Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przedłużki Wentyli Problem.


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yoschi

Yoschi
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:35

Witam, do kół dostałem przedłużki do wentyli nakręcane na standardowe wentyle bez rozbierania czegokolwiek. 

Problem polega na tym że pompując koło powietrze cały czas ucieka i nie można precyzyjnie napompować koła, przedłużka jest gładka, czy ktoś miał podobny problem? czy kupując przedłużkę z gwintowaną końcówką uda się zaradzić problemowi?



#2 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:50

No ja mam podobny problem, mimo ze odwrotnym koncem wykrecam ten zaworek od presty (zakłdam, że odkreciles co trzeba? ) potem wkrecam przedluzke i powietrze i tak wypieprza bokiem. chyba jednak kupie poprostu wentyle z dluzszym zaworem i po temacie. :D

 


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:14

Jak masz w detkach lub szytkach wykrecane zaworki, to lepie zalozyc przedluzki, w ktore wkreca sie zaworki.
Przedluzke, aby trzymala, warto nakrecic np. na tasme teflonowa.

#4 Yoschi

Yoschi
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:17

Trochę poszperałem i w komplecie dostałem tzw. zewnętrzne przedłużki, są po prostu nakręcane i zostawia się zawór otwarty, spróbuję z tą taśmą to powinno rozwiązać problem, przy następnej wymianie dętek będzie zakup 80mm wentyli więc to tylko chwilowe rozwiązanie.



#5 tanik25

tanik25
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:32

Hej też mam reynolds 66 i jak piszesz z tymi przedłużkami jest problem, powinny mieć gumową uszczelkę, a tak powietrze ucieka przez gwint, można kupić z uszczelką ale lepiej poprostu dętki 80mm. Ja okręcałem szeroką taśmą do paczek po zewnątrz, eliminowało to także tłuczenie się przedłużki/wentyla o obręcz, w przypadku wentyla 80 też okręcam bo obija się.



#6 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 18 styczeń 2015 - 19:22

dzisiaj akcja byla taka- chcialem pojechac i przed tym dompompowac koło, wyszlo tak ze wykrecilem niechcacy caly zawor z detki no i zeszlo powietrze, bo jakos ten wentyl sie z deczko przyspawal do przedłużki. przedłużka mimo ze gwintowana  wczesniej przepuszczala, teraz jak zdjalem detke i sprawdzielm ta przedluzke juz nie przepuszczala - bądź tu mądry.

ale suma sumarum wsadzilem dluzsża  preste z nowa detka i kłade laske na te przedluzki :D

 

ps. dobrze ze tesc trzyma u mnie rower, bo akurat w podsiodlowce mial dluzsze presty ktorych nie potrzebuje :D a ja dalem mu swoje krotkie, ktorych tez nie potrzebuje :D łot taka zamiana :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:44

jak mamy wentylek i przedłużke to ......firma Loctite produkuje cos takiego co nazywa sie nić uszczelniająca, pewnie inne firmy też to produkują , cos pewnie sie znjadzie tańszego na rynku.

 

Wystarczy troche tej nici owinąć na wentylek i zakręcić przedłużke  i to będzie idealnie uszczelniało , przedłużka też nie będzie sie sama odkrecała .

 

Można też założyć malutkiego cienkiego oringa , itp sposoby.

 

 

przy wysokich stożkach przedłuzki zazwyczaj stosuje sie tylko do napompowaqnia i odkreca sie je po tym do jazdy.

 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź