Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2324 odpowiedzi w tym temacie

#1381 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:22

Pytanie tylko czy przez te 5 godzin świeci równie dobrze... Bo mogę podać multum przykładów lampek świecących kilka razy dłużej, których... prawie nie widać. No dobra. Widać, ale w ich "świetle" niewiele widać.  No ale biją długością świecenia Philipsa o głowę. A nawet kilka. Co z tego, jak nic nie widać? 

Na dodatek nawet na upartego ile można w zimie w nocy jeździć? 3h? 5h (na max mocy) to już trzeba być twardzielem... Ja po 3h wymiękam... Ta, cienki jestem, a co mi tam :P

 

Czy warto dokładać do Philipsa bez gwarancji? Warto. Na pewno do kupienia będą akumulatorki. Te z 2012 roku są do niczego i lepiej je albo zutylizować, albo przeznaczyć do zasilania czegoś innego. Kupić Sanyo trzeba koniecznie. Ewentualnie Varta, ale Sanyo lepsze. Elektronika i luty sprzed epoki lutów bezołowiowych wytrzymają długie lata. Mam jeszcze 3 sztuki (jedną sprzedałem i więcej już nie sprzedam ;)) i każda warta jest swojej wagi z złocie :P

 

Dopóki nie zaczną robić tak dobrych reflektorów do lampek, to nie ma co kombinować...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1382 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 grudzień 2016 - 21:16

Lampka, o której wspomniałem świeci 5 godzin w trybie wysokim. Na pewno Philips świeci mocniej, ale ilość i jakość światła jaką daje Ixon IQ Premium, czy też Roxim RX5 jest bardziej niż wystarczająca do zastosowań szosowych. Są ludzi, wśród nich ja, którzy czasem jadą całą noc, albo i dwie non stop i dla nich poza ilością światła liczy się również czas pracy, a w tym przypadku trudno o lepsze lampki zasilane AA niż te dwie wspomniane przeze mnie.

Oczywiście mało kto jedzie w zimie po zmierzchu czy też nocą ponad 3 godziny, ale znam takich, którym cała noc noc na rowerze nie jest obca.



#1383 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 grudzień 2016 - 14:09

Oj tam, oj tam. Zawsze można zmienić komplet baterii/akumulatorków. Nawet więcej niż jeden komplet. Przy całej nocy na rowerze (albo i dwie non stop?) to raczej jedyna możliwość zapewnienia sobie przyzwoitego oświetlenia, bo lepsze to, niż oświetlanie sobie drogi popierdółką której jedyną zaletą jest emitowanie oświetlenia o mocy 1 świetlika świętojańskiego przez 48h ;). Z drugiej strony i tak jakąś zapasową lampeczkę warto mieć, chociażby do przyświecenia przy zmianie baterii (jasne, że lepiej zrobić to przy lampie ulicznej, no ale...) czy też oznaczenia pozycji w przypadku awarii głównego oświetlenia...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1384 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 grudzień 2016 - 19:34

Należy też dodać że zmiana baterii w Philipsie jest delikatnie mówiąc utrudniona w porównaniu do B&M. Szczególnie biorąc pod uwagę, że trzeba to zrobić w warunkach polowych. W lecie jeszcze w miarę, ale jak jest zimno, czy w czasie maratonu, to już ma znaczenie.

#1385 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 09:41

Od siebie polecam ProX Avior II Power Cree



#1386 drHenio

drHenio
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 22:55

Jakie lampki na przód polecacie? Chcialbym aby miala wbudowany akumulator i świeciły min 2 godz na max.

#1387 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 11:45

Witam, zastanawiam się nad opcją:

 

  Zestaw lampek Sportster + Mono czarny SIGMA

https://www.centrumr...gma,441997.html

 

Lub:

Sigma Buster 200 +sigma MONO

https://www.centrumr...gma,476757.html

https://www.centrumr...gma,391487.html

 

Warto dopłacać 80 zł do sportster?

 

Oba będą pasować na kierownicę szosową?

 

Po lasach wieczorami nie będę jeździł. Głównie szosą na krossie vento. 

 

Dzięki z góry za odpowiedz.

 

 

 

 



#1388 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 12:16

Kierownica szosowa ma zwykle około 24mm średnicy, a przy mocowaniu (mostku) może mieć 31.8mm.

Obie te Sigmy mają w opisie:

  • Szybki montaż bez użycia narzędzi (22-32 mm)

to jak myślisz, chyba będą pasować? :)



#1389 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 13:51

Super w takim razie.

A jak oceniasz, warto dopłacić do sportster?



#1390 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 19:50

Nie mam pojęcia. 

Ja używam lampek w rodzaju Kross Scope II za 20 zł komplet... 43.gif



#1391 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 09 marzec 2017 - 20:49

Ja ostatnio śmigam na VIOO 900 USB z Deca. 99 zeta, dosyć droga, ale jeżdżę w totalnej ciemności i daje redę. Jedynie w nocy+ we mgle musiałem hamować czasami z górki ale tak to ok. Szeroki zakres światła, jasne, białe. Ładowanie z USB -ogólnie polecam.
bart miro

#1392 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 08:03

Korzysta ktoś z was może z Tacx Lumos?

http://blogrowerowy....pki-tacx-lumos/

#1393 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 marzec 2017 - 09:20

Kolega @Radello kiedyś taką miał, z tego co pamiętam dość szybko ją połamał. Szczerze mówiąc, jej jasność też była taka sobie (to już z kolei moje odczucia).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1394 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:23

Sam myślę o kodowanym convoy s2 z forum światełka.pl, na razie tylko głośno myślę :), taka przyjemność wyjdzie coś kolo 200 zł z ładowarka, uchwytem, 2 ogniwami, dlatego tez zwlekam i szukam jakieś alternatywy na szosę.



#1395 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 13 marzec 2017 - 12:10

Na przód na jazdę typowo w nocy używam latareczki + uchwyt. Latareczka to coś takiego http://allegro.pl/la...6030179398.html

 

Na jazdę w pochmurny dzień i przy gorszej widoczności http://www.ceneo.pl/705910

 

Na tył - dostałem od żony Bontrager Flare R

 

 


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1396 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 18:15

Ktoś wie gdzie można kupić Moon Meteor Storm Pro?

#1397 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 marzec 2017 - 10:36

Moon Meteor Storm Pro 1600 Rechargeable Front ... - Amazon.co.uk

eBay: Moon Meteor Storm Pro

Wygląda mi to na lampkę robioną (lub sprzedawaną) pod rynek UK, stąd zakup raczej z UK, najtaniej to chyba wychodzi z przesyłką ok. 120 funciaków...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1398 Cantchoose

Cantchoose
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 13:06

Przednia: Mactronic Roy 01 (https://www.centrumr...nic,616530.html)

Tylna: Mactronic Red line (https://www.centrumr...nic,514271.html)

 

Mam dwa komplety na swoich rowerach, przednia jest piekielnie jasna na maksymalnym ustawieniu.

Tylna mimo 20 lumenów może zaskoczyć, widoczność w dzień spokojnie kilkaset metrów na zwykłym, maksymalne raczej na złe warunki pogodowe  - potrafi oślepić kierowców).

 

Obie lampki ładowalne przez micro USB, nie trzeba się męczyć z bateriami. A baterie? No z tym jest powiedzmy ok, na standardowym świeceniu starczy bodajże do 10 godzin, na maksymalnym zazwyczaj obie poddają się po około dwóch godzinach. Moim zdaniem nie przeszkadza, bo są lampki sygnalizujące słabą baterię więc można podładować w każdym momencie, nawet z jakiegoś mini powerbanka.

 

Jedyne czego bym oczekiwał od przedniej lampki, to wolniejszy stroboskop, jest jeden, reszta to światło stałe.

Tylna jest świetna :)



#1399 colarz

colarz
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Skądwrocław

Napisano 16 marzec 2017 - 13:04

Witam,
 
Poszukując oświetlenia do szosy...
będę wdzięczny za podpowiedzi
 
na tył,
polecany mactronic walle wersja1,
tylko ze wersja 2 jest “zgrabniejsza”,
ale  inne firmy np
 
Wydają się wizualnie taki same jak walle v2 z tą różnicą, ze maja tryb migania i mocniejsze diody co jest na plus
 
takze wybor prosty, merida md047
 
ale co z przodem, i tu potrzebuje waszej porady,
nie szukam lampki na cała noc, z dokładanym ciężkim akumulatorem, na taka przyjdzie czas, zapewne będzie to polecany convoy s2+
 
Poszukuje lampki żeby dojechać do domu gdy “złapie” mnie wieczor,
żebym ja cos widział,
żeby mnie widzieli,
w miarę zgrabna,  z łatwym montażem/demontażem,
Dylemat czy zwykle baterie, czy ładowana usb?
jesli bateria to zeby nie musial ich wymienic po każdym uzytkowaniu
jesli ladowana to czy mozna ladowac w trakcie użytkowania np powerbankiem?
czy tania do 50zl  1w, 3w, 5w?? czy lepiej doplacic do cateye czy noisa?
 
Wybaczcie te  dziwne pytania, ale do tej pory używałem przedniej takiej za 5zl, z migajacymi diodami, kilka razy wpadając w dziurę...
oczywiste jest co bym nie kupil będzie lepsze.... 
 
Nie lubie kupowac dwa razy z racji oszczędności, stąd tez wybór  cenowy od 30 do 250zl, jeśli naprawdę będzie warto....
 
kilka typów:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ciekawostka; wizualnie to samo, inna firma, różne dane?
 
 
 
A może cos innego mi zaproponujecie?
Pytanie do osób które maja, użytkują, i zużyły  już kilka lampek

 



#1400 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2017 - 19:47

Jak Ty to wklejasz, że zamiast otwierać linki przez kliknięcie trzeba bawić się w kopiowanie linków? Nie chce mi się...

A wystarczyło użyć edytora, wkleić czysty tekst, albo bardziej się postarać  i podlinkować tekst - przykład podałem Ci w ostatnich linkach (wyedytowałem, resztę zrób sobie sam). Przy okazji - te dwie ostatnie to totalny chłam, kiedyś kupiłem dziecku (6 lat - żeby go widzieli, a nie żeby oświetlał drogę) dokładnie to samo (choć brandowane inaczej przez chińczyków), no i jako pozycyjna sprawuje się ok (widać świecącego), to bardzo kiepsko oświetla. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź