Skocz do zawartości


Mavic Cxp 33 Czy Mach 1 Omega


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2015 - 10:39

Mam taki mały dylemat, którą obręcz wybrac - Mach 1 Omega czy Mavic cxp 33. Waga praktycznie ta sama ( ok. 470 g ), cena Mavica  ponad 2xwyższa. Jest sens dokładać te pieniądze do Mavica? Mavic i jego Maxtal będzie trwalszy? To mają być dobre koła składane na piastach Dura Ace i mają wytrzymywać 100 - 105 kilo wagi.



#2 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 01 marzec 2015 - 10:46

Mam koła złożone na obręczach Mach Omega 1 (przód 32h, tył 36h) i złego słowa nie mogę na nie powiedzieć, śmigają drugi sezon i zero bicia. Dodam, że nie jestem lekki 91/92 kg. Wg mnie są to bardzo dobre obrręcze o dobrym stosuneku jakości do ceny  



#3 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 01 marzec 2015 - 13:08

a ja mialem cxp 33 3 sezony i lekko nie mialy, obie 32h. byly w alpach i pirenejach i polskich górkach, duzo hamowań sporo dziur i nie mogę złego słowa powiedziec. Teraz szykuje sie do kolejnych kółek i dalej patrze na cxp :D i do tego fajnie wygladaja :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2015 - 13:32

Dzięki za uwagi, pytanie tylko, czy te Mach-y mają jakieś ograniczenie wagowe. Duża część obręczy w przedziale wagowym do 450 g ma ograniczenie użytkownika do 95 kilo. CXP ma ograniczenie do 110 kilo. Te obręcze Macha mają taką zaletę że można je dostać srebrne, a Mavica tylko czarne. A chciałbym złożyć klasyczne, srebrne koła na 32 szprychy przód/tył.



#5 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 01 marzec 2015 - 13:43

http://www.dobrerowe...p33-p-1144.htmltu masz srebrna


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2015 - 13:45

Pytałem o nią - niestety, zdjęcie i oferta są nieaktualne. Jakby kto miał namiary na srebrne CXP 33, także za granicą to niech wrzuci linka.



#7 zeralda

zeralda
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 22:59

Odgrzebuje temat - mam te Mach1 z tyłu na 36. Ważyłem 110 a teraz 95 kg. Od 2 lat nie miałem z nimi najmniejszych problemów. Czasem pozwalałem sobie na jazdę krótkich odcinków po szutrach i po Krakowie (a DDR-ki i krawężniki u nas wiadomo  jakie są).

 

Za tę kasę - polecam.



#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2016 - 21:16

Odkopię trochę temat. Zakupiłem obręcze Mavica CXP 33, pojeździłem sezon i...tylna obręcz do wymiany. Nypel szprychy
wyszedł delikatnie z otworu w obręczy, widać, że w tym miejscu obręcz delikatnie się wybrzuszyła. Dziwne, bo te obręcze zawsze miały opiniępancernych. Zastanawiam się, czy jestem na te obręcze za ciężki ( 105 kg), czy to wyjątkowy defekt pojedynczego egzemplarza.
Pytanie bowiem, czy wymienić uszkodzoną obręcz ponownie na CXP 33, czy jednak kupić coś innego ( myślę o tańszej, ale
oczkowanej CXP 22 ).

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 wrzesień 2016 - 09:10

A nie miałeś po prostu za mocno naciągniętych szprych? Takie defekty przy tej obręczy to ekstremalna rzadkość.

 

BTW CXP 33 są "oczkowane", tylko w nieco inny sposób - te koszyczki osadzone w otworach na szprychy wprawdzie nie są widoczne na zewnątrz profilu obręczy, ale funkcjonalnie w 100% odpowiadają oczkom. Po prostu producent wybrał koszyczki, bo osadzenie klasycznych oczek w profilu "V" nie byłoby zbyt dobrym rozwiązaniem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2016 - 09:41

No właśnie szprychy nie były mocno dociągane, bo kiedyś miałem już koła składane i kilkukrotnie szprycha mi pękła. Tym razem w ciągu rocznego użytkowania pękania szprych nie było ( niecieniowane Mach1 2.0 ). Po prostu jeden taki koszyczek ,,wyszedł'' częściowo z otworu rozpychając go. Wiem o co chodzi w specyficznej budowie tej obręczy. Mam wrażenie, że jednak tradycyjne oczkowanie jest chyba solidniejszym rozwiązaniem- przecież nypel nie wyjdzie z takiego oczka kapslowanego, a tu koszyczek ,,rozepchał'' otwór obręczy.

 

Lubię te obręcze i szkoda mi je zmieniać na inne - uważasz, że to jakiś wyjątkowy przypadek dotyczący tego jednego egzemplarza obręczy? Fakt, że wada powstała dopiero po roku użytkowania, chyba gdyby moja waga miała tu istotne znaczenie to ten feler powstał by wcześniej? Obie obręcze - przednia i tylna od kilku tygodni miały delikatne bicie, wobec czego oddałem je do centrowania. Przednia obręcz dała się ładnie nacentrować, a przy centrowaniu tylnej ujawniła się ta wada.



#11 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2016 - 15:07

Kugel, a może jakiś błąd zaplotu? Katowałem CXP33 i właściwie za[plecione nawet centry nie łapały. A może pojedynczy wybrak...?



#12 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2016 - 15:31

Myślę, że koło było zaplecione właściwie. Pytanie ile ważyłeś jeżdżąc na tych obręczach. Zakładam, że musiałem jednorazowo wjechać w jakąś dziurę.
Miejsce uszkodzenia wygląda tak:

0c105eef173e96d3med.jpg


693175269ded701bmed.jpg

#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2016 - 20:18

Nie wiem, czy przypadkiem nie miałeś krzywo zamocowanego koszyczka. Ewentualnie nypel podczas zaplotu się zaklinował pod złym kątem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2016 - 21:09

Może być wada koszyczka, chociaż to tak trochę wygląda, jakby szprycha wyciągnęła go z otworu w obręczy



#15 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:08

Nie chcę się mylić, ale rurka kapsla opiera się w dwóch miejscach: na górze jest zaklepana, a na dole leży na płaskiej części (od wewnątrz) szczytu obręczy. IMO trafiłeś na felerną obręcz raczej, albo nypel miał za małą główkę, albo.... nie wiem;-)



#16 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:17

Konik to co piszesz jest możliwe. Pozytyw tego jest taki, że uszkodzenie raczej nie wynika ze zbyt dużej wagi użytkownika. Minus jest taki że już prawie dwa tygodnie czekam na nowa obręcz, którą i tak muszę kupić, tyle że ze zniżką. Piękna jesień a rower stoi......



#17 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:42

Kugel, jak będziesz plótł na nowej obręczy zrób to na nyplach 14 mm (chyba, że mię zewzrok zmyla).



#18 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:50

Słuszna uwaga, nyple będą szersze





Dodaj odpowiedź