Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta Shimano A Klamki Campagnolo

Shimano Deore Campagnolo Veloce Kaseta MTB Wózek Wymiana

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 luty 2015 - 12:27

Mam pytanie. Jeżeli już było takie to przepraszam, ale wyszukiwarka nic nie znalazła.

Chcę do szosy zamontować 10rz. kasetę Shimano Deore (11-34). Teraz mam cały osprzęt Camagonolo Veloce, w tym kasetę 10rz. (14-23). Chcę wymienić, bo zdecydowanie brakuje mi przełożeń podczas jazdy pod górę. Wiem też, że będę musiał zmienić wózek z krótkiego na długi, tez prawdopodobnie od Shimano. W związku z tym mam pytanie. Czy moja klamka od Campagnolo obsłuży mi ten wózek i tą kasetę?

Pozdrawiam :)



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2015 - 12:47

Nie ma szans. Przerzutki Shimano mają całkowicie inną indeksację od Campy, a kaseta ma inny rozstaw koronek na niektórych przełożeniach i też nie będzie działała poprawnie nawet z przerzutką Campy. W tym konkretnym przypadku potrzebujesz manetek Campy, przerzutki Campy (albo SRAM-a, też działa poprawnie) i kasety Campy. Za to prościej będzie Ci zmienić korbę na kompaktową - podejrzewam, że masz zestaw 53/39, a z zestawem 50/34 będziesz miał łatwiejsze życie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Melnar95

Melnar95
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 luty 2015 - 13:27

Kurcze :/

A jaką kasetę od Campy byś mi polecił z jak największą koronką?



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2015 - 13:39

Największa znana mi kaseta pod Campę to Centaur 12-30. Ale w nim kolei rozstrzał przełożeń jest tak wielki, że z kolei jazda na płaskim będzie mniej wygodna.

Serio, zainwestuj w nowe korby.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Shimano, Deore, Campagnolo, Veloce, Kaseta, MTB, Wózek, Wymiana