Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2339 odpowiedzi w tym temacie

#1461 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 18:20

Panowie pilne pytanie ;)

Modowany Convoy S2+, ładowarka i 2 ogniwa... za 266 zł...

 

...czy coś innego, dedykowanego i rowerowego?

 

Cel: rower szosowy

Wymagania: w miarę kompaktowe wymiary, bez klocków typu Philips Saferide

Fajnie byłoby mieć: ładowanie z USB

 

Szukać dalej, czy brać sprawdzonego Convoy'a? :)



#1462 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:16

Convoy standard za 40zł + liitokala na 2 ogniwa za 25zł + 2 ogniwa ze światełka a ok 40zł i już masz moc



#1463 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 21 lipiec 2017 - 21:56

Z innej beczki - potrzebuję jakiś nieduży, biały migacz i odblask, montowany na główkę ramy. Najlepiej na gumkę, aby nie ingerować w ramę. Nie jeżdżę po ciemku, więc nie potrzebuję mocnego światła, tylko coś, co poprawi moją widzialność przy słabszej widoczności w dzień. Najlepiej, jakby było tanie. Jakoś sam nie mogę nic takiego znaleźć.



#1464 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 21 lipiec 2017 - 22:31

Na szosówkach mam zamontowane takie gumowe:

https://www.centrumr...rch,566116.html

 

Ale są i inne:

https://www.centrumr...rch,566098.html

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1465 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 22 lipiec 2017 - 08:07

Dzięki. Teraz wiem, czego szukać, jest trochę takich gadżetów na rynku.



#1466 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2017 - 14:32

A co myslicie o Bontragerze Flare do jazdy w dzień? Używa ktoś?



#1467 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 lipiec 2017 - 22:10

Na szosówkach mam zamontowane takie gumowe:

https://www.centrumr...rch,566116.html

 

Ale są i inne:

https://www.centrumr...rch,566098.html

 

A te lampki to w ogóle w dzień są widoczne? Bo jak miałem podobne, to nawet w nocy ich widoczność (a o to chyba chodzi) pozostawiała wieeele do życzenia...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1468 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 07:46

A co myslicie o Bontragerze Flare do jazdy w dzień? Używa ktoś?

 

Mam posiadam komplet przód ion tył flare świetne oświetlenie użytkuję bezproblemowo



#1469 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 23 lipiec 2017 - 09:15

A te lampki to w ogóle w dzień są widoczne? Bo jak miałem podobne, to nawet w nocy ich widoczność (a o to chyba chodzi) pozostawiała wieeele do życzenia...

 

Akurat lampka jest biała, to w dzień na zasadzie kontrastu do czarnej kierownicy jest widoczna. W nocy zaś włączam światełko, więc też ją widać.  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1470 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:08

Jeśli widać tylko na zasadzie kontrastu, to jak dla mnie jest nieużyteczna. No chyba, że jako nocna pozycyjna.

Wbrew pozorom lampy do użytku w dzień powinny dawać sporą ilość światła - zauważ jakie światło dają dzienne światła samochodowe, w tym przypadku zastosowanie świateł bez odcięcia jest o wiele praktyczniejsze, bo w dzień nie oślepią (przy odpowiednio dobranej mocy), a zapewnią dobrą widoczność.

Ewentualnie (co polecam) warto kupić i używać lampek o których pisałem w #889 - zwłaszcza ta okrągła (klon Lezyne) zapewnia bardzo dobrą widoczność w dzień, a kosztuje zaledwie dwie dychy z małym hakiem. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1471 Rafał.S

Rafał.S
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 19:13

Potwierdzam, jak kolega wyżej, użytukje lampke bontragera flare r i przyznam szczerze, że nie widzialem mocniejszej tylnej lampki. Świetnie się sprawuje, plusem jest dużym to, że kierowca w samochodzie musi już wcześniej zjechać nieco w bok, bo gdy będzie w równej lini to za bardzo dostanie po oczach. Z jednej strony złośliwe, ale jednak rowerzysta w starciu z samochodem, dużych szans nie ma ;)



#1472 hincza

hincza
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądCiche

Napisano 28 lipiec 2017 - 21:52

Polecicie jakąś lampkę na tył do zamocowania na prętach siodełka ? Mam sztycę aero, a praktycznie wszystkie lampki na tył, mocowane są na okrągłej sztycy.

 

 

 

Pozdrawiam



#1473 Rafał.S

Rafał.S
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 22:00

Obstawiam, że nie masz siodełka fizika, aby zamontować tą ich lampke. Zobacz coś takiego, można zamontować to na siodełko i całkiem nieźle daje.

http://www.alpebike....sb-p-13553.html


  • Cyklo Ziutek lubi to

#1474 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 22:24

hincza, cateye rapid x elegancko pasuje pod sztyce aero, a samą lampkę polecam jak najbardziej.

 

 



#1475 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 06:26

@hincza
Moon Comet R. Polecam. Albo w zasadzie większość lampek Moona mogę polecić. Do mojego Cometa dodane były 2 mocowania: plastikowe na sanki siodełka i silikonowe - rozciągliwe więc można założyć na dowolną sztycę. Podejrzewam, że inne lampki też są sprzedawane z dwoma mocowaniami.

#1476 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 08:24

@hincza, lampki Knog też da się montować na aero. Sam używam i jestem zachwycony.

#1477 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 sierpień 2017 - 08:12

Z czystej ciekawości 2 miesiące temu kupiłem coś takiego:

76fksd.jpg

Zainteresowała mnie z powodu małych gabarytów i masy.
Zasilanie 2 ogniwa CR2032, jak długo trzyma tego nie wiem, bo jechałem 2 razy po jakieś 0,5h.

Ile lumenów? Tego nie wiedza najstarsi Chińczycy. Pytałem jadących za mną kolegów i mówią, że całkiem dobrze daje. No pewnie lampka z soczewką jest lepsza, bo widać ją z 2km.

Trzy tryby pracy: ciągły, przerywany krótki i długi. Zgodnie z kodeksem światełko powinno być ciągłe :).

I teraz najlepsze: cena - free, ale koszt dostawy już 11,63zł.

 

Rozglądam się za czymś z przodu, bo te lampki, które mam obecnie to raczej w teren. Szukam jakiejś latarki - małego paluszka na dojazd, ale dobrze żeby długo trzymała, bo może w przyszłości zdarzyć się i jakaś jazda w nocy. Wtedy kilka godzin byłoby wskazane.

Na siłę ktoś (boczny panel forum) bombarduje mnie czymś takim: https://www.rowertou...CFcmHsgodj7kI6w

Nie wiem co o tym myśleć, bo to cena kompletu kiepskich, ale zawsze kół. No i te 90 lumenów, szału nie ma.



#1478 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:36

Trzy tryby pracy: ciągły, przerywany krótki i długi. Zgodnie z kodeksem światełko powinno być ciągłe :).

Już od bardzo dawna nie musi.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1479 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:44

Nie 90 lumenów, tylko 90 luxów, a to zasadnicza różnica.

A te tylne pchełki to można kupić w sklepie "u Chińczyka" po kilka złotych. Sam kiedyś z ciekawości taką nabyłem, chyba za całe 7PLN. Na opakowaniu wprawdzie kłamią, pisząc że obudowa jest z aluminium (a to zwykły plastik, może jakiś pierwowzór miał z aluminium), ale samo działanie i mocowanie jest akceptowalne jak na jednorazówkę w cenie baterii. 

W Polsce tylne światło rowerowe może migać, chyba że coś się ostatnio zmieniło w przepisach, a przeoczyłem. 

 



#1480 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:20

Przednie od paru lat też może migać.
 
http://isap.sejm.gov...30000951&type=2, art. 56. 1.:
 

Światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne
w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m; w przypadku roweru i wózka rowerowe-
go dopuszcza się migające światła pozycyjne


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź