezdze po 30 km tak zeby sie przjechac w dalsze trasy narazie nie wyjezdzam próbuje sie przystosować narazie ale mysle ze wyniki z czasem przyjda, powiedzcie mi ile mam jezdzic i co mam robic



Dodaj odpowiedź