Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czasopismo Szosowe


289 odpowiedzi w tym temacie

#21 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2015 - 10:29

Napisz Kolego Rozmiarek dobry artykuł, rozwiń jakiegoś bloga, podziel się wiedzą. Niezależnie. Piszę całkiem serio, bo coraz więcej ludzi jest zdezorientowanych marketingowym bełkotem, ale chętnych do recenzowania sprzętu w miarę sensownie nie ma zbyt wielu. Opisanie rowerów i gratów oraz ciuchów to chyba żadna filozofia...? 

 

Żaden ja Twój kolega. Widzę, że wstydzisz przyznać się skąd jesteś i do wieku też  :roll: .Ale skoro piszesz, że mam pisać bloga fachowego to liczysz na darmową wiedzę, no przepraszam chyba jednak coś nie tak ("kolego podziel się" co to jest za socjalizm zalatujący komunizmem). Jak ktoś jest głupi to się daje oszukiwać marketingowcom to nie mój problem, ja go "zbawiać" nie będę.

Niestety taka gazeta jeżeli napisze parę testów nie tak, to już nie dostanie nic do testowania. Przecież nie za pieniądze ze sprzedaży biorą ten sprzęt :) dobrze by było jak by chociaż za te pieniądze byli w stanie istnieć. 

Testy sprzętu to najgłupsza część tych gazetek. Relacje z wyścigów, wypraw, felietony mogę poczytać. Tyle tylko że te najciekawsze są ostatnio w necie.

Jak będą ładne fotki z wyścigów to może czasem kupię. Fajnie jest mieć czasem coś na półce do przeglądnięcia.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#22 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 luty 2015 - 11:36

"Kolego ROZMIAR" taka jest tu zwyczajowa forma zwracania się do siebie, więc nie traktuj tego tak osobiście. Poza 1 akapitem twoją wypowiedź da się przeczytać.

#23 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2015 - 13:01

Ja jestem za używaniem słów zgodnie z ich znaczeniem. Koledzy nie mówią do mnie kolego.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#24 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2015 - 14:14

 Koledzy nie mówią do mnie kolego.

No to gdzie problem, skoro mówisz że @paulsen nie jest Twoim kolegą? :)

 

Co do czasopisma to skoro, jak piszecie, w bardziej "ogólnorowerowym" wydaniu mieli problemy z utrzymaniem czasopisma, to jak niby mają podołać tworząc coś bardziej niszowego, w dodatku wydawanego co 2 miesiące i w takim nakładzie. Jak dla mnie to ma znaczenie tylko hobbystyczne. 


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#25 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 11 luty 2015 - 14:31

Greek, może redaktorzy MR dostali ofertę od pewnego niemieckiego producenta rowerowego, nachalnie reklamującego się w Polsce, polegającą na wsparciu finansowym dla gazety w zamian za "rzetelne" recenzje...

 

To tylko taka wirtualna teoria, a czy ma coś wspólnego z prawdą dowiemy się gdy wyjdzie pierwszy numer.



#26 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 333 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2015 - 15:55

Nikt nie czytał nikt nie widział ale jak jest rower ROSE to na bank opłacony cały magazyn i w ogóle drukowany na papierze z brzozy smoleńskiej... Posłuchajcie sami siebie...

HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl
 


#27 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 luty 2015 - 16:14

Nie przesadzaj. Dyskusja dotyczyła sponsorowanych artykułów, o rose ledwo napomknięto.

Myślę że o Alpach i innych górach,  wyścigach albo podróżach ludzie chętnie poczytają. Nawet wywiady jest z kim robić.

Tyle, że akurat MR super nie był bo ciekawiej ludzie w necie pisują.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#28 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 11 luty 2015 - 19:35

ale @Rozmiar - Ty mówisz o czaspismie, którego jeszcze nie ma, które jest zgodne z naszymi zainteresowaniami, o którym nic nie wiemy, czy będą tam dominować testy sprzętu, czy będą ciekawe opisy tras, wywiady, analizy wyścigów, dział "zdrowie i uroda" i inne pierdo-treningi. 

Wydaje mi się, że na tym etapie niepotrzebnie krytykujesz. Przed wyjściem pierwszego numeru jest czas, żeby kibicować, a oceniać można potem. 

 

A teraz powiem Ci jak fotograf, który czuje się dziennikarzem i pracuję w prasie od ponad 20 lat. Nie wszyscy dziennikarze to sprzedawczyki. Nie każdy pozytywny test obciążony jest grzechem łapówki. Finansowanie pism się zmienia i prasa drukowana w ogóle przeżywa kryzys. Internet ma dobre i złe strony. Ciekawie nie znaczy obiektywnie/subiektywnie i nie wiesz, czy ciekawy tekst w necie jest przydatny, jeśli nie możesz go sam zweryfikować lub zaufać autorowi. Reportaż literacki jest najbardziej subiektywną formą opisu rzeczywistości, a sprzedaje się świetnie i trudno podejrzewać mistrzów gatunku o to, że są nieuczciwi. Mógłbym tak wiele o tym gadać, ale powiem Ci tylko tyle - wróćmy do rozmowy po ukazaniu się tego pisma, a teraz postaraj się trzymać kciuki za nich, bo może będzie dla Ciebie, mnie i innych kolegów z forum fajne pismo. A jak nie będzie, to przestaniemy kupować.

A jak nie ma czytelników, to nie ma reklam. A wtedy padaka. 

Uwierz mi: reklamodawcy są zainteresowani w sponsorowaniu pisma lub umieszczaniu reklam tylko, kiedy są czytelnicy. A o tym decydują czytelnicy dopiero po przeczytaniu gazety.

Luz, bracie. 

pozdr



#29 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 11 luty 2015 - 22:52

Gdyby może czytali to redaktorzy nowego magazynu Szosa to ja gratuluję pomysłu i wyzwania. Wspieram w ciemno. Kredyt zaufania poprę prenumeratą i mam nadzieję, że się nie rozczaruję bo zapowiedzi wyglądają bardzo obiecująco.

#30 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 11 luty 2015 - 23:45

W sumie ja tez chetnie zajrze do dwumiesiecznika :D mimo ze moj rower to ROSE :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#31 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2015 - 00:57

Nie wiem o co wam chodzi, przecież napisałem że jak znajdę coś ciekawego to kupię. Lubię czasem coś na półce postawić.
A moje nastawienie jest spowodowane stanem czasopism rowerowych szczególnie MR z którego ma pochodzić większość redakcji.
  • patolog lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#32 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 luty 2015 - 08:47

Kolego ROZMIAR z twojej negatywnej postawy jeszcze sprzed kilku postów pozostał już tylko MR. Moim zdaniem też przesadzasz, czytam MR od kilku lat i moim zdaniem piszą o szosie najlepiej na rynku, powiedziałbym jakość rosła. To że są tam jakieś problemy, nie jest pewnie wynikiem słabej jakości contentu, tylko już tu wspomnianego kryzysu na rynku prasy papierowej. Zajrzyj w ostatnie numery to się przekonasz.

#33 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2015 - 10:13

Kolego ROZMIAR z twojej negatywnej postawy jeszcze sprzed kilku postów pozostał już tylko MR

Raczej nie  :roll:

 

 

Moim zdaniem też przesadzasz, czytam MR od kilku lat i moim zdaniem piszą o szosie najlepiej na rynku, powiedziałbym jakość rosła

No widzisz ja mam swoje zdanie, Ty swoje. 

A jaka będzie Szosa zobaczymy, byle nie jak "polskie drogi".


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#34 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 luty 2015 - 10:30

Jeśli MR upadnie, to raczej z powodu walk wewnętrznych. Z tego , co wiem sprzedaż nie była taka zła, a i prenumeraty z związku z promocyjnymi zakupami szły całkiem, całkiem. Zresztą wg mojej oceny subiektywnej, MR nie był zły. A już w porównaniu do BB to można powiedzieć b. dobry.  pozdr



#35 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2015 - 12:19

A jak już przyjdzie co do czego, to będą lamenty, że 19,99 czy 24,99 (bo pewnie tyle będzie kosztować) to skandal...

Kupcie wszyscy pierwszy numer zamiast go przekartkować w empiku lub inny "salonie" prasowym i potem wroćcie do tematu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami nie tylko na forum a przede wszystkim z Redakcją.

#36 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 12 luty 2015 - 12:20

Problemem MR był poprzedni naczelny, jak ktoś napisał-wciągający brzuch do zdjęć i chcący się odmłodzić kolorowymi ciuszkami. Po jego odejściu znacznie lepiej się to czasopismo czytało. Więc ekipa jest solidna. Jeżeli będą testować sprzęt dla ludzi a nie niemieckich snobów, dodadzą relacje/wywiady z wyścigów, opisy tras w Polsce/zamiedzą, felietony Gołasia w MR też były spoko. Może się udać.

 

Na pewno nie można powiedzieć "ciekawiej ludzie w necie pisują" bo oprócz jednego (XOUTED!) reszta to jakaś lajfstajlowa padaka z  dorabianiem filozofii i obrabianymi zdjęciami.



#37 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 luty 2015 - 16:04

Na bikestat znajdziesz ludzi piszących do gazet.

Jest:

starzyalejarzy.blog.pl/

rowery.org/

reflektorbossa.pl/

kolarstwo.s24.pl/

danmarszal.pl/

mathmed.blox.pl

pro-cycling.org/

Jest cała masa blogów zawodników.

 

Oraz dużo dużo więcej. Jedne bardziej inne mniej filozoficzne ;) "lajfstajlowe" to znam jeden może dwa. Jest co czytać :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#38 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 12 luty 2015 - 21:50

Chodziło oczywiście mi o blogi. Dodałbym jeszcze naszosie.pl Swoją drogą najbardziej lubie rowery.org/

 

Co symtomatyczne to właśnie te lajfstajlowe są najpopularniejsze. Może wlaśnie tego ludzie oczekują- Dużo zdjęć i rozkminy jaki kolor pancerzy będzie pasował do okularów.?!



#39 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2015 - 22:06

Nie jest żadną nowością, że w internecie mało kto szuka treści wartościowej. Ma być lekko i przyjemnie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#40 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2015 - 22:17

Ja tam się cieszę, że wychodzi takie pisemko. Będzie dostępne w emipku, możliwość prenumeraty.... pierwszy numer na pewno kupię i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)





Dodaj odpowiedź