Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana widelca, mostka i sterów Prośba o pomoc


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 październik 2009 - 12:01

Mam pytanie jeśli wymieniam widelec i stery to czy muszę kupić takie same stery (w sensie pół zintegrowane) czy to zależy od widelca czy od ramy jakie stery mają być zamontowane?
Z góry dziękuje za odpowiedz :)

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 04 październik 2009 - 12:10

luka92, Stery muszą być takie jakie pasują do tej ramy a widelec musi pasować do ramy i sterów :)
Chyba to jest logiczne że rama nie pasuje do dwóch różnych typów sterów :roll:

#3 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 październik 2009 - 12:20

Czyli nie każdy widelec będzie pasować do danej ramy?

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 04 październik 2009 - 14:09

Musisz kupić stery takie jakie pasują do ramy (półzintegrowane) zakładam, że w systemie ahead. Widelec musisz kupić też ahead, czyli z niegwintowaną rurą. Zwróć tylko uwagę na długość rury sterownej, żeby przypadkiem nie była za krótka. Inna sprawa to średnica korony widelca, ale to raczej sprawa estetyczna - czyli żeby rama płynnie przechodziła w widelec. Napisz jakie masz stery najlepiej.

#5 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 04 październik 2009 - 15:22

Stery mam VP-AC41 http://www.vpcompone..._show.asp?pid=8

#6 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 04 październik 2009 - 22:36

Czyli tak jak pisałęm, stery półzintegrowane np takie klik i do tego widelec 1 1/8" i będzie wszystko pasować

#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 05 październik 2009 - 09:39

Stery musisz dobrać do ramy i do widelca.
Dla widelca i sterów 1-1/8" średnice montażowe w rurze sterowej ramy wynoszą:
34mm - stery klasyczne, nabijane
41mm - stery zintegrowane (łożyska siedzą bezpośrednio w ramie)
44mm - stery półzintegrowane (mają płytkie miski, łożyska tak jak w zintegrowanych nie wystają z ramy).
Do sterów dopasowujesz koronę widelca.
- do sterów nabijanych i zintegrowanych 43-45mm.
- do sterów pózintegrowanych 50mm - choć od biedy ujdą i te z mniejszą koroną, ale będzie stopień. Niektórym estetom to sie nie podoba.

#8 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 09:55

41mm - stery zintegrowane

Przy czym występuje też wersja 41,8 mm.

fs-userbar-blog-white.png


#9 slim

slim
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 11:50

przy czym sa różne typy sterów półzintegrowanych, najlepiej idź do sklepu i popros o takie same
Ja np przymierzałem do ramy 20 rożnych sterów półzintegrowanych na 1 i 1/8 i żadne nie pasowały bo poison wymyślił sobie jakieś dziwne miski sterowe.

#10 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 12:38

no tak tylko nie chce tych samych sterów bo szybko się łożyska w nich psuja i dlatego wymieniam
Czyli nie mogę kupić każdego widelca 1 1/8 z tego co zrozumiałem tak?

#11 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 13:53

Szybko tzn. po jakim czasie/ilu km? Co do Twojego pytania o widelec - "technicznie" do sterów półzintegrowanych będzie pasował każdy widelec 1 1/8" (pamiętaj oczywiście o odpowiedniej długości rury sterowej), ale "wizualnie" już nie (tak więc zależy, na ile liczą się dla Ciebie względy wizualne ;-)) - szukaj takiego o średnicy korony 50 mm (to, co powyżej napisał robo) - wtedy przejście między główką ramy a koroną widelca będzie "płynne" (będą miały taką samą średnicę).

fs-userbar-blog-white.png


#12 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 16:13

no na tych sterach miałem dopiero 6kkm no a jeśli będzie 45mm będzie to dużo gorzej wyglądać?

#13 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 18:24

No to faktycznie niedużo. Ciężko powiedzieć, czy "dużo gorzej". Zależy kto co przez to rozumie ;-) Będziesz miał skok o 2,5 mm z "obu" stron, więc czy akurat Tobie to będzie przeszkadzało czy nie - nie wiem ;-) Wydaje mi się, że ostatnio ktoś na forum pokazywał zdjęcie swojego roweru, w którym średnica główki i korony były różne, może się tu odezwie... Osobiście (przy zmianie widelca), wolałem żeby średnice się zgadzały.

fs-userbar-blog-white.png




Dodaj odpowiedź