Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ceny Kaset I Łańcuchów Oraz Ich Żywotność.


1 odpowiedź w tym temacie

#1 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 04 marzec 2015 - 19:30

Witam.

 

Ostatnio wpadło mi do głowy takie zagadnienie odnośnie tego jak obecnie zmieniły się przez ostatnią dekadę żywotności elementów przeniesienia napędu w rowerach. Chodzi mi głownie od to jak obecnie w porównaniu do lat np. 90 i wcześniej ma się ich żywotność oraz stosunek cena kiedyś a cena teraz.

 



#2 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 10 marzec 2015 - 14:06

Ja napiszę od siebie - mam na mtb przejechane 25 000 km na jednym napędzie i trzech łańcuchach (test będzie trwał do końca :P).

Łańcuchy są oczywiście bardzo mocno rozciągnięte, zmieniam je co ok. 500 - 1000 km :P - wyciągają się mniej więcej równomiernie,  ostatnio na jednym z łańcuchów zrobiłem 800 km, ale w bardzo błotnych warunkach i jak można było się spodziewać łańcuch się niesamowicie wydłużył !! - tak, że następny łańcuch przeskakuje na niektórych zębatkach  - nie miałem jeszcze takiej sytuacji w ciągu tych 25 000 km. :)

I teraz gdybym założył na te trudne, błotne warunki łańcuch innej firmy (oczywiście odpowiednio zużyty :)) to stwierdził bym, bardzo subiektywnie, że ten łańcuch jest bardzo, bardzo słaby. :)

 





Dodaj odpowiedź