Skocz do zawartości


Zdjęcie

Speedster 30 (2015) Vs Focus Culbero Sl 3.0 (2015)

Speedster Speedster 2015 Culbero Cubero 2015

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zefir

Zefir
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 26 luty 2015 - 11:26

Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do kupna pierwszej szosy. Zastanawiam się na ww. rowerkami, dotychczas jeździłem na ostrym (w sezonie do 150km per day), ale potrzebuje czegoś na dłuższe trasy, podjazdy itp. Rower będzie używany w celach rekreacyjnych (raczej nie na zawody amatorskie).

 

Ogólnie co uważacie na temat tych dwóch rowerów, co myślicie na temat relacji cena/jakość, a może ktoś już miał przyjemność przejechania się i podzieli się swoimi wrażeniami z jazdy?

 

Jak na razie jestem trochę bardziej skłonny w stronę Scotta, z uwagi na większą dostępność na terenie Polski (a dokładniej trójmiasta).

 

Jeśli macie coś lepszego w podobnej cenie to piszcie śmiało budżet maksymalnie ~4000zł (rower + pedały i buty), dlatego ciężko będzie z zakupem np Speedster'a  20 (2015), bo po prostu ciężko będzie z zakupem butów i pedałów.

 

 

 



#2 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 26 luty 2015 - 12:23

Nie patrz na ceny katalogowe bo to coś jak sugerowana cena detaliczna, nie chce dać zniżki to szukaj gdzie indziej. Nie wiemy jakiego rozmiaru potrzebujesz.

Wszystkie za tyle, że powinno wystarczyć na buty i pedały.
http://www.fujibikes...-13#bk_desc_tab w sprawie Fuji to wal do sklepu bike11.pl z Gdyni
Speedstera 20 też pewnie da rade kupić za tyle tylko trzeba się rozejrzeć, podzwonić.
 
Możesz jeszcze kupić tego, http://allegro.pl/ro...5107962902.htmlcena w zależności od rozmiaru, 51 po 2600zł były, a za resztę możesz się ubrać.
 
tu więcej o tym rowerze


#3 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 26 luty 2015 - 15:30

Miałem podobny dylemat co Ty.

I jednak postawiłem na Focusa Culebro SL 3.0 2015.

I nie żałuję, malowanie ramy fenomenalne. Wszystko dobrane ładnie się komponuje,, detale i te sprawy.

jeździ się bardzo przyjemnie. Widelec ma pełny carbon( wraz z rurą sterową carbonową).

Jak chcesz zobaczyć realne zdjęcia to masz link do mojej galerii.

 

https://plus.google....655668457862721

 

 

P.S.

Kupiłem go poniżej 3 tys zł miesiąc temu w przedsprzedaży :D

 



#4 SebaBDG

SebaBDG
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 26 luty 2015 - 16:51

Culebro 3.0 2015 za mniej niż 3 tysiące :shock:


Kross Grand Jocker > Unibike Crossfire GTS > Merida Speeder T1 > Scott Speedster 40


#5 Pitos

Pitos
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 luty 2015 - 19:33

Możliwe, ja za swojego w grudniu dałem 3200 :)



#6 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 01 marzec 2015 - 10:44

Focus Culebro tak jeździ:



#7 Zefir

Zefir
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 15:31

Dzięki za swoje opinie i recenzje, focus wygląda świetnie i pewnie miło się prowadzi, ale już kontaktuje się z pewnym sklepem w gda (wysepka.pl) i niestety nie mają focusow - na celownik wziąłem speedstera 20 jest też opcja rozłożenia na raty to głównie przekonało mnie akurat do tego sklepu, no i oczywiście dobre recenzje innych kupujących tam. Po 10 jadę do tego sklepu stacjonarnego i mam nadzieję że wrócę z rowerkiem

#8 Zefir

Zefir
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 15:35

Może ktoś napisać obiektywna recenzje na temat tego speedstera 20 hmm?

#9 Gosc_bialy_wilk_*

Gosc_bialy_wilk_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2015 - 14:54

Kupiłem tego Scotta Speedstera 20. Zadatkowałem go jeszcze w grudniu w przedsprzedaży w salonie. Nie każdy salon daje rabaty ale trzeba dzwonić pytać i gnieść sprzedawcę - nie ten to inny. W salonie w którym kupiłem rabat tłumaczyli przedsprzedażą która u nich niby trwa do końca lutego. Za 3600zł kupiłe. Jak na model na tym osprzęcie ciężko o lepszy. Na zdjęcia nie podobała mi się kolorystka w rowerze ale sprzedawca miał rację, że Scott robi słabe zdjęcie- w realu przerósł moje najśmielsze oczekiwania- cudo ;)

Obecnie zrobiłem na nim jakieś 400km- mogę polecić. Rower ma w sobie spory potencjał i moc - tylko formę lepszą i pogodę ;)

Sam szukałem szosy od września tamtego roku i wybór padł na ten w grudniu. W lutym odebrałem.



#10 hex_d

hex_d
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 15:10

No ja jednak ze Scotta ostatecznie zrezygnowałem i poszedłem w Kwiecistego Niemca. Rower będzie za dwa tygodnie 😊


#11 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 16 marzec 2015 - 15:40

... poszedłem w Kwiecistego Niemca. Rower będzie za dwa tygodnie 😊

i słusznie :D pokaż jak przyślą :D ja niemogę się napatrzeć na moją różę :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#12 hex_d

hex_d
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 16:07

Będę ja jeszcze upiększał, bo ma służyć również do triathlonu, wiec dostanie dodatkowe bonusy od Profile Design i ISM Adamo, wiec będą foty przed i po :)




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Speedster, Speedster 2015, Culbero, Cubero 2015