Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opona Na Dwór I Do Trenażera


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek_b

wojtek_b
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 11:18

Tak, wiem - są specjalne opony do trenażera. To jest dobre na zimę. Nie widzę możliwości przekładania opon 2x w tygodniu, dlatego szukam jakiejś oponki, na której można 1x w tygodniu przejechać się na treneżerze i 1x na szosie. Wiem, że skróci się jej żywotność, ale pewnie z czegoś korzystacie co sprawdza się i tu i tu. 

Ja obecnie mam Schwalbe Lugano i jest tragedia. To jak ona się ściera to jakaś masakra - mam wrażenie, że jeszcze ze 2-3 treningi na trenażerze i będzie po oponie. Macie jakieś doświadczenia? Mój trenażer to Elite Novo Force, jeśli to ma znaczenie. 



#2 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 marzec 2015 - 11:39

Mavic Aksion. 

Ta opona jest lepsza na trenażer niż dedykowana Vittoria HomeTrainer. Zużycie jest minimalne, przy tym jest dość cichsza. Ja w promocji zapłaciłem za nią 50 zł. Niestety normalnie jest dość droga i ciężka do dostania.

Trenażer mam ten sam co Ty. 



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marzec 2015 - 11:44

Conti Ultra Sport spisuje się całkiem nieźle na trenażerze.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 marzec 2015 - 12:58

Proste, tanie koło załatwi sprawę. Wtedy zmiana jednego koła na drugie (obute już we właściwą oponę) trwa parę minut.

Używanie dobrej jakości opon z miękką mieszanką wierzchnią na trenażerze jest lekko ekonomicznie nieopłacalne, zwłaszcza do systematycznych treningów. Dorywczo od czasu do czasu dodatkowe koło z oponą tylko na trenażer może też nie ma większego sensu, choć raz nie chciało mi się koła zmieniać na trenażerowe i zrobiłem trening z normalną oponą, ale nie zauważyłem, że był wbity kawałek twardego kamienia, który dość skutecznie wyżłobił metalową rolkę...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 17:01

Kup duro slikster dobra opona na asfalt i nie gorsza na trenażer bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła



#6 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2015 - 17:40

Ja mam Conti ultrasport. Kilkadziesiąt godzin na trenażerze, kilkanaście tysięcy na szosie (także po piachu i szutrze) i dalej jeździ. Co prawka nie jestem Kwiatkiem i nie próbowałem ucieczek na mokrych zjazdach, ale póki co daje radę.



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2015 - 10:22

Tak, wiem - są specjalne opony do trenażera. To jest dobre na zimę. Nie widzę możliwości przekładania opon 2x w tygodniu, dlatego szukam jakiejś oponki, na której można 1x w tygodniu przejechać się na treneżerze i 1x na szosie. Wiem, że skróci się jej żywotność, ale pewnie z czegoś korzystacie co sprawdza się i tu i tu. 
Ja obecnie mam Schwalbe Lugano i jest tragedia. To jak ona się ściera to jakaś masakra - mam wrażenie, że jeszcze ze 2-3 treningi na trenażerze i będzie po oponie. Macie jakieś doświadczenia? Mój trenażer to Elite Novo Force, jeśli to ma znaczenie.


Mozesz potraktowac zmiane opony jako trening tej umijetnosci :) jesli bedziesz to robil bardzo wolno to zajme ci to 5 minut



Dodaj odpowiedź