Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2339 odpowiedzi w tym temacie

#1361 sławek1976

sławek1976
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 13:29

Przednie koło z piasta dynamo w treningach raczej nie przeszkadza a  problem ładowaniem rozwiązany. Jeszcze raz link bo tamten sie nie otwiera  http://allegro.pl/si...581159457.html 

 



#1362 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopad 2016 - 13:33

Ten też :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1363 sławek1976

sławek1976
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 21:18

Po przeanalizowaniu postów w dyskusji ( wcześniejszych i obecnych)  , argumenty wytoczone przez   " Prozora"  utwierdziły mnie w przekonaniu, że jeżeli nie potrzebujesz lampki do oświetlania boiska piłkarskiego to lepiej kupić lampkę typowo przeznaczona do ruchu ulicznego. Następnie wykorzystując tą wiedzę zadałem sobie pytanie gdzie jeżdżę i gdzie chcę jeździć nocą ?. Okazuje się , że 70 % czasu jazdy to miasto a pozostałe 30 % to wioski praktycznie przyległe do Bolesławca, które w większości posiadają oświetlenie uliczne - trasy znam na pamięć.  Lampka która faktycznie jest mi potrzebna to taka, która zapewni mi bezpieczeństwo na drodze czyli taka która kierowcy będę widzieć i ja będę widział w zaciemnionych miejscach. Przestałem się też upierać przy polskich produktach ( argumentacja kolegów)  :-). Do tego celu wytypowałem lampki i proszę o podpowiedź która z nich waszym zdaniem będzie najlepsza . jeżeli ktoś ma inną propozycje do 150 złotych to proszę o podpowiedź ( nie interesują mnie latarki bo w piwnicy mam światło ) : 

Sigma Sport lampka SPORTSTER,

Varta Bike Light Set ,

Sigma Buster 200,

Osram FX 35,

Cateye HL-EL340



#1364 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 listopad 2016 - 21:56

Do listy dodałbym jeszcze lampkę Axa Greenline 35: https://rowerplus.pl...zednia-usb.html- sam nie wiem, czy nie najbardziej opłacalną w tym zestawieniu ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1365 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 listopad 2016 - 22:31

Niestety tych AXA nie da się założyć na szosowa kierownicę 31,8mm, tak aby objęła owijkę i pancerz który pod nią idzie. Po prostu ta gumowa opaska jest za krótka :(



#1366 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 11:35

U mnie AXA wchodziła na kierownicę szosową. Pomimo tego oraz faktu, że kształt wiązki jest fajny i z odcięciem, to te 30-35 luks-ów (abstrahując że ta jednostka niewiele mówi) to malutko i świeci zwyczajnie słabo by komfortowo jeździć w miejscach bez ulicznych latarni. 

A no i to mocowanie powoduje, że lampka drży nawet na stosunkowo równych nawierzchniach. Volt 300 bliski cenowo, a nie ma wyżej wspomnianych minusów. Sensowne ustawienie (tylko raz) niweluje brak odcięcia.



#1367 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 listopad 2016 - 08:53

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do miejsca produkcji Mactronic Tripper, to na opakowaniu jest napisane: "Made in ROC". Czyli, jak rozumiem, Republic of China ;)



#1368 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopad 2016 - 09:28

A zakłady Fiata w Bielsko-Białej to robią polskie samochody?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1369 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2016 - 09:37

Ale przynajmniej ROBIĄ je w Polsce, a nie tylko naklejają logo. Zresztą Fiat od dawna nie robi ludziom wody z mózgu, że to "polski Fiat".

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1370 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopad 2016 - 09:55

Już widzę tą rzesze Polaków chętnych do składania lampek :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1371 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2016 - 10:03

Nie mówię, że mają składać. Ale opowiadanie ludziom bzdur, że chiński produkt to polski produkt, to już lekka przesada, kiedy polskie jest w najlepszym wypadku pudełko.

 

BTW Axa praktycznie wszystkie swoje lampki montuje w Europie, i to o dziwo nie w Rumunii, a we Francji.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1372 sławek1976

sławek1976
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 14:16

mikroos a czy Opel jest Polskim samochodem ? Mercedes od przyszłego roku będzie Polskim samochodem ? Jeden i drugi producent ma  fabryki w Polsce ale to nie znaczy, że są nasze :-).  Technologia, materiały i normy są ustalane przez inwestora i trzeba ich przestrzegać. Większość czynności przy produkcji wykonują za człowieka skomputeryzowane automaty.   Kolejną sprawą jest to, że Chiny obecnie są bardziej rozwinięte technologicznie niż Polska więc to, że sprzęt jest tam produkowany może być tylko zaletą.  Jak my przyjmowaliśmy Chrzest Polski i później  organizowaliśmy wyprawy krzyżowe gdzie bronią był miecz i łuk  Chińczycy już dawno pili herbatę z porcelany i posiadali broń prochową w tym proste granaty i bomby. Obecnie trwa tam rozwój gospodarczo-społeczny na skalę niespotykaną, gdzie indziej na świecie. Wybierając z reguły polskie produkty kieruję się innymi pobudkami  o których nie będę pisał .  

#1373 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2016 - 14:25

I właśnie dlatego mówię, że oni przynajmniej nie mydlą oczu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1374 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 09 listopad 2016 - 15:29

Kolejną sprawą jest to, że Chiny obecnie są bardziej rozwinięte technologicznie niż Polska więc to, że sprzęt jest tam produkowany może być tylko zaletą.  Jak my przyjmowaliśmy Chrzest Polski i później  organizowaliśmy wyprawy krzyżowe gdzie bronią był miecz i łuk  Chińczycy już dawno pili herbatę z porcelany i posiadali broń prochową w tym proste granaty i bomby. 


O! o polityce tu nawet można!

Tylko proszę bez bluźnierstw o organizowaniu krucjat. Chyba że w obronie przed tatarami albo turkami  ;)

To że Chiny były od zawsze najbogatszym i rozwiniętym państwem chyba każdy powinien wiedzieć.

W ich wielowiekowej histori zdażyła się drobna (chwilowa biorąc pod uwagę czas istnienia) wpadka z brytyjskim imperializmem i pewnie już tego błędu nie powtórzą!


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1375 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopad 2016 - 15:51

Historia ciągle się powtarza :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1376 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2016 - 17:28

Przód: EDC X1 - customowa latarka z alledrogo (moc ok 1k lumenów) - w terenie petarda - świeci aż miło ;) Natomiast na szosie trzeba pokombinować z ustawieniami mocy i pozycji na kierownicy żeby nie oślepiać kierowców bo częstą mrugają :P

Tył: Mactronic Wall-e (1-sza wersja, 2-jka jest gorsza) - wg mnie najlepsza lampka na nocne jazdy, wg producenta światło jest widoczne nawet z 1km...



#1377 sławek1976

sławek1976
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 21:12

Kupiłem Sigma Buster 200 i właśnie wróciłem z jazdy. Dla mnie rewelacja. Przejechałem przez las polna drogą i jestem zachwycony. Na szosie daje radę tym bardziej. Nawet na średnim trybie świecenia  można bez problemu pojechać szosą gdzie nie ma lamp ulicznych  20-25 km/h. Żadne auto nie mruga, światło ładnie rozproszone. Zaletą jest to, że nie muszę kupować kompletu akumulatorków bo lampka ma wbudowany. Na polnej drodze światło jest tak jasne jak na przykładowym zdjęciu na stronie producenta a może nawet jaśniejsze  . Tak mniej a więcej świeci moja nowa lampka ( poglądowe zdjęcie )   :-) : http://www.sigmaspor...power/buster200

 



#1378 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 23:08

Zastanawiam się między B&M Ixon IQ Premium a SafeRide 80. Na OLX jest SR gen2 za 330, ale bez gwarancji na pewno. W kilku sklepach znalazłem gen1 za 330, a Ixona przez Amazona można kupić za 55 EUR (ok. 250 zł). Warto dokładać do Philipsa bez gwarancji?



#1379 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 grudzień 2016 - 23:46

Do B&M nawet bez gwarancji dokupisz cześci zamienne, choćby uchwyt. A do Philipsa?

#1380 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 15 grudzień 2016 - 00:08

Zastanawiam się między B&M Ixon IQ Premium a SafeRide 80. Na OLX jest SR gen2 za 330, ale bez gwarancji na pewno. W kilku sklepach znalazłem gen1 za 330, a Ixona przez Amazona można kupić za 55 EUR (ok. 250 zł). Warto dokładać do Philipsa bez gwarancji?


Moim zdaniem nie warto. Ixon Premium świeci bardzo dobrze. W zupełności wystarcza do szybkiej jazdy w nocy, a długością pracy w trybie wysokim wynoszącym 5 godzin bije Philipsa o głowę.



Dodaj odpowiedź