Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za krótka śruba w tylnym hamulcu??!


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 13:11

Właśnie kończe składać rower i widzę że śruba TYLNEGO hamulca jest za krótka. Co w tej sytuacji można zrobić? czy da sie dokupić dłuższą nakrętkę aby głębiej weszła w ramę, czy może trzeba wymienić śrube/oś hamulca, czy po prostu jedyne co można zrobić to kupic nowe hamulce?? proszę o pomoc bo chciałem już odpalic brykę a tu taka niemiła niespodzianka... :-/

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 21 wrzesień 2009 - 13:32

Napisz jaki to hamulec. Ktoś już miał taki problem ale w komplecie miał także inną długość która mu pasowała. Popytaj tam gdzie kupiłeś może ci wyślą za free. Albo w jakiś rowerowym.

#3 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 wrzesień 2009 - 14:34

Bartosz, spokojnie, można dokupić dłuższą nakrętkę. Gromada takie ma ale dość drogo, popytaj w rowerowych, weź najlepiej tą nakrętkę, którą masz i w miasto.

#4 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 21:45

No właśnie zapomniałem zapytać - gdzie można kupić taką nakrętkę jak coś? I czy da rade kupić wystarczająco długą? Nie wiem ile, ale tak z dwa cm dłuższą niż standard to przynajniej.

A hamulce to shimano exage 500 ex jeśli ma to jakieś znaczenie...

Prosze o podpowiedź bo potrzebuje jak najszybciej to załatwić, anie chce jeździc na nowym rowerku bez hamulca ;)

#5 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 23:14

Hehe, dokładnie dziś przerabiałem ten sam problem (nowa rama ;-)), tyle że z przednim hamulcem, bo po zmianie widelca (szersza korona) dotychczasowa nakrętka była za krótka. Zadzwoń na Gibalskiego (631-05-04), może jeszcze mają - mi się udało dostać 25 mm (4 zł, oryginał Shimano 27 mm kosztuje bodajże 9 zł). Powiedzieli, że jeśli będzie za krótka, to spróbują jeszcze poszukać w serwisie, więc może Ci się uda. Wykonanie tej nakrętki może nie powala, nie jest lśniąca jak oryginał ;-) a w środku są zadziory po obróbce gniazda pod klucz, ale swoje zadanie spełnia i o to chodzi ;-) Trzymam kciuki :-)

fs-userbar-blog-white.png


#6 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 23:24

Zadzwoń na Gibalskiego (631-05-04


Hehe, to teraz ja sie uśmiałem, bo właśnie jutro się tam wybieram sprawdzić :mrgreen: :mrgreen:

Niezła jaja - jaka ta wa-wa mała ;)

25 powinna być akurat, moja ma 13 i wygląda na to że prawie styka się ze śrubą, tak więc jak będzie łapała na długości 1cm to chyba będzie git?

#7 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 23:29

:-) Może nie tyle mała, co niewiele jest sklepów, w których można coś do szosy kupić, nawet u Szurkowskiego nie mieli ;-) Powinno być ok, jeśli chcesz, to mogę Ci odstąpić moją 21 mm (bez kołnierza 18 mm) ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#8 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 21 wrzesień 2009 - 23:52

pawelkepien, no może być za mało te 21, choć kto wie... A dało by cię rade złapać jutro w godzinach rannych? (znaczy do 12nastej) na linii grochów-centrum-okręcie ;) :mrgreen:

#9 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2009 - 09:15

na linii grochów-centrum-okręcie

Myślę, że da się załatwić (może poza tym "okrętem" :-)) - sprawdź PW ;-)

fs-userbar-blog-white.png




Dodaj odpowiedź