Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czasopismo Szosowe


289 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 luty 2015 - 23:53

Po śmierci Magazynu Rowerowego, w którym o szosie sporo bywało, teraz inicjatywa całkowicie szosowa:

http://magazynszosa.pl/

Wygląda obiecująco, w dodatku dobre nazwiska z dawnego Magazynu Rowerowego.

Czekam na marzec i myślę, że warto wesprzeć ekipę. Zobaczymy, jak sobie poradzą. Oby się udało :-)



#2 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 luty 2015 - 00:55

była już jakaś oficjalna wiadomość, że kończą? 



#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 luty 2015 - 00:57

Magazyn Rowerowy który ja pamiętam nie był niczym ciekawym.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 07:54

Skąd info, że upadł?

Zdecydowanie MR był najciekawszym czasopismem o rowerach jakie czytałem - co nie znaczy, że dobrym...

Ale na pewno wolałem to niż infantylny bikeBoard czy Bike dla opalnoych Niemców z białym zębami ;)

 

Bardzo mnie śmieszył ten grubasek naczelny, który potem odszedł właśnie do Bike... facet się okropnie napinał na zdjęciach ;)

 



#5 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 10 luty 2015 - 08:09

Tylko czekać jak ktoś napisze, że w tej nowej gazecie będzie gó..no, bo pierwsze zdjęcie i rower ROSE,a nie jakies Cervelo czy Spec albo Trek :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#6 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 10 luty 2015 - 09:22

Z tym MR to chyba nie do końca wiadomo. Nadal przyjmują prenumeraty a na FB coś tam bąknęli że nowy numer miał być pod koniec stycznia ...

#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 09:31

Po śmierci Magazynu Rowerowego,

 

A podasz jakieś źródło tej informacji?



#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 luty 2015 - 09:46

Tylko czekać jak ktoś napisze, że w tej nowej gazecie będzie gó..no, bo pierwsze zdjęcie i rower ROSE,a nie jakies Cervelo czy Spec albo Trek :D

Artykuły sponsorowane to zawsze "gówno". :P

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2015 - 10:04

Nawet jak nie sponsoruje producent, to sponsoruje czytelnik - a to, wbrew pozorom, również bardzo ogranicza wiarygodność ;)
  • mburs lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 10 luty 2015 - 10:15

W takim razie, znacie jakąś receptę na stworzenie rzetelnego źródła informacji ?

#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2015 - 11:59

Nie znam, chyba że metodę naukową, ale ta nie ma ekonomicznej racji bytu w tej sytuacji. Ale właśnie dlatego nie ufam prasie branżowej: nie dość, że jestem przez nią oszukiwany, to jeszcze miałbym za nią płacić?

W drugiej kolejności opieram się właśnie na forach, ale nie tych znalezionych przez Google'a, tylko tych, na których się udzielam i widzę, ile kto ma doświadczenia. Nie jest to metoda idealna, ale dużo bliższa oczekiwaniom.
  • severall lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 luty 2015 - 12:23

Zaległy nr MR ma się ukazać do 20 bm. dzisiaj taką odpowiedź otrzymałem od wydawcy.



#13 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 15:50

Jak kogoś interesuje cena- 15zł. 

 



#14 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 16:10

„SZOSA” będzie dwumiesięcznikiem o objętości...

 

Oto, dlaczego nie wróżę powodzenia.



#15 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 luty 2015 - 19:35

Ale marudzicie.

Kibicuję im. Oby stworzyli fajne pismo, którego nie było i brakowało mi na polskim rynku. 


  • danek lubi to

#16 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 21:45

Nie napisałem, że MR upadł, choć jest chyba bliski. Trudno uznać za żywe czasopismo ukazujące się nieregularnie i już z paromiesięcznym opóźnieniem. Grudniowego numeru wciąż nie ma. I nie wiadomo, czy będzie, a z takim opóźnieniem, to właściwie po co? Kilka poprzednich numerów też miało niezłe opóźnienia. Ciekawe, że mają przyjmować prenumeraty, skoro nie wywiązują się z dotychczasowych. 



#17 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2015 - 22:01

Artykuły sponsorowane to zawsze "gówno". :P

 

Napisz Kolego Rozmiarek dobry artykuł, rozwiń jakiegoś bloga, podziel się wiedzą. Niezależnie. Piszę całkiem serio, bo coraz więcej ludzi jest zdezorientowanych marketingowym bełkotem, ale chętnych do recenzowania sprzętu w miarę sensownie nie ma zbyt wielu. Opisanie rowerów i gratów oraz ciuchów to chyba żadna filozofia...? 



#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2015 - 22:40

Z ciekawości: dlaczego próbujesz przerzucać odpowiedzialność? To, że uważa (bardzo słusznie) artykuły sponsorowane za zakałę dziennikarstwa, oznacza, że w ramach rekompensaty ma jakiś obowiązek pisać własne recenzje?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 luty 2015 - 23:06

Utrzymanie się tego tytułu będzie zależeć w dużej mierze od ... nas, tzn. jak będą odbierani przez miłośników szosówek.

 

MR kupowałem, bo coś o szosówkach, imprezach szosowych w nim było, wyławiałem te informacje, ale ... przy okazji czytywałem też o innych rowerach, bo jak to mówią, nie samą szosą człowiek żyje. Pewnie w przypadku miłośników MTB było odwrotnie, czytali o góralach i czasem zerkali na tematy o szosówkach.

 

Czy powołanie do życia magazynu czysto szosowego niejako zobliguje nas, miłośników szosówek do jego kupowania (pierwszy numer pewnie kupi wielu - z ciekawości) i tym samym będą mieli pewnych, zagorzałych czytelników, tych którzy kupowali MR, bo było tam coś o szosie oraz tych, którzy nie kupowali MR, bo ... było wg nich za mało o szosie. Czy zawężenie tematyki, było raczej strzałem  w stopę, bo tym samym zmniejszyli sobie liczbę potencjalnych czytelników.

 

No i sprawa MR - czy to koniec, czy będzie ciąg dalszy ? Powinni sprawę postawić jasno, tymbardziej, że cała redakcja MR tworzy nowy tytuł.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#20 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 luty 2015 - 23:47

Wydaje mi się, że stworzenie w naszych warunkach monotematycznego czasopisma i w dodatku 2 miesięcznika, to słaby pomysł.  pozdr





Dodaj odpowiedź