Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Pierwsza Jazda, Fuji Roubaix 1.3 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 08 maj 2015 - 12:36

28 powinna styknąć, pytanie jeszcze ile zębów ma mały blat? Pakować 32 do szosy to tak jakoś nie wypada :P 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#22 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 maj 2015 - 13:06

A o czym tu dyskutować? Rower, jaki jest każdy widzi. Ani w nim ciekawe rozwiązania, ani geometria, ani osprzęt. I tak dalej.

 

Co dalej? Nie rozumiem w ogóle tego komentarza. Każdy pokazuje tu co ma, komentarze mogą być pozytywne i negatywne a Twój jest w ogóle bez sensu i nic nie wnosi do dyskusji. Mi się osobiście rower podoba, poza kilkoma szczegółami o których była mowa wcześniej i nad którymi łatwo można popracować. Bez problemu mogę wskazać na forum tuzin mniej ciekawych rowerów nad którymi co niektórzy gotowi są piać z zachwytu. Jeśli mi się coś podoba albo nie to wyraźnie o tym piszę, jeśli natomiast nie mam zdania to nie zabieram bez potrzeby głosu.

Co do kasety 11-28 to opcja turystyczna, można ją nazywać podjazdową jeśli ktoś woli, nie wiem po jakich górach jeździsz anie ile masz na małej koronce korby, osobiście szukając czegoś optymalnego zdecydowałem się na kasetę 12-25 która kosztem skrajnych przełożeń jest lepiej zestopniowana na płaski teren a daje jednocześnie radę na bardziej stromych podjazdach przy sporadycznych wypadach w góry.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#23 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2015 - 14:16

Nie rozumiesz, bo najwidoczniej nie potrafisz połączyć poszczególnych wypowiedzi w całość, czyli dyskusję. Mnie to jednak za jedno, czy rozumiesz, czy nie.



#24 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 maj 2015 - 15:12

Prześledziłem dokładnie wątek, w tym także Twoje wypowiedzi. Ciekawe że na 4 posty aż 2 zaczynają się od sfomułowania "nie rozumiesz",,,faktycznie robisz niesamowity skok myślowy zaczynając od łamania plastików i rozwodząc chwilę zaraz o geometrii, więc rzeczywiście trudno znaleźć tu logiczną całość, co niektórzy więc nie nadążają, tak czy inaczej każda kolejna wypowiedź  wnosi tyle samo do wątku..


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#25 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2015 - 15:25

tak czy inaczej każda kolejna wypowiedź  wnosi tyle samo do wątku..

Szczególnie Twoja, skoro "nie nadążasz", bo sam przyznałeś, że nie rozumiesz. Jak więc inaczej miałem Ci odpowiedzieć, niż "nie rozumiesz, bo"? Może, "zrozumiesz, jak posiądziesz umiejętność czytania ze zrozumieniem"? Albo "skoro nie rozumiesz, to trudno"? A może, że "nie szkodzi, że nie rozumiesz, bo nie pisałem do Ciebie"?

 

Wybierz sobie, co Ci pasuje i na tym koniec.



#26 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 08 maj 2015 - 17:31

nie wiem skąd ogólne przekonanie, że w szosie są słabe hamulce, dozowanie siły idealne, no chyba, że to opinia ludzi dla których dobre hamowanie to momentalne zablokowanie koła.

 

Problem zaczyna się podczas deszczu, gdy obręcze są wilgotne. Koło musi wykonać kilka obrotów, by zetrzeć wodę. Ten ułamek sekundy opóźnienia przy gwałtownym hamowaniu ma znaczenie. Tarczówki są skuteczniejsze przy mokrych dyskach. Gdy jest sucho, v-brake`i spisują się doskonałe.



#27 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 08 maj 2015 - 19:26

Po tych wszystkich dziwnych komentarzach nie czułem potrzeby wchodzenia do własnego tematu, ale wracam z dobrą nowiną plastik poszedł na emeryturę w trakcie pierwszego dokładnego czyszczenia kasety. Zmieniłem siodło na podróbę S Romin, miało być bez logosów ale chinczyk zdecydował inaczej. 

 

@jaro0011

kosztował mnie niecałe 3700zł z wysyłką

 

@piotrkol91

Mały blat ma 36,  a sam jestem jeszcze cienias ale podjazdy idą mi coraz lepiej i wydaje mi się, że z 28 sobie poradzę w beskidach. A do 32 i tak trzeba zmienić przerzutkę tylną na tą z długim wózkiem?

 

15152795.jpg?1431109074



#28 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2015 - 20:08

@xeg jak to zrobiłeś ze dostałeś taką dobrą cenę? Wszędzie gdzie widzę ten rower to kosztuje ok 4.5k

#29 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 08 maj 2015 - 20:12

Polecam zadzwonić do bike11.pl Artur Gołdyn 698 858 446  i się dowiedzieć czy jescze są. A cena katalogowa to coś jak sugerowana cena detaliczna, do tego trzeba kilka części przykręcić samemu i wyregulować.

 

tutaj mały teścik

http://www.fujibikes...cyclingplus.pdf



#30 sombra

sombra
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 12:14

I jakie wrażenia z jazdy?

Pytam się się bo zastanawiam się własnie nad tym modelem.



#31 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 11:25

Jazda super ale nie mam porówania do szosy innej marki bo to moja pierwsza :)

za to duży minus za kiepski lakier! na liczniku stosunkowo mało kilometrów bo od 3 miesięcy czas wolny nie zgrywa się z pogodą i prawie w ogóle nie jeżdzę :( a tu sporo rys i jakieś odpryski. 



#32 sombra

sombra
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 11:39

Dzięki za info...

trochę martwi tak słaby lakier :(



#33 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 12:05

może torszkę za mocno napisałem, nie rysy a ryski i to od opierania gdzie popadnie,  odpryski ze 2-3 się znajdą, do tego przy krawędzi głowki ramy widać jakieś niedoskonałości, i teraz nie wiem czy to niedokładny szlif ramy czy lakier.

15089732.jpg



#34 smpl

smpl
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:15

Z tym plastikiem za kasetą to jest tak, że może kiepsko wygląda ale czasem się jednak przydaje. Zwłaszcza w nowym rowerze, gdzie nie wiadomo, jak dobrze Pan serwisant wyregulował przerzutki. Mi ostatnio właśnie w takiej sytuacji łańuch spadł z kasety do środka, zablokował koło podczas jazdy, pocharatał szprychy i karbonową ramę. Gdyby był tam plastik to pewnie skończyło by się na założeniu z powrotem łańcucha i kontynuowaniu jazdy. A tak miałem nieprzyjemną przygodę na drodze, rower wrócił do sprzedawcy, ja znów mam do dyspozycji tylko swoją starą stalówkę a sklep jest w plecy o wartość roweru. Same straty :)



#35 sombra

sombra
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 21:58

xeg dzięki za fotę, podoba mi się malowanie fuji a i osprzęt jest ok. Nadal się zastanawiam, hmmm dzisiaj wpadłem do zaprzyjaźnionego sklepiku rowerowego i przy okazji obejrzałem sobie nowy katalog scott-a (na rok 2016) obok wspomnianego fuji właśnie zastanawiam się nad speedster-em 20tką (również na osprzęcie 105) i poprawili malowanie w stosunku do tegorocznego (odczucie oczywiście subiektywne) zatem znów mętlik w głowie...  

#36 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:45

Jak za dużo oglądasz i przeglądasz to można oszaleć. Wiem po sobie w pewnym momencie zgłupiałem. Też chciałem brać scotta, lecz po obejrzeniu Fuji na żywca mój kierunek był jeden. 



#37 lechoo80

lechoo80
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 14:57

Bardzo fajna szosa. Fajny osprzęt , zupełnie wystarczający. Fajna wyścigowa geometria  a nie jakieś wymyślne teraz endurance. poza tym bardzo ładna. w dodatku prowadzenie linek wewnątrz, korba Ovala , lżejsza od FSA i nie najgorsze koła! Za taką cenę rewelacja! Pogratulować zakupu. Już trochę pojeździłeś, więc może pewnie coś więcej w temacie powiedzieć;)



#38 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 18:13

Hej, miałem odpisać wcześniej ale jakoś wyleciało mi z głowy, sorry

do tej pory wszystko w porządku, nic się nie zepsuło, dobrze jeździ i dobrze waży, 8,7kg z pedalstwem i wszystkim tym co widać na zdjęciu.

Na dzień dzisiejszy prezentuje się tak

Załączone miniatury

  • Fuji.jpg


#39 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:50


to dobrze bo większość sezonu śmigam w Beskidach śląskich :)

 

Beskid Śląski jest jeden.



#40 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 17:22

Racja, dość powszechny błąd.