Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multitool


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 whitearrow

whitearrow
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 20 styczeń 2015 - 13:25

Szukam uniwersalnego zestawu narzędziowego (multitool) który posiadałby skuwacz do łańcuchów 11rz. Podoba mi się Topeak Hexus II ale chyba nie obsługuje tak wąskich łańcuchów.



#2 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 17:03

Skuwacze do 11 rzędowych łańcuchów, to jakaś marketingowa ściema. Do założenia spinki, bez problemu rozpiąłem swój uniwersalnym skuwaczem. Jeśli dało się rozpiąć, to tym bardziej zepniesz. Wszystkie łańcuchy mają jednakową długość ogniw, więc bolce powinny mieć tę samą średnicę. I chyba tak jest, bo przyrząd pasował.



#3 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:07

Potwierdzam tym samym skuwaczem od kilku lat skuwam łańcuchy 6-7-8 rz 9,10 i 11 skracam i działa na każdym bez problemu, nawet te grubery do torpedo daje rade rozkuć, wiec jeśli podoba ci się ten zestaw to bierz, ja mam jakiś podstawowymodel topeak i trzyma juz 7 rok a sporo nim przykręcam, klucze naprawde dobrej jakości, nadal mają kształt szesciokątu bez przekoszeń zgnieceń itd. Polecam firme.



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:53

Uniwersalny, to znaczy, ze nie nadaje sie do tego i tamtego :)
Jak szukasz zestawu, ktory mozna wozic ze soba, rozgladaj sie za czyms minimalistycznym. Kombajny z serii McGyver sa przerostem formy nad trescia, do tego sa ciezkie.
Rowniez slabo nadaja sie do domowego grzebania w rowerze.


#5 whitearrow

whitearrow
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 22 styczeń 2015 - 08:31

Nie do domowego tylko do zabrania w teren. Wagowo nie jest źle z tym zestawem. Jestem zdecydowany.



#6 karcerekw

karcerekw
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:03

Kolega, który jeździ na MTB zawsze ma ze sobą tego Hexusa. To jego któryś z kolei multitool i mówi, że ten sprawdza się najlepiej.


Serdecznie polecam swój blog na temat Gdańska :)

http://wakacjewgdansku.com.pl/

 


#7 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 28 styczeń 2015 - 19:19

Na drogę zabieram leciutki lezyne sv tool:

http://www.lezyne.co...hp#.VMkmz8YVPJA

 

Nie jest specjalnie wygodny i w domu go nie używam, ale w trasę do drobnych napraw czy regulacji jest idealny. Skuwacz działa. jest do niego takie coś ze skóry, co zabezpiecza, żeby w kieszeni narzędzia nie przedziurawiły dętki. 

 

 

 

lezyne-sv10-zoom.jpg

 

 



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 styczeń 2015 - 12:28

Tez go woze juz od paru sezonow. Byl w czestszym uzyciu jak mialem bolt-ony, po zmianie na szybkozamykacze, praktycznie nie sciagam z niego w/w ochrony. Lekki i bardzo maly. Osobiscie skurczylbym go o kilka zbednych imbusow i dodal brakujacy rozmiar do regulacji srubek przedniej przerzutki. 



#9 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 18:35

To w końcu jak jest z tymi skuwaczami do 11rz ??

Sam szukam czegoś uniwersalnego, zestawu który pozwoli na trasie regulować, serwisować rower. Obecnie mam osprzęt 10rz i najtańszy zestaw narzędziowy ale kto wie czy za chwilę nie będzie 11rz.

Przeglądając wujka google jedyny multitool ze skuwaczem do łańcucha 11rz to lezyne... i nic więcej.

 

Możecie coś poradzić ?! Mi w oko wpadły:

- Lezyne Rap-21 LED Tools  (obsługuje 11rz)

- Crank Brothers M19 (niby nie obsługuje 11rz)

- Topeak mini 20 pro (brak danych)

 

Pozdrawiam



#10 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 czerwiec 2016 - 14:28

Podbijam, jak wyglądają Wasze doświadczenia z łańcuchami 11s i skuwaczami, na których pisze x-10s (jak swój kupowałem to pewnie nie było jeszcze napędów 11s;) ) .

Rozepnę takim łańcuch 11s żeby wcisnąć spinkę?



#11 qardius

qardius
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:32

Topeak Hexus II da się rozkuć łańcuch 11 rzędowy. Testowane na hg 600, jedynie trzeba dobrze ustawić łańcuch aby rozkuwany pin nie haczył o korpus skuwacza.





Dodaj odpowiedź