Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mocne Opony Do Jazdy Po Mieście

opony przełaj kevlar

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kisielo

kisielo
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 16:35

Cześć,

czy polecicie jakieś mocne opony do szosy?

 

Dojeżdżam głównie do pracy (50 km po mieście), więc bruk, słaby asfalt, krawężniki i dziury to codzienność. Od roku jeżdżę na Specialized Roubaix SL4 Sora Disc. Oryginalne opony, które są nadal założone to Specialized ale niestety nie jestem w stanie określić jaki to model.

 

Szukam gum wytrzymałych na przebicia i być może nawet z jakimś delikatnym bieżnikiem?

Ogólnie chodzi o jak największy komfort i bezpieczeństwo. Co polecacie?

 

Szerokości!

 

 



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:52

Do takich zastosowań używam Conti Touring Plus. Mają lekki bieżnik i dodatkową kilkumilimetrową warstwę gumy chroniącą przed przebiciem. Kapcia złapałem tylko raz. Ktoś złośliwie ustawił na sztorc gwoździe szczelinie na DDR i opona się poddała. Nie wiem tylko, czy zmieściła by się do Twojego roweru. Używam w rozmiarze 700x28, choć rzeczywista szerokość opony to ok. 26mm.



#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 styczeń 2015 - 18:46

możesz uzyć opon Duro Fixie Pops, zaprojektowane głównie do jazdy miejskiej dla Fixów, osoby , które używają sobie chwalą 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 luty 2015 - 19:34

zrobiłem po mieście 8000km na Vittorii Zaffiro Drutowanej i jedna guma poszła, więc wynik chyba dobry



#5 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 luty 2015 - 19:54

A ja polecam conti ultra sport. Na miasto ideał

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 luty 2015 - 22:36

Durano Plus. Ciężkie, ale nie do zajechania.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 03 luty 2015 - 18:32

Od siebie póki co mogę polecić to samo co SPIKE.

Mam duro fixie pops(kupione po przeczytaniu recenzji na blogu, który chyba należy do SPIKE) i jak na razie testowałem je tylko w obecnych warunkach.

Na mokrym trzymają się dobrze, dobrze tłumią nierówności w porównaniu do Hutchinsonów montowanych seryjnie w triban`ie 500

Na lodzie jak na każdych oponach trzeba uważać

O wytrzymałości na ten czas nie mogę się wypowiadać, mam je za krótko.



#8 kisielo

kisielo
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 luty 2015 - 10:33

Wielkie dzięki Wam wszystkim! Jest w czym wybierać. Bądź teraz człowieku mądry i się zdecyduj :)

 

Zastanawiam się też nad modelem Specialized:

http://www.specializ...es/espoir-elite



#9 rybka

rybka
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 05 luty 2015 - 08:38

Ja używam takich:

 

http://ctbike.pl/sch...lex-czarna.html

 

w rozmiarze 700x28 bardzo wytrzymałe oponki zrobiłem 9 tys i zrobią jeszcze chyba drugie tyle i co dla mnie ważne zero gum. Do miasta brałbym szerokość 28 lepsza wygoda niż na 25. 

 

 



#10 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 marzec 2015 - 15:41

Schwalbe Durano (i Durano Plus), ewentualnie Marathony 28mm czy węższe. Jeździłem po mieście na Durano 23 (IMO fajna ale za wąska) i Marathon 28. Do miasta 28mm to chyba optimum szerokości. 



#11 kisielo

kisielo
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 15:58

Dziękuję za Wasze pomysły. Mam nadzieję, że ten post dzięki Wam będzie kompendium wiedzo o "mocnej oponie do jazdy po mieście" :)

Sam zdecydowałem się ostatecznie na: Continenta Grand Prix 4-Season w rozmiaże 28, ale coś mi się zdaje, że każda z tych opon daje radę.

 

Szerokości!



#12 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 marzec 2015 - 20:09

Vredestein - Fortezza Senso All Weather

Ponad 6K bez gumy i jeszcze w dobrym stanie.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to inna guma po bokach daje większą przyczepność w zakrętach.

 

Podobno dużo zależy od TPI jeżeli chodzi o wytrzymałość na przebicia.

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#13 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 03 marzec 2015 - 21:33

Sam myślę o tych Vredestein kiedy skończą mi się moje 4 Season. Inną opcją jest Michelin Pro 4 Endurance. Może nie typowo do miasta, ale rowerem jeżdżę po przeróżnych nawierzchniach.

 

 

Dziękuję za Wasze pomysły. Mam nadzieję, że ten post dzięki Wam będzie kompendium wiedzo o "mocnej oponie do jazdy po mieście" :)

Sam zdecydowałem się ostatecznie na: Continenta Grand Prix 4-Season w rozmiaże 28, ale coś mi się zdaje, że każda z tych opon daje radę.

 

Szerokości!

 

Z 4 Season będziesz zadowolony. Używam takich w identycznym rozmiarze.



#14 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2015 - 12:02

Podobno dużo zależy od TPI jeżeli chodzi o wytrzymałość na przebicia.

 

Oplot oczywiście warto mieć dobry, ale jeśli chodzi o chamskie szkło czy inne gwoździe to nie ma jak warstwa przeciwprzebiciowa w oponie. Minusem jest tu waga.



#15 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 04 marzec 2015 - 12:51

TPI swiadczy o komforcie opony uzaleznionej od ilosci warstw nylonu,a za brak przebic< jak wspomnial mburs, odpowiada antyprzebiciowka. Jezeli ktos nie wierzy w komfort i zauwazalanosc tegoz zjawiska, dodam tylko do siebie ze ujezdzalem opony  60 -120- 180 i 330 TPI kapcie lapałem porónywalnie - powiedzmy raz w roku, zeby bylo smieszniej na 60tpi ani razu :D  a w komforcie 60 to dla mnie twarde kołki, od 120 zaczyna sie fajnie a ponad 300 jest naprwde fajnie zwlaszcza w pierwszym kontakcie po przesaidce z nizszych TPI

 

SPIKE i DarekUFO - jak dla mnie fixi popsy tu kaszana, kupione u SPIKE, nie mam urazy do sprzedawcy oczywiscie, ale zachwalanie tych opon to lekka przesada, sparciała guma po jezdzeniuprzez jedna zime, wersja drut to ciezkie kloce, poza tym pare hamowań zjechało opone do oplotu, fakt ze nie zlapalem na nich kapcia,to pewnie przez bieżnik, jedyne co fajne to ładny kolor nic wiecej - subiektywna opinia to jest oczywiscie, ale trocszke na nich pojezdzielem glownie zima, bo w zimowym rowerku byly zalozone. poza tym jeszcze bardzo ciezko wchodzily na obrecz, nie chcialbym kapcia w nich zlapac.


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 




Dodaj odpowiedź