Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba O Utworzenie Działu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 luty 2015 - 18:22

Witam! Jak iż jestem zwykłym zjadaczem chleba. Z natury jestem spokojny i wgl. 
Wiadomo, my jako naród polski, nie jesteśmy bogaci... Szczególnie dotyczy się to biednych i biedniejszych rejonów Polski. Forum to skupia się na tematyce rowerów szosowych. Jest to grupa kilkudziesięciu (może nawet set.) użytkowników posiadjących, bądź co bądź, nisko bużetowe rowery z decathlonu. Dla tego wątku jest przeznaczony jeden temat. W związku z powolny załamawywaniem się rynku ekonomicznego, szczególnie pracy... Duża część użytkowników decyduje się na kupno rowerów szosowych - nie ukrywając, lwia część ,,userów" skupia się na niskobudżetowych rowerach - pochodzenia sieciowego (coś jak telewizory samsunga w porównaniu do LG). Tłumaczenia są różne, skupiają się głównie w kręgu amatorstwa, tłumiąc tym brak pieniędzy czy też chęci.

Ja w swej skromnej osobie, w dziale ,,jaki rower do 1500zł", postuluje o utowrzenie subfora o nazwie ,,rowery z decathlonu". Względem podejścia snobistycznego, temat ten (jak każdy inny w tym dziale) - to jeden pies. Ale, każdy ma prawo do spokojnego egzystowania na forum... 
W temacie ,,Decathlon - Seria Triban" istnieje konkretny ,,burdel". Każdy pyta się o rzeczy wałkowane 100x. Sam się nie dziwie, ciężko jest coś znaleźć... 70% postów dotyczy rozmiarówki, 20% spraw technicznych - a ostatnio, 10% to są spekulacje dotyczące nowej serii itd.

 

Utworzenie subfora nie zajmie dużo czasu, wystarczą chęci - czy też zrozumienie, skierowane ku mas.
Nie wiem kto, nie wiem czy ma chęć - na pewno znajdą się chętni, przyszli moderatorzy którzy utrzymają to w porządku. Forum stoworzone by nieść pomoc i porady, więc dlaczego nie ma coś takiego zaistnieć? 

 

Chciałbym - jak wielu w temacie - względnego porządku. 

Co do samego subfora; miało by się to odnieść do tematu serii rowerów decathlon.
Tematami w nim zawartymi, mogłoby być; prezentacja rowerów (każdy rower z serii opisany, ponieważ dużo problemów jest spowodowane brakiem informacji na stronie producenta - znajdzie się tam cena, dostępne rozmiary, rozmiar kół względem czynników ramy, częste usterki czy też wady fabryczne) dobór ramy (jest to największy problem, w szczególności ludzi - którzy 10x piszą ten sam post, w nadzei że rozmiar 51 [bo 54 jest o dużo za duży] posiada 28' koła) warsztat/serwis (tu można wypowiedzieć się na temat zmiany osprzętu, problemami niezwiązanymi z wadami produkcyjnymi) gwarancja (opisane zostaną częste wady fabryczne - swoją drogą, bardo obszerny temat - a także różnego rodzaju problemy związane z gwarancją) nowa seria (średnio co 2lata wychodzi nowa seria, dlatego ten temat jest równierz bardzo obszerny, szczególnie o spekulacje i pomówienia czy też legendy) luźna dyskusja (coś w temacie ,,kupiłem nowego tribana xxx, jest super i w ogóle nieprzyzwoicie działający" czy też co dyskusji na tematy poboczne ale związane z tematem ,,jaki lakier walnąć na ramę po piaskowaniu") porównanie do rowerów/co kupić (tu amatorzy mogą pisać - o ile ktoś będzie bardzo aktywnym uczestnikiem rozmów - co do problemu wyboru taniego czeskiego rowera a deca. siecowego asortymentu). 
Wiadomo, z czasem przybędzie wiele ważnych tematów - szczególnie że użytkowników przybywa w tempie geomatrycznym.

 

Osobiście myślę, że przydałoby się przynajmniej dwóch moderatorów. Mogę podać kandydatów - są oni aktywnymi uczestnikamami (przy okazji, weteranami rowerów szosowych) - lecz nie wiem czy się zgodzą. Sam posiadam już 3-ci z kolei rower szosowy, też mogę się podzielić doświadczeniami na tle amatorszczyzny.

Dalszą cześć pozostawiam bez komentarza... Proszę o rozpatrzenie postualtu w sposób pozytywny.

Pozdrawiam!


  • Szymon89 lubi to

#2 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 27 luty 2015 - 21:16

Cześć. Osobiście chciałbym Ci pomóc, ale nie mam takich uprawnień. Z resztą, od dawna pisałem o tym, że ostatnio aktywnym moderatorem jestem tylko ja.

Jedynie co, to mogę zaproponować utworzyć nowy temat w podobny deseń jak jest z Garminem. Utwórz temat i zamieść tam pogrupowane linki do konkretnych postów i wątków.

Z takimi sprawami to tylko do Malika bądź Deshka.

Ja niewiele mogę.



#3 samogona

samogona
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 luty 2015 - 19:06

A oni wgl. zaglądają na forum ?|
Drugi dzień to wisi, żeby nawet sie ktoś odezwał



#4 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 28 luty 2015 - 19:20

Niby jacy oni? ;) Na forum urzęduje tylko ja i Malik. Malik od czasu do czasu wejdzie, jeśli się dzieje na co nie mam możliwości zdziałać i ktoś uparcie będzie spamował jego mail/pw ;)





Dodaj odpowiedź